Uitslag per stembureau in Breda (2018)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2022

Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 21 maart 2018 telde Breda 92 stembureaus. Het zwaarste stembureau, NS Station Breda, in Stationshal evenementenplein, leverde 2,6% van alle geldige stemmen; de drie grootste samen 7%.

Bekijk de uitslag per wijk in Breda

Wat valt op

  • 32 van de 92 stembureaus (35%) telde een ander aantal stembiljetten dan er kiezers waren toegelaten; landelijk is dat 36% van de stembureaus.
  • 0 stembureaus (0%) telden de stembiljetten (deels) opnieuw; landelijk 0%.
  • Ongeldige en blanco stemmen: 0,79% van de getelde stembiljetten (landelijk 0,85%).

Opvallende stembureaus

Zoek een stembureau op postcode · Telverschillen in alle gemeenten

Een klein verschil tussen het aantal stembiljetten en het aantal toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude: stembureaus onderzoeken zulke verschillen en tellen zo nodig opnieuw. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel. Een verschil telt hier als opvallend bij 3 stembiljetten of 1% van de kiezers of meer.

Stembureaus met een opvallende telling

StembureauStemmenWat is er gemeld
NS Station Breda, in Stationshal evenementenplein 1.910 1 stembiljet meer geteld dan er kiezers waren toegelaten; opvallend veel ongeldige of blanco stemmen (1,7%)
BS De Singel 748 Opvallend veel ongeldige of blanco stemmen (2,0%)
BS De Liniedoorn 710 Opvallend veel ongeldige of blanco stemmen (2,2%)
De Wegwijzer 663 Opvallend veel ongeldige of blanco stemmen (1,8%)
Kindcentrum Olympia 626 1 stembiljet minder geteld dan er kiezers waren toegelaten; opvallend veel ongeldige of blanco stemmen (2,3%)
Buurthuis Scheldestraat 567 Opvallend veel ongeldige of blanco stemmen (1,7%)
Lighthouse Fotostudio 533 7 stembiljetten meer geteld dan er kiezers waren toegelaten
BS De Fontein 497 Opvallend veel ongeldige of blanco stemmen (2,9%)
Het leger des Heils 478 Opvallend veel ongeldige of blanco stemmen (2,8%)

Alle stembureaus, van zwaarst naar lichtst

Stembureau Toegelaten kiezers Aandeel opkomst Geldige stemmen Gewicht gemeente Gewicht landelijk Grootste partij Wijkt het meest af Ongeldig/blanco Telverschil
NS Station Breda, in Stationshal evenementenplein 1.943 2,7% 1.910 #1 · 2,6% 0,0283% GROENLINKS (26%) GROENLINKS +13,2 procentpunt 34 (1,7%) +1
Stadskantoor 1.618 2,2% 1.604 #2 · 2,2% 0,0238% VVD (27%) CDA −5,4 procentpunt 15 (0,9%) +1
Dorpshuis 't Web 1.331 1,8% 1.324 #3 · 1,8% 0,0196% VVD (28%) BREDA'97 +6,6 procentpunt 7 (0,5%) 0
Het Brederocollege, locatie Brederostraat 1.292 1,8% 1.287 #4 · 1,8% 0,0191% VVD (28%) D66 +6,2 procentpunt 5 (0,4%) 0
Sacramentskerk 1.290 1,8% 1.287 #5 · 1,8% 0,0191% VVD (25%) GROENLINKS +6,3 procentpunt 3 (0,2%) 0
Sacramentskerk 1.221 1,7% 1.217 #6 · 1,7% 0,0180% VVD (25%) D66 +5,8 procentpunt 4 (0,3%) 0
School De Rotonde 1.213 1,7% 1.204 #7 · 1,7% 0,0178% VVD (25%) GROENLINKS +3,3 procentpunt 5 (0,4%) −4
KBS Laurentius 1.200 1,6% 1.198 #8 · 1,6% 0,0177% VVD (36%) VVD +12,1 procentpunt 2 (0,2%) 0
Cafe-Zalencentrum Het Witte Schaap 1.189 1,6% 1.177 #9 · 1,6% 0,0174% VVD (27%) CDA −6,8 procentpunt 11 (0,9%) −1
Dr. de Visserschool 1.169 1,6% 1.162 #10 · 1,6% 0,0172% VVD (39%) VVD +14,8 procentpunt 5 (0,4%) −2
De Poelewei 1.158 1,6% 1.145 #11 · 1,6% 0,0170% GROENLINKS (18%) VVD −8,5 procentpunt 13 (1,1%) 0
Stadhuis 1.149 1,6% 1.140 #12 · 1,6% 0,0169% VVD (29%) CDA −6,3 procentpunt 15 (1,3%) +6
SSC De Pekhoeve 1.103 1,5% 1.097 #13 · 1,5% 0,0162% VVD (32%) BREDA'97 +11,3 procentpunt 7 (0,6%) +1
NHTV ( niet geschikt voor minder validen) 1.094 1,5% 1.076 #14 · 1,5% 0,0159% GROENLINKS (22%) GROENLINKS +9,4 procentpunt 15 (1,4%) −3
SCC 't Klooster 1.083 1,5% 1.074 #15 · 1,5% 0,0159% CDA (39%) CDA +24,8 procentpunt 9 (0,8%) 0
Sportpark De Heikant 1.070 1,5% 1.065 #16 · 1,5% 0,0158% CDA (42%) CDA +27,4 procentpunt 5 (0,5%) 0
Gemeenschapshuis De Koe 1.033 1,4% 1.027 #17 · 1,4% 0,0152% VVD (27%) VVD +2,8 procentpunt 6 (0,6%) 0
Zaal 't Veehandelshuis 1.022 1,4% 1.020 #18 · 1,4% 0,0151% CDA (37%) CDA +22,8 procentpunt 2 (0,2%) 0
SCC 't Kraaienest 1.004 1,4% 993 #19 · 1,4% 0,0147% VVD (30%) VVD +5,8 procentpunt 11 (1,1%) 0
KBS De Driezwing 962 1,3% 961 #20 · 1,3% 0,0142% VVD (30%) VVD +5,9 procentpunt 5 (0,5%) +4
Belcrum Huis 964 1,3% 958 #21 · 1,3% 0,0142% GROENLINKS (21%) GROENLINKS +8,8 procentpunt 7 (0,7%) +1
De Drie Linden 959 1,3% 958 #22 · 1,3% 0,0142% CDA (41%) CDA +26,2 procentpunt 1 (0,1%) 0
Buurthuis Gageldonk 962 1,3% 955 #23 · 1,3% 0,0141% VVD (19%) SP +5,6 procentpunt 6 (0,6%) −1
BS De Burchtgaarde 947 1,3% 945 #24 · 1,3% 0,0140% VVD (21%) 50PLUS +3,8 procentpunt 2 (0,2%) 0
St. Josephschool 951 1,3% 945 #25 · 1,3% 0,0140% VVD (27%) GROENLINKS +8,4 procentpunt 7 (0,7%) +1
RK Kerk OLV Ten Hemelopneming, zaal pastorie 939 1,3% 933 #26 · 1,3% 0,0138% CDA (43%) CDA +28,2 procentpunt 5 (0,5%) −1
Thebe De IJpelaar 937 1,3% 927 #27 · 1,3% 0,0137% VVD (24%) 50PLUS +3,2 procentpunt 11 (1,2%) +1
Woonzorgcentrum Amarant Groep 929 1,3% 923 #28 · 1,3% 0,0137% VVD (29%) VVD +5,2 procentpunt 6 (0,6%) 0
Verpleeghuis Aeneas 912 1,2% 905 #29 · 1,2% 0,0134% VVD (24%) CDA −4,0 procentpunt 6 (0,7%) −1
Schoolgebouw Neubourgstraat 885 1,2% 882 #30 · 1,2% 0,0131% VVD (28%) VVD +4,0 procentpunt 4 (0,5%) +1
't Houwke 896 1,2% 881 #31 · 1,2% 0,0131% VVD (22%) 50PLUS +5,2 procentpunt 12 (1,3%) −3
BS "de Spindel" 883 1,2% 881 #32 · 1,2% 0,0131% CDA (42%) CDA +27,5 procentpunt 2 (0,2%) 0
Christoffel Heuvelstraat 880 1,2% 875 #33 · 1,2% 0,0130% VVD (22%) CDA −7,1 procentpunt 5 (0,6%) 0
Scoutinggebouw De Mokkenboom 860 1,2% 851 #34 · 1,2% 0,0126% VVD (27%) CDA −7,5 procentpunt 9 (1,0%) 0
Woon- zorgcentrum "De Donk" 844 1,2% 838 #35 · 1,2% 0,0124% VVD (33%) VVD +8,7 procentpunt 8 (0,9%) +2
Scouting Haagse Beemden 846 1,2% 835 #36 · 1,1% 0,0124% VVD (20%) CDA −4,8 procentpunt 8 (0,9%) −3
KBS Kievitsloop 835 1,1% 830 #37 · 1,1% 0,0123% VVD (25%) GROENLINKS −3,5 procentpunt 4 (0,5%) −1
Ouderencentrum De Zilverberk 815 1,1% 813 #38 · 1,1% 0,0120% CDA (45%) CDA +29,9 procentpunt 1 (0,1%) −1
Woonzorgcentrum Heksenwiel 811 1,1% 811 #39 · 1,1% 0,0120% VVD (17%) SP +7,6 procentpunt 8 (1,0%) +8
Woon- zorgcentrum Raffy 819 1,1% 810 #40 · 1,1% 0,0120% SP (16%) VVD −8,9 procentpunt 9 (1,1%) 0
Gemeenschapshuis Erasmus 812 1,1% 809 #41 · 1,1% 0,0120% VVD (24%) CDA −5,5 procentpunt 3 (0,4%) 0
H. Willibrorduskerk 798 1,1% 794 #42 · 1,1% 0,0118% VVD (23%) BREDA'97 +6,5 procentpunt 4 (0,5%) 0
Serviceresidentie Vredenbergh 788 1,1% 785 #43 · 1,1% 0,0116% VVD (32%) VVD +7,5 procentpunt 3 (0,4%) 0
Clubhuis Tennisvereniging BLTV 773 1,1% 773 #44 · 1,1% 0,0115% VVD (48%) VVD +23,8 procentpunt 1 (0,1%) +1
Het Huis van de Heuvel 763 1,0% 755 #45 · 1,0% 0,0112% VVD (20%) CDA −7,3 procentpunt 8 (1,0%) 0
BS De Singel 763 1,0% 748 #46 · 1,0% 0,0111% VVD (22%) CDA −7,9 procentpunt 15 (2,0%) 0
KBS "Weilust" 754 1,0% 748 #47 · 1,0% 0,0111% VVD (21%) CDA −5,9 procentpunt 6 (0,8%) 0
Doelen 741 1,0% 734 #48 · 1,0% 0,0109% VVD (22%) 50PLUS −2,7 procentpunt 4 (0,5%) −3
De Hoogakker 732 1,0% 728 #49 · 1,0% 0,0108% VVD (17%) CDA −7,1 procentpunt 4 (0,5%) 0
BS De Liniedoorn 726 1,0% 710 #50 · 1,0% 0,0105% SP (16%) VVD −10,0 procentpunt 16 (2,2%) 0
De Avenue 712 1,0% 710 #51 · 1,0% 0,0105% VVD (32%) VVD +7,5 procentpunt 5 (0,7%) +3
Vuchterhage 718 1,0% 708 #52 · 1,0% 0,0105% SP (19%) VVD −12,4 procentpunt 10 (1,4%) 0
Stembureau Hoek Thoornseweg-Vossenlaar 700 1,0% 700 #53 · 1,0% 0,0104% VVD (41%) VVD +17,2 procentpunt 0 (0,0%) 0
De Nieuwe Meidoorn 710 1,0% 699 #54 · 1,0% 0,0104% D66 (15%) VVD −10,4 procentpunt 11 (1,5%) 0
Het Huis van de Heuvel 704 1,0% 697 #55 · 1,0% 0,0103% VVD (18%) VVD −6,6 procentpunt 5 (0,7%) −2
Graaf Engelbrecht 698 1,0% 694 #56 · 1,0% 0,0103% VVD (18%) VVD −5,6 procentpunt 4 (0,6%) 0
De Leystroom 696 1,0% 692 #57 · 1,0% 0,0103% GROENLINKS (15%) VVD −9,6 procentpunt 4 (0,6%) 0
OBS De Toerrmalijn 688 0,9% 688 #58 · 0,9% 0,0102% CDA (35%) CDA +20,7 procentpunt 0 (0,0%) 0
Nutsbasisschool De Hoogakker 692 0,9% 684 #59 · 0,9% 0,0101% VVD (19%) VVD −4,6 procentpunt 7 (1,0%) −1
Nutsbasisschool Burgst 688 0,9% 682 #60 · 0,9% 0,0101% VVD (25%) GROENLINKS −2,8 procentpunt 6 (0,9%) 0
Zorg- en Behandelcentrum Elisabeth 672 0,9% 669 #61 · 0,9% 0,0099% VVD (20%) GROENLINKS +5,6 procentpunt 7 (1,0%) +4
De Wegwijzer 675 0,9% 663 #62 · 0,9% 0,0098% SP (18%) VVD −11,3 procentpunt 12 (1,8%) 0
De Weerijs 661 0,9% 650 #63 · 0,9% 0,0096% GROENLINKS (23%) GROENLINKS +10,6 procentpunt 10 (1,5%) −1
Gemeenschapshuis De Biesdonk 646 0,9% 641 #64 · 0,9% 0,0095% PvdA (17%) VVD −14,1 procentpunt 5 (0,8%) 0
BS De Eerste Rith 647 0,9% 638 #65 · 0,9% 0,0095% VVD (19%) SP +5,8 procentpunt 9 (1,4%) 0
OBS de Tweesprong 640 0,9% 637 #66 · 0,9% 0,0094% VVD (18%) VVD −5,9 procentpunt 3 (0,5%) 0
D'n Heerlijckheid 628 0,9% 626 #67 · 0,9% 0,0093% VVD (20%) 50PLUS +5,5 procentpunt 2 (0,3%) 0
Kindcentrum Olympia 642 0,9% 626 #68 · 0,9% 0,0093% SP (20%) SP +11,5 procentpunt 15 (2,3%) −1
Park Zuiderhout 627 0,9% 622 #69 · 0,9% 0,0092% VVD (26%) CDA +7,7 procentpunt 5 (0,8%) 0
Kober Kinderopvang 619 0,8% 619 #70 · 0,9% 0,0092% VVD (38%) VVD +14,4 procentpunt 0 (0,0%) 0
De Mandt 615 0,8% 612 #71 · 0,8% 0,0091% VVD (26%) BREDA'97 +9,5 procentpunt 3 (0,5%) 0
Christoffelschool 612 0,8% 609 #72 · 0,8% 0,0090% VVD (22%) D66 −6,1 procentpunt 3 (0,5%) 0
Scouting Thomas- More 589 0,8% 589 #73 · 0,8% 0,0087% CDA (39%) CDA +24,4 procentpunt 0 (0,0%) 0
Gymzaal Jan Nieuwenhuyzenstraat 586 0,8% 586 #74 · 0,8% 0,0087% VVD (31%) D66 +7,5 procentpunt 0 (0,0%) 0
Buurthuis Scheldestraat 577 0,8% 567 #75 · 0,8% 0,0084% VVD (21%) CDA −9,2 procentpunt 10 (1,7%) 0
Het Brederocollege, locatie Balmakersveld 546 0,7% 541 #76 · 0,7% 0,0080% VVD (26%) 50PLUS +3,4 procentpunt 5 (0,9%) 0
NHTV 542 0,7% 534 #77 · 0,7% 0,0079% VVD (20%) GROENLINKS +5,9 procentpunt 7 (1,3%) −1
Lighthouse Fotostudio 531 0,7% 533 #78 · 0,7% 0,0079% VVD (27%) GROENLINKS +3,5 procentpunt 5 (0,9%) +7
BS Effen 508 0,7% 506 #79 · 0,7% 0,0075% VVD (30%) D66 +13,0 procentpunt 2 (0,4%) 0
BS De Fontein 512 0,7% 497 #80 · 0,7% 0,0074% SP (21%) VVD −15,6 procentpunt 15 (2,9%) 0
Korenmolen De Hoop 492 0,7% 491 #81 · 0,7% 0,0073% CDA (36%) CDA +21,0 procentpunt 1 (0,2%) 0
Het leger des Heils 492 0,7% 478 #82 · 0,7% 0,0071% PvdA (18%) PvdA +8,8 procentpunt 14 (2,8%) 0
BS De Wisselaar 449 0,6% 446 #83 · 0,6% 0,0066% SP (18%) VVD −14,4 procentpunt 3 (0,7%) 0
Het Kasteel 407 0,6% 404 #84 · 0,6% 0,0060% VVD (28%) CDA +6,4 procentpunt 3 (0,7%) 0
Amphia Molengracht 381 0,5% 377 #85 · 0,5% 0,0056% VVD (23%) BREDA'97 +1,9 procentpunt 4 (1,0%) 0
Vrije School Breda 374 0,5% 373 #86 · 0,5% 0,0055% GROENLINKS (27%) GROENLINKS +13,9 procentpunt 1 (0,3%) 0
Surplus locatie deBreedonk 370 0,5% 365 #87 · 0,5% 0,0054% VVD (29%) VVD +5,2 procentpunt 5 (1,4%) 0
TVC Breda 342 0,5% 340 #88 · 0,5% 0,0050% VVD (19%) CDA −8,2 procentpunt 2 (0,6%) 0
Gemeenschapshuis Liesbos 316 0,4% 314 #89 · 0,4% 0,0047% CDA (32%) CDA +17,9 procentpunt 2 (0,6%) 0
Scala 297 0,4% 295 #90 · 0,4% 0,0044% VVD (34%) VVD +10,1 procentpunt 2 (0,7%) 0
Mobiel Ploeg: Westerwiek + Ruitersbos + AVANS 285 0,4% 281 #91 · 0,4% 0,0042% VVD (21%) GROENLINKS +3,7 procentpunt 4 (1,4%) 0
Amphia Langendijk 269 0,4% 267 #92 · 0,4% 0,0040% VVD (21%) VVD −3,5 procentpunt 2 (0,7%) 0

Aandeel opkomst: het deel van alle toegelaten kiezers in Breda dat bij dit stembureau stemde. De Kiesraad publiceert niet hoeveel kiesgerechtigden bij een stembureau horen, dus een opkomstpercentage per stembureau is niet te geven. Gewicht: het aandeel van de geldige stemmen van dit stembureau in de gemeente en in heel Nederland. Wijkt het meest af: de partij (vanaf 3% in de gemeente) waarvan het aandeel hier het meest afwijkt van het gemeentelijke aandeel; stembureaus met minder dan 30 stemmen zijn overgeslagen. Telverschil: getelde stembiljetten min toegelaten kiezers.

De uitslag van Breda per partij

Dit zijn de cijfers van de telling; de officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.