Uitslag per stembureau in Woerden
Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart 2026 telde Woerden 27 stembureaus. De opkomst in de hele gemeente was 62,2%. Het zwaarste stembureau, MFC De Schulenburch, leverde 5,7% van alle geldige stemmen; de drie grootste samen 16%.
Wat valt op
- 2 van de 27 stembureaus (7%) telde een ander aantal stembiljetten dan er kiezers waren toegelaten; landelijk is dat 21% van de stembureaus.
- 0 stembureaus (0%) telden de stembiljetten (deels) opnieuw; landelijk 4%.
- Ongeldige en blanco stemmen: 0,44% van de getelde stembiljetten (landelijk 0,58%).
Opvallende stembureaus
- Zwaarste stembureau: MFC De Schulenburch 5,7% van de stemmen
- Lichtste stembureau: MBO Rijnland 1,4% van de stemmen
- Meest afwijkend stemgedrag: Recreatiecentrum H2O Inwonersbelangen +23,2 procentpunt
- Meeste ongeldige en blanco stemmen: Kruiskerk 1,1% van de stembiljetten
Zoek een stembureau op postcode · Telverschillen in alle gemeenten
Een klein verschil tussen het aantal stembiljetten en het aantal toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude: stembureaus onderzoeken zulke verschillen en tellen zo nodig opnieuw. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel. Een verschil telt hier als opvallend bij 3 stembiljetten of 1% van de kiezers of meer.
Stembureaus met een opvallende telling
| Stembureau | Stemmen | Wat is er gemeld |
|---|---|---|
| Kruiskerk | 899 | Onderzocht: toegelaten kiezers opnieuw vastgesteld; opvallend veel ongeldige of blanco stemmen (1,1%) |
Alle stembureaus, van zwaarst naar lichtst
| Stembureau | Toegelaten kiezers | Aandeel opkomst | Geldige stemmen | Gewicht gemeente | Gewicht landelijk | Grootste partij | Wijkt het meest af | Ongeldig/blanco | Telverschil |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| MFC De Schulenburch 3471 EJ | 1.485 | 5,7% | 1.479 | #1 · 5,7% | 0,0194% | ChristenUnie-SGP (31%) | ChristenUnie-SGP +20,5 procentpunt | 6 (0,4%) | 0 |
| Gymzaal Oeralstraat 3446 BT | 1.431 | 5,5% | 1.428 | #2 · 5,5% | 0,0187% | VVD (30%) | VVD +11,9 procentpunt | 3 (0,2%) | 0 |
| Careyn Weddesteyn 3445 AS | 1.370 | 5,2% | 1.365 | #3 · 5,2% | 0,0179% | Progressief Woerden (PvdA/GroenLinks) (20%) | Progressief Woerden (PvdA/GroenLinks) +3,6 procentpunt | 5 (0,4%) | 0 |
| MFC Milandhof 3474 KC | 1.313 | 5,0% | 1.303 | #4 · 5,0% | 0,0171% | ChristenUnie-SGP (26%) | ChristenUnie-SGP +15,2 procentpunt | 10 (0,8%) | 0 |
| De Regenboogschool 3446 JG | 1.296 | 4,9% | 1.291 | #5 · 5,0% | 0,0169% | VVD (31%) | VVD +12,7 procentpunt | 5 (0,4%) | 0 |
| Dorpshuis Harmelen 3481 GH | 1.275 | 4,9% | 1.265 | #6 · 4,9% | 0,0166% | Inwonersbelangen (29%) | Inwonersbelangen +12,1 procentpunt | 10 (0,8%) | 0 |
| Maranathakerk 3448 DC | 1.222 | 4,7% | 1.217 | #7 · 4,7% | 0,0160% | Progressief Woerden (PvdA/GroenLinks) (19%) | LijstvanderDoes +4,3 procentpunt | 5 (0,4%) | 0 |
| Het Baken 3446 GS | 1.176 | 4,5% | 1.170 | #8 · 4,5% | 0,0153% | VVD (22%) | VVD +4,7 procentpunt | 5 (0,4%) | −1 |
| 'Het Trefpunt', Centrum NH Kerk 3481 XA | 1.137 | 4,3% | 1.136 | #9 · 4,4% | 0,0149% | Inwonersbelangen (30%) | Inwonersbelangen +12,8 procentpunt | 1 (0,1%) | 0 |
| KBS de Franciscus 3448 TH | 1.087 | 4,2% | 1.082 | #10 · 4,1% | 0,0142% | Progressief Woerden (PvdA/GroenLinks) (20%) | ChristenUnie-SGP −3,7 procentpunt | 5 (0,5%) | 0 |
| MFC Dezibel 3481 VC | 985 | 3,8% | 981 | #11 · 3,8% | 0,0129% | Inwonersbelangen (33%) | Inwonersbelangen +15,8 procentpunt | 4 (0,4%) | 0 |
| Centrum Jeugd en gezin 3443 EW | 969 | 3,7% | 964 | #12 · 3,7% | 0,0126% | LijstvanderDoes (16%) | LijstvanderDoes +8,7 procentpunt | 5 (0,5%) | 0 |
| KC De Bloesem 3445 TC | 925 | 3,5% | 924 | #13 · 3,5% | 0,0121% | Progressief Woerden (PvdA/GroenLinks) (23%) | Inwonersbelangen −6,6 procentpunt | 1 (0,1%) | 0 |
| Jan de Bakkerschool 3442 XH | 914 | 3,5% | 909 | #14 · 3,5% | 0,0119% | Progressief Woerden (PvdA/GroenLinks) (21%) | Progressief Woerden (PvdA/GroenLinks) +5,2 procentpunt | 5 (0,5%) | 0 |
| Sporthal Bulwijk 3448 CH | 910 | 3,5% | 906 | #15 · 3,5% | 0,0119% | Progressief Woerden (PvdA/GroenLinks) (20%) | VVD −4,4 procentpunt | 4 (0,4%) | 0 |
| Opstandingskerk 3441 XC | 904 | 3,5% | 902 | #16 · 3,5% | 0,0118% | Progressief Woerden (PvdA/GroenLinks) (22%) | Progressief Woerden (PvdA/GroenLinks) +5,6 procentpunt | 2 (0,2%) | 0 |
| Kruiskerk 3443 CD | 909 | 3,5% | 899 | #17 · 3,4% | 0,0118% | Inwonersbelangen (18%) | LijstvanderDoes +7,2 procentpunt | 10 (1,1%) | 0 |
| Gemeentehuis 3447 GR | 828 | 3,2% | 824 | #18 · 3,2% | 0,0108% | VVD (27%) | VVD +8,8 procentpunt | 4 (0,5%) | 0 |
| Brediushonk 3443 BG | 821 | 3,1% | 819 | #19 · 3,1% | 0,0107% | Progressief Woerden (PvdA/GroenLinks) (23%) | Progressief Woerden (PvdA/GroenLinks) +7,3 procentpunt | 2 (0,2%) | 0 |
| Johan Frisoschool 3448 DX | 818 | 3,1% | 815 | #20 · 3,1% | 0,0107% | Progressief Woerden (PvdA/GroenLinks) (25%) | Progressief Woerden (PvdA/GroenLinks) +9,2 procentpunt | 4 (0,5%) | +1 |
| VVV Woerden 3441 AJ | 763 | 2,9% | 761 | #21 · 2,9% | 0,0100% | Progressief Woerden (PvdA/GroenLinks) (23%) | Progressief Woerden (PvdA/GroenLinks) +6,7 procentpunt | 2 (0,3%) | 0 |
| Islamitisch Cultureel Centrum Woerden 3442 JE | 762 | 2,9% | 755 | #22 · 2,9% | 0,0099% | Progressief Woerden (PvdA/GroenLinks) (19%) | Woerden & Democratie +6,6 procentpunt | 7 (0,9%) | 0 |
| Recreatiecentrum H2O 3481 WE | 676 | 2,6% | 673 | #23 · 2,6% | 0,0088% | Inwonersbelangen (41%) | Inwonersbelangen +23,2 procentpunt | 3 (0,4%) | 0 |
| Zorgcentrum 't Oude Landt 3443 AH | 643 | 2,5% | 641 | #24 · 2,5% | 0,0084% | CDA (23%) | CDA +8,0 procentpunt | 2 (0,3%) | 0 |
| Rehobothkerk Woerden 3443 BZ | 624 | 2,4% | 619 | #25 · 2,4% | 0,0081% | Inwonersbelangen (21%) | Progressief Woerden (PvdA/GroenLinks) −6,8 procentpunt | 5 (0,8%) | 0 |
| RK Parochiecentrum De Kanis 3471 GT | 595 | 2,3% | 594 | #26 · 2,3% | 0,0078% | CDA (32%) | ChristenUnie-SGP +20,8 procentpunt | 1 (0,2%) | 0 |
| MBO Rijnland 3447 GN | 353 | 1,3% | 353 | #27 · 1,4% | 0,0046% | VVD (29%) | VVD +10,8 procentpunt | 0 (0,0%) | 0 |
Aandeel opkomst: het deel van alle toegelaten kiezers in Woerden dat bij dit stembureau stemde. De Kiesraad publiceert niet hoeveel kiesgerechtigden bij een stembureau horen, dus een opkomstpercentage per stembureau is niet te geven. Gewicht: het aandeel van de geldige stemmen van dit stembureau in de gemeente en in heel Nederland. Wijkt het meest af: de partij (vanaf 3% in de gemeente) waarvan het aandeel hier het meest afwijkt van het gemeentelijke aandeel; stembureaus met minder dan 30 stemmen zijn overgeslagen. Telverschil: getelde stembiljetten min toegelaten kiezers.
De uitslag van Woerden per partij
Dit zijn de cijfers van de telling; de officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.