Uitslag per stembureau in Woerden (2018)
Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 21 maart 2018 telde Woerden 26 stembureaus. Het zwaarste stembureau, Concordia zalencentrum, leverde 5,6% van alle geldige stemmen; de drie grootste samen 17%.
Bekijk de uitslag per wijk in Woerden
Wat valt op
- 7 van de 26 stembureaus (27%) telde een ander aantal stembiljetten dan er kiezers waren toegelaten; landelijk is dat 36% van de stembureaus.
- 0 stembureaus (0%) telden de stembiljetten (deels) opnieuw; landelijk 0%.
- Ongeldige en blanco stemmen: 0,49% van de getelde stembiljetten (landelijk 0,85%).
Opvallende stembureaus
- Zwaarste stembureau: Concordia zalencentrum 5,6% van de stemmen
- Lichtste stembureau: RK-parochiecentrum Kanis 2,2% van de stemmen
- Meest afwijkend stemgedrag: MFC Milandhof CDA +28,6 procentpunt
- Meeste ongeldige en blanco stemmen: Islamitisch Cultureel Centrum Woerden 1,5% van de stembiljetten
Zoek een stembureau op postcode · Telverschillen in alle gemeenten
Een klein verschil tussen het aantal stembiljetten en het aantal toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude: stembureaus onderzoeken zulke verschillen en tellen zo nodig opnieuw. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel. Een verschil telt hier als opvallend bij 3 stembiljetten of 1% van de kiezers of meer.
Stembureaus met een opvallende telling
| Stembureau | Stemmen | Wat is er gemeld |
|---|---|---|
| Islamitisch Cultureel Centrum Woerden | 826 | 1 stembiljet meer geteld dan er kiezers waren toegelaten; opvallend veel ongeldige of blanco stemmen (1,5%) |
Alle stembureaus, van zwaarst naar lichtst
| Stembureau | Toegelaten kiezers | Aandeel opkomst | Geldige stemmen | Gewicht gemeente | Gewicht landelijk | Grootste partij | Wijkt het meest af | Ongeldig/blanco | Telverschil |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Concordia zalencentrum 3441 BG | 1.424 | 5,6% | 1.420 | #1 · 5,6% | 0,0210% | VVD (18%) | CDA −5,2 procentpunt | 3 (0,2%) | −1 |
| Chr. Margrietschool 3446 DR | 1.420 | 5,6% | 1.416 | #2 · 5,6% | 0,0210% | VVD (21%) | VVD +7,1 procentpunt | 4 (0,3%) | 0 |
| MFC De Schulenburch 3471 EJ | 1.353 | 5,3% | 1.345 | #3 · 5,3% | 0,0199% | ChristenUnie-SGP (26%) | ChristenUnie-SGP +16,1 procentpunt | 7 (0,5%) | −1 |
| Constantijnschool 3448 KA | 1.262 | 5,0% | 1.258 | #4 · 5,0% | 0,0186% | STERK Woerden (26%) | STERK Woerden +15,9 procentpunt | 4 (0,3%) | 0 |
| 'Het Trefpunt', Centrum NH Kerk 3481 XA | 1.200 | 4,7% | 1.196 | #5 · 4,7% | 0,0177% | CDA (28%) | LijstvanderDoes −7,0 procentpunt | 4 (0,3%) | 0 |
| MFC Milandhof 3474 KC | 1.157 | 4,6% | 1.152 | #6 · 4,6% | 0,0171% | CDA (49%) | CDA +28,6 procentpunt | 5 (0,4%) | 0 |
| Maranathakerk 3448 DC | 1.151 | 4,5% | 1.148 | #7 · 4,5% | 0,0170% | STERK Woerden (16%) | STERK Woerden +6,5 procentpunt | 3 (0,3%) | 0 |
| Dorpshuis Harmelen 3481 GH | 1.128 | 4,4% | 1.117 | #8 · 4,4% | 0,0165% | CDA (26%) | Inwonersbelangen +10,2 procentpunt | 10 (0,9%) | −1 |
| Careyn 'Weddesteyn' 3445 AS | 1.110 | 4,4% | 1.106 | #9 · 4,4% | 0,0164% | CDA (22%) | STERK Woerden −2,7 procentpunt | 2 (0,2%) | −2 |
| De Regenboogschool 3446 JG | 1.106 | 4,4% | 1.096 | #10 · 4,3% | 0,0162% | VVD (27%) | VVD +13,1 procentpunt | 10 (0,9%) | 0 |
| Jan de Bakkerschool 3442 XH | 1.046 | 4,1% | 1.040 | #11 · 4,1% | 0,0154% | CDA (19%) | ChristenUnie-SGP +3,8 procentpunt | 6 (0,6%) | 0 |
| Ontmoetingcentr.Kruiskerk 3443 CD | 1.007 | 4,0% | 1.002 | #12 · 4,0% | 0,0148% | LijstvanderDoes (22%) | LijstvanderDoes +10,1 procentpunt | 5 (0,5%) | 0 |
| Johan Frisoschool 3448 DX | 993 | 3,9% | 988 | #13 · 3,9% | 0,0146% | Progressief Woerden (GroenLinks/PvdA) (19%) | STERK Woerden +7,8 procentpunt | 5 (0,5%) | 0 |
| Het Baken 3446 GS | 989 | 3,9% | 984 | #14 · 3,9% | 0,0146% | CDA (22%) | VVD +2,9 procentpunt | 5 (0,5%) | 0 |
| Obs De Achtsprong 3448 CH | 918 | 3,6% | 914 | #15 · 3,6% | 0,0135% | Progressief Woerden (GroenLinks/PvdA) (16%) | CDA −7,2 procentpunt | 4 (0,4%) | 0 |
| Welzijn Woerden 3443 EG | 884 | 3,5% | 879 | #16 · 3,5% | 0,0130% | Progressief Woerden (GroenLinks/PvdA) (20%) | Progressief Woerden (GroenLinks/PvdA) +6,8 procentpunt | 5 (0,6%) | 0 |
| R. de Jagerschool 3445 ER | 856 | 3,4% | 855 | #17 · 3,4% | 0,0127% | Progressief Woerden (GroenLinks/PvdA) (19%) | Progressief Woerden (GroenLinks/PvdA) +5,7 procentpunt | 1 (0,1%) | 0 |
| Islamitisch Cultureel Centrum Woerden 3442 JE | 838 | 3,3% | 826 | #18 · 3,3% | 0,0122% | CDA (19%) | LijstvanderDoes +6,2 procentpunt | 13 (1,5%) | +1 |
| Thijs van der Polshal 3443 CT | 814 | 3,2% | 812 | #19 · 3,2% | 0,0120% | CDA (22%) | LijstvanderDoes +9,8 procentpunt | 3 (0,4%) | +1 |
| MFC Dezibel 3481 VC | 778 | 3,1% | 773 | #20 · 3,1% | 0,0115% | CDA (24%) | STERK Woerden +6,1 procentpunt | 5 (0,6%) | 0 |
| Recreatiecentrum H2O (zwembad) 3481 WE | 731 | 2,9% | 729 | #21 · 2,9% | 0,0108% | CDA (23%) | Inwonersbelangen +8,8 procentpunt | 2 (0,3%) | 0 |
| Station Woerden, mobiel stembureau 3446 GM | 717 | 2,8% | 712 | #22 · 2,8% | 0,0105% | Progressief Woerden (GroenLinks/PvdA) (25%) | Progressief Woerden (GroenLinks/PvdA) +11,2 procentpunt | 5 (0,7%) | 0 |
| Stadhuis 3447 GV | 699 | 2,8% | 696 | #23 · 2,8% | 0,0103% | VVD (18%) | CDA −6,3 procentpunt | 3 (0,4%) | 0 |
| Jenaplanschool De Kring 3443 GZ | 673 | 2,7% | 666 | #24 · 2,6% | 0,0099% | LijstvanderDoes (27%) | LijstvanderDoes +15,6 procentpunt | 7 (1,0%) | 0 |
| Zorgcentrum 't Oude Landt 3443 AH | 576 | 2,3% | 574 | #25 · 2,3% | 0,0085% | CDA (33%) | CDA +12,3 procentpunt | 2 (0,3%) | 0 |
| RK-parochiecentrum Kanis 3471 GT | 553 | 2,2% | 550 | #26 · 2,2% | 0,0081% | CDA (33%) | ChristenUnie-SGP +13,2 procentpunt | 2 (0,4%) | −1 |
Aandeel opkomst: het deel van alle toegelaten kiezers in Woerden dat bij dit stembureau stemde. De Kiesraad publiceert niet hoeveel kiesgerechtigden bij een stembureau horen, dus een opkomstpercentage per stembureau is niet te geven. Gewicht: het aandeel van de geldige stemmen van dit stembureau in de gemeente en in heel Nederland. Wijkt het meest af: de partij (vanaf 3% in de gemeente) waarvan het aandeel hier het meest afwijkt van het gemeentelijke aandeel; stembureaus met minder dan 30 stemmen zijn overgeslagen. Telverschil: getelde stembiljetten min toegelaten kiezers.
De uitslag van Woerden per partij
Dit zijn de cijfers van de telling; de officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.