Stembureau Sacramentskerk in Breda (2018)
Hier waren 1.221 kiezers toegelaten (1,7% van alle toegelaten kiezers in Breda) en zijn 1.217 geldige stemmen uitgebracht. VVD werd hier de grootste met 25,1% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| VVD | 305 | 25,1% | 24,1% | +1,0 pp | 1,7% |
| D66 | 237 | 19,5% | 13,7% | +5,8 pp | 2,4% |
| GROENLINKS | 210 | 17,3% | 12,6% | +4,6 pp | 2,3% |
| CDA | 156 | 12,8% | 14,6% | −1,8 pp | 1,5% |
| PvdA | 133 | 10,9% | 9,2% | +1,7 pp | 2,0% |
| SP | 61 | 5,0% | 8,8% | −3,8 pp | 1,0% |
| Volmondig JA | 40 | 3,3% | 2,0% | +1,3 pp | 2,8% |
| 50PLUS | 31 | 2,5% | 5,8% | −3,2 pp | 0,7% |
| BREDA'97 | 16 | 1,3% | 3,4% | −2,0 pp | 0,7% |
| Volkspartij Breda | 12 | 1,0% | 2,1% | −1,2 pp | 0,8% |
| BOB | 8 | 0,7% | 1,7% | −1,0 pp | 0,7% |
| TROTS/OPA | 5 | 0,4% | 0,7% | −0,3 pp | 1,0% |
| Bredase Stadspartij | 3 | 0,2% | 1,3% | −1,0 pp | 0,3% |
| Blanco | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 4 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Breda, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Thierry Aartsen (VVD) · 132 stemmen · 10,8% van alle stemmen hier
- Miriam Haagh-Reijne (PvdA) · 108 stemmen · 8,9% van alle stemmen hier
- Tim van het Hof (D66) · 104 stemmen · 8,5% van alle stemmen hier
- Marike de Nobel (GROENLINKS) · 78 stemmen · 6,4% van alle stemmen hier
- Bob Bergkamp (CDA) · 70 stemmen · 5,8% van alle stemmen hier
- Peter Bakker (GROENLINKS) · 69 stemmen · 5,7% van alle stemmen hier
- Maddy van Hemel (D66) · 64 stemmen · 5,3% van alle stemmen hier
- Manon Stevens (VVD) · 54 stemmen · 4,4% van alle stemmen hier
- Boaz Adank (VVD) · 33 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
- Caspar Rutten (CDA) · 30 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Klaas Dijkhoff (VVD) · 26 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Bas Maes (SP) · 25 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Christina de Moor (CDA) · 25 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Joep Taks (50PLUS) · 25 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Peter Elbertse (Volmondig JA) · 18 stemmen · 1,5% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: D66 haalde hier +5,8 pp meer dan gemiddeld in Breda.
- Qua gewicht is dit het 6e van de 92 stembureaus: 1,7% van alle geldige stemmen in Breda en 0,0180% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 60 stemmen in Breda komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 1.073 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 148 |
| Toegelaten kiezers | 1.221 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 1.221 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 4 (0,3%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,33% van de stembiljetten, tegen 0,79% in Breda en 0,85% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Breda
- Sacramentskerk 1.287 stemmen · VVD 25%
- School De Rotonde 1.204 stemmen · VVD 25%
- Het Brederocollege, locatie Brederostraat 1.287 stemmen · VVD 28%
- KBS Laurentius 1.198 stemmen · VVD 36%
- Dorpshuis 't Web 1.324 stemmen · VVD 28%
- Cafe-Zalencentrum Het Witte Schaap 1.177 stemmen · VVD 27%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.