Stembureau Ontmoetingcentr.Kruiskerk in Woerden (2018)
Postcode 3443 CD · Wijk Woerden-Midden
Hier waren 1.007 kiezers toegelaten (4,0% van alle toegelaten kiezers in Woerden) en zijn 1.002 geldige stemmen uitgebracht. LijstvanderDoes werd hier de grootste met 21,6% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| LijstvanderDoes | 216 | 21,6% | 11,5% | +10,1 pp | 7,5% |
| CDA | 178 | 17,8% | 20,8% | −3,0 pp | 3,4% |
| Progressief Woerden (GroenLinks/PvdA) | 128 | 12,8% | 13,4% | −0,6 pp | 3,8% |
| Inwonersbelangen | 109 | 10,9% | 8,4% | +2,5 pp | 5,1% |
| ChristenUnie-SGP | 98 | 9,8% | 10,2% | −0,4 pp | 3,8% |
| VVD | 87 | 8,7% | 13,5% | −4,8 pp | 2,5% |
| STERK Woerden | 68 | 6,8% | 9,7% | −2,9 pp | 2,8% |
| SP | 62 | 6,2% | 3,6% | +2,6 pp | 6,8% |
| D66 | 56 | 5,6% | 9,0% | −3,4 pp | 2,5% |
| Blanco | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 4 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Woerden, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Jaap van der Does (LijstvanderDoes) · 164 stemmen · 16,4% van alle stemmen hier
- Arjan Noorthoek (CDA) · 109 stemmen · 10,9% van alle stemmen hier
- Marieke van Noort (Progressief Woerden (GroenLinks/PvdA)) · 75 stemmen · 7,5% van alle stemmen hier
- Simon Brouwer (ChristenUnie-SGP) · 60 stemmen · 6,0% van alle stemmen hier
- Saskia van Megen (D66) · 36 stemmen · 3,6% van alle stemmen hier
- Hendrie van Assem (Inwonersbelangen) · 35 stemmen · 3,5% van alle stemmen hier
- Wout den Boer (STERK Woerden) · 32 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
- Wilma de Mooij (SP) · 29 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
- Reem Bakker (VVD) · 25 stemmen · 2,5% van alle stemmen hier
- Monique Teegelbeckers-Coltof (Inwonersbelangen) · 23 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Lia Arentshorst-van Rootzelaar (Inwonersbelangen) · 21 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Simone Onrust (VVD) · 18 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
- Rianne Vrolijk (STERK Woerden) · 18 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
- Dave Dros (SP) · 18 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
- Vera Streng (CDA) · 16 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: LijstvanderDoes haalde hier +10,1 pp meer dan gemiddeld in Woerden.
- Qua gewicht is dit het 12e van de 26 stembureaus: 4,0% van alle geldige stemmen in Woerden en 0,0148% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 25 stemmen in Woerden komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 920 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 87 |
| Toegelaten kiezers | 1.007 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 1.007 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 5 (0,5%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,50% van de stembiljetten, tegen 0,49% in Woerden en 0,85% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Woerden
- Jan de Bakkerschool 1.040 stemmen · CDA 19%
- Johan Frisoschool 988 stemmen · Progressief Woerden (GroenLinks/PvdA) 19%
- De Regenboogschool 1.096 stemmen · VVD 27%
- Het Baken 984 stemmen · CDA 22%
- Careyn 'Weddesteyn' 1.106 stemmen · CDA 22%
- Obs De Achtsprong 914 stemmen · Progressief Woerden (GroenLinks/PvdA) 16%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.