Stembureau Verpleeghuis de Wijngaard in Zeist (2022)
Postcode 3735 MR · Wijk Den Dolder e.o.
Hier waren 635 kiezers toegelaten (2,2% van alle toegelaten kiezers in Zeist) en zijn 633 geldige stemmen uitgebracht. VVD werd hier de grootste met 43,4% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| VVD | 275 | 43,4% | 17,5% | +26,0 pp | 5,5% |
| NieuwDemocratischZeist | 84 | 13,3% | 8,3% | +5,0 pp | 3,5% |
| D66 | 56 | 8,8% | 15,9% | −7,0 pp | 1,2% |
| GROENLINKS | 51 | 8,1% | 20,7% | −12,6 pp | 0,9% |
| CDA | 47 | 7,4% | 8,6% | −1,2 pp | 1,9% |
| ChristenUnie-SGP | 43 | 6,8% | 6,6% | +0,2 pp | 2,3% |
| Seyst.Nu | 36 | 5,7% | 8,1% | −2,4 pp | 1,5% |
| ZeisterBelang | 23 | 3,6% | 3,1% | +0,6 pp | 2,6% |
| PvdA | 15 | 2,4% | 5,2% | −2,8 pp | 1,0% |
| 50PLUS | 3 | 0,5% | 2,3% | −1,8 pp | 0,5% |
| SP | 0 | 0,0% | 3,8% | −3,8 pp | 0,0% |
| Blanco | 0 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 2 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Zeist, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Walter van Dijk (VVD) · 147 stemmen · 23,2% van alle stemmen hier
- Tjarda Struik (VVD) · 41 stemmen · 6,5% van alle stemmen hier
- Carlo Fiscalini (NieuwDemocratischZeist) · 39 stemmen · 6,2% van alle stemmen hier
- Fred van Lemmen (VVD) · 35 stemmen · 5,5% van alle stemmen hier
- Wouter Catsburg (ChristenUnie-SGP) · 34 stemmen · 5,4% van alle stemmen hier
- Marcel Fluitman (CDA) · 32 stemmen · 5,1% van alle stemmen hier
- Jan Bredius (NieuwDemocratischZeist) · 26 stemmen · 4,1% van alle stemmen hier
- Hafid Boutahar (D66) · 24 stemmen · 3,8% van alle stemmen hier
- Hannie van Kippersluis (ZeisterBelang) · 23 stemmen · 3,6% van alle stemmen hier
- Roel van Nieuwstadt (GROENLINKS) · 21 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
- Roy Luca (Seyst.Nu) · 20 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
- Laura Hoogstraten (GROENLINKS) · 18 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- Angèle Welting (D66) · 14 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Marie-Christine van Grootel (VVD) · 13 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Aat Grinwis (VVD) · 10 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: VVD haalde hier +26,0 pp meer dan gemiddeld in Zeist.
- Qua gewicht is dit het 16e van de 49 stembureaus: 2,2% van alle geldige stemmen in Zeist en 0,0092% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 45 stemmen in Zeist komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 554 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 81 |
| Toegelaten kiezers | 635 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 635 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 2 (0,3%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,31% van de stembiljetten, tegen 0,41% in Zeist en 0,55% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Zeist
- St. Kerkelijk Centrum Zeist-West A 638 stemmen · GROENLINKS 21%
- Hotel theater Figi (maandag) 630 stemmen · VVD 22%
- Sionskerk A 683 stemmen · GROENLINKS 23%
- Zeister vrije school locatie van Tuyllaan 620 stemmen · GROENLINKS 28%
- Binnenbos (dinsdag) 687 stemmen · GROENLINKS 18%
- Restaurant Jagershuys 614 stemmen · VVD 36%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.