Stembureau Zeister vrije school locatie van Tuyllaan in Zeist (2022)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2018

Postcode 3707 CV · Wijk Zeist Centrum

Hier waren 621 kiezers toegelaten (2,2% van alle toegelaten kiezers in Zeist) en zijn 620 geldige stemmen uitgebracht. GROENLINKS werd hier de grootste met 27,7% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
GROENLINKS 172 27,7% 20,7% +7,1 pp 2,9%
VVD 138 22,3% 17,5% +4,8 pp 2,8%
D66 116 18,7% 15,9% +2,8 pp 2,5%
NieuwDemocratischZeist 53 8,5% 8,3% +0,2 pp 2,2%
ChristenUnie-SGP 36 5,8% 6,6% −0,8 pp 1,9%
Seyst.Nu 28 4,5% 8,1% −3,6 pp 1,2%
CDA 26 4,2% 8,6% −4,4 pp 1,1%
PvdA 26 4,2% 5,2% −1,0 pp 1,7%
ZeisterBelang 14 2,3% 3,1% −0,8 pp 1,6%
SP 11 1,8% 3,8% −2,0 pp 1,0%
50PLUS 0 0,0% 2,3% −2,3 pp 0,0%
Blanco1Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig1Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Zeist, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Laura Hoogstraten (GROENLINKS) · 92 stemmen · 14,8% van alle stemmen hier
  2. Walter van Dijk (VVD) · 65 stemmen · 10,5% van alle stemmen hier
  3. Roel van Nieuwstadt (GROENLINKS) · 45 stemmen · 7,3% van alle stemmen hier
  4. Hafid Boutahar (D66) · 45 stemmen · 7,3% van alle stemmen hier
  5. Angèle Welting (D66) · 38 stemmen · 6,1% van alle stemmen hier
  6. Tjarda Struik (VVD) · 18 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
  7. Carlo Fiscalini (NieuwDemocratischZeist) · 18 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
  8. Wilma Breddels (PvdA) · 18 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
  9. Marcel Fluitman (CDA) · 14 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
  10. Wouter Catsburg (ChristenUnie-SGP) · 14 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
  11. Silke Zwart (GROENLINKS) · 12 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
  12. Hannie van Kippersluis (ZeisterBelang) · 12 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
  13. Bar Ganzevles (VVD) · 11 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
  14. Fleur Besseling-Hansen (D66) · 11 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
  15. Ernst van Splunter (VVD) · 10 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: GROENLINKS haalde hier +7,1 pp meer dan gemiddeld in Zeist.
  • Qua gewicht is dit het 18e van de 49 stembureaus: 2,2% van alle geldige stemmen in Zeist en 0,0090% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 46 stemmen in Zeist komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen557
Geldige volmachtbewijzen64
Toegelaten kiezers621
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)622
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)+1
Blanco en ongeldig2 (0,3%)

Er zijn 1 stembiljet meer geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 0,32% van de stembiljetten, tegen 0,41% in Zeist en 0,55% in heel Nederland.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in Zeist

Alle stembureaus in Zeist

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.