Hoe stemde Midden-Zuid in Groningen?

Ook bekijken: 2025 · 2023 · 2022

Met stembureaus in onder meer: De Wijert-Zuid, Coendersborg, Sterrebosbuurt, Helpman, Klein Martijn

Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart 2026 zijn bij de 14 stembureaus in Midden-Zuid 10.720 geldige stemmen uitgebracht (9,3% van alle stemmen in Groningen). GroenLinks-PvdA werd hier de grootste met 28,2%. Vergeleken met heel Groningen scoorden D66 (+4,2 pp) en GroenLinks-PvdA (+3,3 pp) hier hoger en Student en Stad (−4,0 pp) lager.

Wat is hier gestemd

PartijStemmenAandeel in de wijkAandeel gemeenteVerschil
GroenLinks-PvdA 3.028 28,2% 25,0% +3,3 pp
D66 1.771 16,5% 12,3% +4,2 pp
VVD 1.134 10,6% 8,9% +1,7 pp
Partij voor de Dieren 860 8,0% 8,1% −0,1 pp
CDA 820 7,6% 7,0% +0,7 pp
Stadspartij 100% voor Groningen 682 6,4% 7,0% −0,6 pp
SP 513 4,8% 6,5% −1,7 pp
Student en Stad 375 3,5% 7,5% −4,0 pp
Partij voor het Noorden 332 3,1% 3,4% −0,3 pp
Forum voor Democratie 308 2,9% 3,7% −0,8 pp
ChristenUnie 297 2,8% 3,8% −1,1 pp
Volt 264 2,5% 2,6% −0,2 pp
PVV 249 2,3% 3,2% −0,8 pp
DURF 45 0,4% 0,4% −0,0 pp
BBB 42 0,4% 0,6% −0,2 pp
Blanco en ongeldig64Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Stembureaus in Midden-Zuid

Andere wijken in Groningen

Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.

Alle wijken in Groningen · Alle stembureaus