Stembureau Stembureau Pastoraal Centrum De Duif in Assen
Postcode 9404 LP · Wijk Assen-Oost
Hier waren 504 kiezers toegelaten (1,6% van alle toegelaten kiezers in Assen) en zijn 504 geldige stemmen uitgebracht. GroenLinks-PvdA werd hier de grootste met 21,4% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| GroenLinks-PvdA | 108 | 21,4% | 17,0% | +4,5 pp | 2,0% |
| ASSEN CENTRAAL | 88 | 17,5% | 18,4% | −0,9 pp | 1,5% |
| ChristenUnie | 67 | 13,3% | 10,2% | +3,1 pp | 2,0% |
| D66 | 55 | 10,9% | 8,9% | +2,0 pp | 1,9% |
| VVD | 51 | 10,1% | 8,2% | +1,9 pp | 1,9% |
| CDA | 33 | 6,5% | 6,2% | +0,3 pp | 1,7% |
| Stadspartij PLOP | 26 | 5,2% | 6,9% | −1,7 pp | 1,2% |
| Forum voor Democratie | 19 | 3,8% | 5,7% | −1,9 pp | 1,0% |
| SP | 16 | 3,2% | 4,6% | −1,4 pp | 1,1% |
| Leefbaar Assen | 16 | 3,2% | 3,8% | −0,6 pp | 1,3% |
| PVV | 15 | 3,0% | 6,2% | −3,3 pp | 0,7% |
| 50PLUS | 9 | 1,8% | 3,5% | −1,7 pp | 0,8% |
| BVNL | 1 | 0,2% | 0,4% | −0,2 pp | 0,7% |
| Blanco | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Assen, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Ria Haan (GroenLinks-PvdA) · 37 stemmen · 7,3% van alle stemmen hier
- Willard Bouwmeester (GroenLinks-PvdA) · 36 stemmen · 7,1% van alle stemmen hier
- Sandra Alberts (VVD) · 29 stemmen · 5,8% van alle stemmen hier
- Bouke Weening (ChristenUnie) · 25 stemmen · 5,0% van alle stemmen hier
- Paulien van der Meulen-ter Braake (ASSEN CENTRAAL) · 23 stemmen · 4,6% van alle stemmen hier
- Teun Jan Kootstra (D66) · 21 stemmen · 4,2% van alle stemmen hier
- Leonie Woudstra (ASSEN CENTRAAL) · 19 stemmen · 3,8% van alle stemmen hier
- Ingeborg Trul-Kreuze (CDA) · 18 stemmen · 3,6% van alle stemmen hier
- Jan Talens (ASSEN CENTRAAL) · 17 stemmen · 3,4% van alle stemmen hier
- Wouter Ruiter (Forum voor Democratie) · 15 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
- Michiel Hasslacher (VVD) · 13 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
- Ronald Witteman (CDA) · 13 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
- Alwina van der Mark-Leijssenaar (ChristenUnie) · 12 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Anita de Rijke - Criens (Leefbaar Assen) · 12 stemmen · 2,4% van alle stemmen hier
- Fieke Knipping (GroenLinks-PvdA) · 11 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: GroenLinks-PvdA haalde hier +4,5 pp meer dan gemiddeld in Assen.
- Qua gewicht is dit het 35e van de 44 stembureaus: 1,6% van alle geldige stemmen in Assen en 0,0066% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 64 stemmen in Assen komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 468 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 36 |
| Toegelaten kiezers | 504 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 504 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 0 (0,0%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,00% van de stembiljetten, tegen 0,33% in Assen en 0,58% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Assen
- Stembureau Maria in Campisschool 547 stemmen · GroenLinks-PvdA 20%
- Stembureau IJsvereniging Peelo 489 stemmen · ASSEN CENTRAAL 23%
- Stembureau Sportcomplex Marsdiek 564 stemmen · ASSEN CENTRAAL 21%
- Stembureau Jongerencentrum 485 stemmen · GroenLinks-PvdA 19%
- Stembureau Eetcafé De Haven van Kloosterveen 567 stemmen · ASSEN CENTRAAL 17%
- Stembureau GBS de Driesprong 480 stemmen · ChristenUnie 36%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.