Hoe stemde Hoogkerk e.o. in Groningen in 2022?

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023

Met stembureaus in onder meer: Gravenburg, De Kring, Hoogkerk-Zuid, Hoogkerk Dorp

Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 16 maart 2022 zijn bij de 8 stembureaus in Hoogkerk e.o. 4.441 geldige stemmen uitgebracht (4,2% van alle stemmen in Groningen). Stadspartij 100% voor Groningen werd hier de grootste met 12,9%. Vergeleken met heel Groningen scoorden ChristenUnie (+6,0 pp) en Stadspartij 100% voor Groningen (+3,7 pp) hier hoger en GROENLINKS (−6,4 pp) lager.

Wat is hier gestemd

PartijStemmenAandeel in de wijkAandeel gemeenteVerschil
Stadspartij 100% voor Groningen 575 12,9% 9,2% +3,7 pp
GROENLINKS 504 11,3% 17,8% −6,4 pp
PvdA 497 11,2% 11,8% −0,6 pp
ChristenUnie 493 11,1% 5,1% +6,0 pp
SP 400 9,0% 8,2% +0,8 pp
CDA 387 8,7% 5,0% +3,7 pp
D66 335 7,5% 10,5% −2,9 pp
VVD 322 7,3% 7,5% −0,2 pp
Partij voor de Dieren 274 6,2% 9,3% −3,1 pp
Partij voor het Noorden 246 5,5% 4,1% +1,5 pp
PVV 183 4,1% 2,1% +2,0 pp
Forum voor Democratie 80 1,8% 1,7% +0,1 pp
Student en Stad 78 1,8% 6,3% −4,5 pp
BVNL 41 0,9% 0,8% +0,1 pp
Partij van de Zuinigheid 23 0,5% 0,7% −0,2 pp
3 0,1% 0,1% −0,0 pp
Blanco en ongeldig12Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Stembureaus in Hoogkerk e.o.

  • Tent Maresiusstraat Gravenburg · 9746 BJ · 981 stemmen · GROENLINKS 15%
  • De Strinke De Kring · 9727 AS · 824 stemmen · GROENLINKS 17%
  • Sporthal Hoogkerk Hoogkerk-Zuid · 9744 AP · 728 stemmen · Stadspartij 100% voor Groningen 14%
  • Sporthal Hoogkerk Hoogkerk-Zuid · 9744 AP · 703 stemmen · Stadspartij 100% voor Groningen 14%
  • PG Elim Hoogkerk Hoogkerk Dorp · 9745 BT · 373 stemmen · Stadspartij 100% voor Groningen 15%
  • PG Elim Hoogkerk Hoogkerk Dorp · 9745 BT · 370 stemmen · SP 14%
  • PG Elim Hoogkerk Hoogkerk Dorp · 9745 BT · 252 stemmen · ChristenUnie 22%
  • PG Elim Hoogkerk Hoogkerk Dorp · 9745 BT · 210 stemmen · CDA 16%

Andere wijken in Groningen

Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.

Alle wijken in Groningen · Alle stembureaus