Hoe stemde Hoogkerk e.o. in Groningen in 2023?

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2022

Met stembureaus in onder meer: De Kring, Hoogkerk-Zuid, Gravenburg, Hoogkerk Dorp

Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 22 november 2023 zijn bij de 8 stembureaus in Hoogkerk e.o. 6.848 geldige stemmen uitgebracht (4,7% van alle stemmen in Groningen). PVV werd hier de grootste met 25,3%. Vergeleken met heel Groningen scoorden PVV (+12,1 pp) en Nieuw Sociaal Contract (+2,3 pp) hier hoger en GroenLinks-PvdA (−11,4 pp) lager.

Wat is hier gestemd

PartijStemmenAandeel in de wijkAandeel gemeenteVerschil
PVV 1.733 25,3% 13,2% +12,1 pp
GroenLinks-PvdA 1.307 19,1% 30,5% −11,4 pp
Nieuw Sociaal Contract 956 14,0% 11,6% +2,3 pp
VVD 764 11,2% 10,6% +0,5 pp
D66 423 6,2% 9,0% −2,9 pp
ChristenUnie 353 5,2% 2,6% +2,6 pp
SP 311 4,5% 4,3% +0,2 pp
BBB 248 3,6% 2,3% +1,4 pp
CDA 164 2,4% 2,1% +0,3 pp
Partij voor de Dieren 150 2,2% 4,1% −2,0 pp
Forum voor Democratie 118 1,7% 2,0% −0,2 pp
Volt 93 1,4% 3,8% −2,5 pp
SGP 56 0,8% 0,5% +0,3 pp
50PLUS 35 0,5% 0,3% +0,2 pp
JA21 31 0,5% 0,7% −0,2 pp
BVNL / Groep Van Haga 31 0,5% 0,4% +0,0 pp
DENK 25 0,4% 0,9% −0,5 pp
BIJ1 12 0,2% 0,6% −0,5 pp
Nederland met een PLAN 9 0,1% 0,1% +0,1 pp
Splinter 8 0,1% 0,1% −0,0 pp
Piratenpartij - De Groenen 6 0,1% 0,1% −0,0 pp
Samen voor Nederland 6 0,1% 0,0% +0,0 pp
LP 5 0,1% 0,1% +0,0 pp
LEF - Voor de Nieuwe Generatie 4 0,1% 0,1% −0,0 pp

Stembureaus in Hoogkerk e.o.

Andere wijken in Groningen

Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.

Alle wijken in Groningen · Alle stembureaus