Stembureau Stembureau MFA Het Schakelveld in Assen
Postcode 9405 HX · Wijk Assen-West
Hier waren 572 kiezers toegelaten (1,8% van alle toegelaten kiezers in Assen) en zijn 569 geldige stemmen uitgebracht. GroenLinks-PvdA werd hier de grootste met 17,2% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| GroenLinks-PvdA | 98 | 17,2% | 17,0% | +0,3 pp | 1,8% |
| ASSEN CENTRAAL | 86 | 15,1% | 18,4% | −3,3 pp | 1,5% |
| Forum voor Democratie | 68 | 12,0% | 5,7% | +6,2 pp | 3,7% |
| Stadspartij PLOP | 54 | 9,5% | 6,9% | +2,6 pp | 2,4% |
| ChristenUnie | 53 | 9,3% | 10,2% | −0,9 pp | 1,6% |
| D66 | 41 | 7,2% | 8,9% | −1,7 pp | 1,4% |
| 50PLUS | 35 | 6,2% | 3,5% | +2,7 pp | 3,1% |
| PVV | 35 | 6,2% | 6,2% | −0,1 pp | 1,7% |
| VVD | 31 | 5,4% | 8,2% | −2,8 pp | 1,2% |
| CDA | 27 | 4,7% | 6,2% | −1,5 pp | 1,4% |
| SP | 24 | 4,2% | 4,6% | −0,3 pp | 1,6% |
| Leefbaar Assen | 17 | 3,0% | 3,8% | −0,8 pp | 1,4% |
| BVNL | 0 | 0,0% | 0,4% | −0,4 pp | 0,0% |
| Blanco | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Assen, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Wouter Ruiter (Forum voor Democratie) · 50 stemmen · 8,8% van alle stemmen hier
- Willard Bouwmeester (GroenLinks-PvdA) · 40 stemmen · 7,0% van alle stemmen hier
- Ria Haan (GroenLinks-PvdA) · 30 stemmen · 5,3% van alle stemmen hier
- Bouke Weening (ChristenUnie) · 23 stemmen · 4,0% van alle stemmen hier
- Teun Kijf (PVV) · 23 stemmen · 4,0% van alle stemmen hier
- Sandra Alberts (VVD) · 21 stemmen · 3,7% van alle stemmen hier
- Derk Jan van der Laan (50PLUS) · 21 stemmen · 3,7% van alle stemmen hier
- Jannie Drenthe (SP) · 20 stemmen · 3,5% van alle stemmen hier
- Paulien van der Meulen-ter Braake (ASSEN CENTRAAL) · 19 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
- Jan Talens (ASSEN CENTRAAL) · 17 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
- Leonie Woudstra (ASSEN CENTRAAL) · 17 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
- Ronald Witteman (CDA) · 15 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
- André Dik (Stadspartij PLOP) · 11 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Adinda Bornkamp (D66) · 11 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Teun Jan Kootstra (D66) · 10 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: Forum voor Democratie haalde hier +6,2 pp meer dan gemiddeld in Assen.
- Qua gewicht is dit het 31e van de 44 stembureaus: 1,8% van alle geldige stemmen in Assen en 0,0075% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 56 stemmen in Assen komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 532 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 40 |
| Toegelaten kiezers | 572 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 571 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | −1 |
| Blanco en ongeldig | 2 (0,4%) |
Er zijn 1 stembiljet minder geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 0,35% van de stembiljetten, tegen 0,33% in Assen en 0,58% in heel Nederland.
Bij dit stembureau is bij de telling gemeld: toegelaten kiezers opnieuw vastgesteld; onderzocht vanwege andere reden.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Assen
- Stembureau Wilhelmina Ziekenhuis 592 stemmen · GroenLinks-PvdA 20%
- Stembureau Eetcafé De Haven van Kloosterveen 567 stemmen · ASSEN CENTRAAL 17%
- Stembureau Peelerhof 594 stemmen · ASSEN CENTRAAL 22%
- Stembureau Sportcomplex Marsdiek 564 stemmen · ASSEN CENTRAAL 21%
- Stembureau Sporthal Kloosterveste 618 stemmen · ASSEN CENTRAAL 22%
- Stembureau Maria in Campisschool 547 stemmen · GroenLinks-PvdA 20%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.