Stembureau De Avenue in Breda (2018)
Hier waren 712 kiezers toegelaten (1,0% van alle toegelaten kiezers in Breda) en zijn 710 geldige stemmen uitgebracht. VVD werd hier de grootste met 31,5% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| VVD | 224 | 31,5% | 24,1% | +7,5 pp | 1,3% |
| D66 | 115 | 16,2% | 13,7% | +2,5 pp | 1,2% |
| GROENLINKS | 95 | 13,4% | 12,6% | +0,7 pp | 1,0% |
| CDA | 63 | 8,9% | 14,6% | −5,8 pp | 0,6% |
| PvdA | 60 | 8,5% | 9,2% | −0,8 pp | 0,9% |
| SP | 51 | 7,2% | 8,8% | −1,6 pp | 0,8% |
| 50PLUS | 32 | 4,5% | 5,8% | −1,3 pp | 0,8% |
| Volkspartij Breda | 23 | 3,2% | 2,1% | +1,1 pp | 1,5% |
| BREDA'97 | 15 | 2,1% | 3,4% | −1,2 pp | 0,6% |
| Bredase Stadspartij | 11 | 1,5% | 1,3% | +0,3 pp | 1,2% |
| Volmondig JA | 10 | 1,4% | 2,0% | −0,6 pp | 0,7% |
| BOB | 6 | 0,8% | 1,7% | −0,8 pp | 0,5% |
| TROTS/OPA | 5 | 0,7% | 0,7% | +0,0 pp | 1,0% |
| Blanco | 4 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Breda, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Thierry Aartsen (VVD) · 92 stemmen · 13,0% van alle stemmen hier
- Tim van het Hof (D66) · 49 stemmen · 6,9% van alle stemmen hier
- Miriam Haagh-Reijne (PvdA) · 40 stemmen · 5,6% van alle stemmen hier
- Peter Bakker (GROENLINKS) · 38 stemmen · 5,4% van alle stemmen hier
- Manon Stevens (VVD) · 32 stemmen · 4,5% van alle stemmen hier
- Boaz Adank (VVD) · 28 stemmen · 3,9% van alle stemmen hier
- Marike de Nobel (GROENLINKS) · 28 stemmen · 3,9% van alle stemmen hier
- Bob Bergkamp (CDA) · 27 stemmen · 3,8% van alle stemmen hier
- Bas Maes (SP) · 26 stemmen · 3,7% van alle stemmen hier
- Joep Taks (50PLUS) · 26 stemmen · 3,7% van alle stemmen hier
- Maddy van Hemel (D66) · 21 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
- Rick Zagers (VVD) · 18 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Patrick Smans (D66) · 13 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
- Klaas Dijkhoff (VVD) · 12 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
- Christina de Moor (CDA) · 10 stemmen · 1,4% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: VVD haalde hier +7,5 pp meer dan gemiddeld in Breda.
- Qua gewicht is dit het 51e van de 92 stembureaus: 1,0% van alle geldige stemmen in Breda en 0,0105% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 102 stemmen in Breda komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 676 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 36 |
| Toegelaten kiezers | 712 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 715 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | +3 |
| Blanco en ongeldig | 5 (0,7%) |
Er zijn 3 stembiljetten meer geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 0,70% van de stembiljetten, tegen 0,79% in Breda en 0,85% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Breda
- BS De Liniedoorn 710 stemmen · SP 16%
- Vuchterhage 708 stemmen · SP 19%
- De Hoogakker 728 stemmen · VVD 17%
- Stembureau Hoek Thoornseweg-Vossenlaar 700 stemmen · VVD 41%
- Doelen 734 stemmen · VVD 22%
- De Nieuwe Meidoorn 699 stemmen · D66 15%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.