Hoe stemde Nieuw-Oost in Groningen?

Ook bekijken: 2025 · 2023 · 2022

Met stembureaus in onder meer: Lewenborg-Noord, Lewenborg-West, Oosterhoogebrug, Ruischerbrug, Bedrijventerrein Ulgersmaborg-Zuid

Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart 2026 zijn bij de 9 stembureaus in Nieuw-Oost 6.901 geldige stemmen uitgebracht (6,0% van alle stemmen in Groningen). GroenLinks-PvdA werd hier de grootste met 23,9%. Vergeleken met heel Groningen scoorden Stadspartij 100% voor Groningen (+4,8 pp) en SP (+3,1 pp) hier hoger en Student en Stad (−5,7 pp) lager.

Wat is hier gestemd

PartijStemmenAandeel in de wijkAandeel gemeenteVerschil
GroenLinks-PvdA 1.647 23,9% 25,0% −1,1 pp
Stadspartij 100% voor Groningen 814 11,8% 7,0% +4,8 pp
D66 698 10,1% 12,3% −2,2 pp
SP 659 9,5% 6,5% +3,1 pp
VVD 484 7,0% 8,9% −1,9 pp
Partij voor de Dieren 427 6,2% 8,1% −1,9 pp
PVV 417 6,0% 3,2% +2,9 pp
CDA 410 5,9% 7,0% −1,0 pp
Forum voor Democratie 390 5,7% 3,7% +1,9 pp
Partij voor het Noorden 326 4,7% 3,4% +1,4 pp
ChristenUnie 319 4,6% 3,8% +0,8 pp
Student en Stad 127 1,8% 7,5% −5,7 pp
Volt 114 1,7% 2,6% −1,0 pp
BBB 35 0,5% 0,6% −0,1 pp
DURF 34 0,5% 0,4% +0,1 pp
Blanco en ongeldig27Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Stembureaus in Nieuw-Oost

Andere wijken in Groningen

Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.

Alle wijken in Groningen · Alle stembureaus