Stembureau Zeister vrije school locatie Burg. van Tuylllaan in Zeist
Postcode 3707 CV · Wijk Zeist Centrum
Hier waren 691 kiezers toegelaten (2,2% van alle toegelaten kiezers in Zeist) en zijn 691 geldige stemmen uitgebracht. GroenLinks-PvdA werd hier de grootste met 28,4% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| GroenLinks-PvdA | 196 | 28,4% | 21,1% | +7,3 pp | 3,0% |
| D66 | 128 | 18,5% | 18,0% | +0,5 pp | 2,3% |
| VVD | 119 | 17,2% | 16,4% | +0,8 pp | 2,3% |
| Zeist Lokaal | 98 | 14,2% | 18,2% | −4,0 pp | 1,7% |
| CDA | 36 | 5,2% | 10,1% | −4,8 pp | 1,2% |
| ChristenUnie-SGP | 35 | 5,1% | 5,1% | −0,1 pp | 2,2% |
| Volt | 35 | 5,1% | 4,6% | +0,5 pp | 2,5% |
| GROENE ALLIANTIE | 19 | 2,7% | 2,5% | +0,2 pp | 2,4% |
| SP | 14 | 2,0% | 3,2% | −1,1 pp | 1,4% |
| 11 | 1,6% | 0,8% | +0,8 pp | 4,6% | |
| Blanco | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Zeist, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Martine Folkersma (GroenLinks-PvdA) · 124 stemmen · 17,9% van alle stemmen hier
- Angèle Welting (D66) · 90 stemmen · 13,0% van alle stemmen hier
- Hanny Roelofsen-Beentjes (Zeist Lokaal) · 60 stemmen · 8,7% van alle stemmen hier
- Walter van Dijk (VVD) · 54 stemmen · 7,8% van alle stemmen hier
- Bar Bakker (VVD) · 22 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
- Vincent van Voorden (CDA) · 18 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
- Tamira Vos (GroenLinks-PvdA) · 16 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Annet Ploeg-Bos (ChristenUnie-SGP) · 16 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Evert Jan van Hasselt (Volt) · 15 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Elsbeth Westerman (Volt) · 15 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Wilma Breddels (GroenLinks-PvdA) · 11 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
- Floortje Bobbink (GROENE ALLIANTIE) · 11 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
- Frans Dekker (GroenLinks-PvdA) · 9 stemmen · 1,3% van alle stemmen hier
- Madelief Hoogstraten (GroenLinks-PvdA) · 9 stemmen · 1,3% van alle stemmen hier
- Simone Madunić (D66) · 9 stemmen · 1,3% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: GroenLinks-PvdA haalde hier +7,3 pp meer dan gemiddeld in Zeist.
- Qua gewicht is dit het 24e van de 37 stembureaus: 2,2% van alle geldige stemmen in Zeist en 0,0091% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 45 stemmen in Zeist komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 613 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 78 |
| Toegelaten kiezers | 691 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 691 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 0 (0,0%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,00% van de stembiljetten, tegen 0,53% in Zeist en 0,58% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Zeist
- Verpleeghuis de Wijngaard 726 stemmen · VVD 43%
- Wijkcentrum de Koppeling A 648 stemmen · GroenLinks-PvdA 29%
- Maria Oord, Hortensialaan 753 stemmen · Zeist Lokaal 27%
- Sionskerk B 647 stemmen · D66 28%
- Zeister Schoolvereeniging 756 stemmen · VVD 39%
- Wijkcentrum ’t Volle Hof 641 stemmen · GroenLinks-PvdA 35%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.