Stembureau 'Het Trefpunt', Centrum NH Kerk in Woerden (2018)
Postcode 3481 XA · Wijk Harmelen
Hier waren 1.200 kiezers toegelaten (4,7% van alle toegelaten kiezers in Woerden) en zijn 1.196 geldige stemmen uitgebracht. CDA werd hier de grootste met 27,7% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| CDA | 331 | 27,7% | 20,8% | +6,9 pp | 6,3% |
| Inwonersbelangen | 183 | 15,3% | 8,4% | +6,9 pp | 8,6% |
| VVD | 168 | 14,0% | 13,5% | +0,5 pp | 4,9% |
| STERK Woerden | 133 | 11,1% | 9,7% | +1,5 pp | 5,5% |
| ChristenUnie-SGP | 112 | 9,4% | 10,2% | −0,8 pp | 4,3% |
| Progressief Woerden (GroenLinks/PvdA) | 107 | 8,9% | 13,4% | −4,4 pp | 3,2% |
| D66 | 94 | 7,9% | 9,0% | −1,2 pp | 4,1% |
| LijstvanderDoes | 54 | 4,5% | 11,5% | −7,0 pp | 1,9% |
| SP | 14 | 1,2% | 3,6% | −2,4 pp | 1,5% |
| Blanco | 3 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Woerden, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Toos van Soest-Vernooij (CDA) · 229 stemmen · 19,1% van alle stemmen hier
- Reem Bakker (VVD) · 142 stemmen · 11,9% van alle stemmen hier
- Hendrie van Assem (Inwonersbelangen) · 99 stemmen · 8,3% van alle stemmen hier
- Monique Verheyen - von Bose (STERK Woerden) · 89 stemmen · 7,4% van alle stemmen hier
- Arjan Noorthoek (CDA) · 75 stemmen · 6,3% van alle stemmen hier
- Simon Brouwer (ChristenUnie-SGP) · 67 stemmen · 5,6% van alle stemmen hier
- Saskia van Megen (D66) · 60 stemmen · 5,0% van alle stemmen hier
- Marieke van Noort (Progressief Woerden (GroenLinks/PvdA)) · 51 stemmen · 4,3% van alle stemmen hier
- Jan-Hubert van Rensen (Inwonersbelangen) · 38 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
- Marguerite Boersma-Witsenburg (Progressief Woerden (GroenLinks/PvdA)) · 38 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
- Jaap van der Does (LijstvanderDoes) · 37 stemmen · 3,1% van alle stemmen hier
- Wout den Boer (STERK Woerden) · 21 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
- Monique van den Berg (D66) · 15 stemmen · 1,3% van alle stemmen hier
- Jacques Sistermans (Inwonersbelangen) · 15 stemmen · 1,3% van alle stemmen hier
- Arthur Mackloet (ChristenUnie-SGP) · 13 stemmen · 1,1% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: LijstvanderDoes haalde hier −7,0 pp minder dan gemiddeld in Woerden.
- Qua gewicht is dit het 5e van de 26 stembureaus: 4,7% van alle geldige stemmen in Woerden en 0,0177% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 21 stemmen in Woerden komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 1.082 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 118 |
| Toegelaten kiezers | 1.200 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 1.200 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 4 (0,3%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,33% van de stembiljetten, tegen 0,49% in Woerden en 0,85% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Woerden
- Constantijnschool 1.258 stemmen · STERK Woerden 26%
- MFC Milandhof 1.152 stemmen · CDA 49%
- MFC De Schulenburch 1.345 stemmen · ChristenUnie-SGP 26%
- Maranathakerk 1.148 stemmen · STERK Woerden 16%
- Chr. Margrietschool 1.416 stemmen · VVD 21%
- Dorpshuis Harmelen 1.117 stemmen · CDA 26%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.