Hoe stemde Zuidlaren in Tynaarlo in 2025?

Ook bekijken: 2026 · 2023 · 2022 · 2018

Met stembureaus in onder meer: Zuid-Es

Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 29 oktober 2025 zijn bij de 6 stembureaus in Zuidlaren 5.458 geldige stemmen uitgebracht (23,4% van alle stemmen in Tynaarlo). D66 werd hier de grootste met 22,3%. Vergeleken met heel Tynaarlo scoorden CDA (+2,5 pp) en JA21 (+0,1 pp) hier hoger en GroenLinks-PvdA (−1,6 pp) lager.

Wat is hier gestemd

PartijStemmenAandeel in de wijkAandeel gemeenteVerschil
D66 1.216 22,3% 22,6% −0,3 pp
VVD 908 16,6% 16,7% −0,1 pp
GroenLinks-PvdA 888 16,3% 17,9% −1,6 pp
CDA 781 14,3% 11,8% +2,5 pp
PVV 547 10,0% 10,0% +0,1 pp
JA21 227 4,2% 4,0% +0,1 pp
BBB 174 3,2% 3,5% −0,3 pp
ChristenUnie 169 3,1% 2,3% +0,8 pp
Forum voor Democratie 153 2,8% 3,5% −0,7 pp
SP 125 2,3% 2,4% −0,1 pp
Partij voor de Dieren 89 1,6% 1,8% −0,1 pp
50PLUS 59 1,1% 1,1% +0,0 pp
Volt 43 0,8% 1,0% −0,2 pp
SGP 25 0,5% 0,4% +0,0 pp
NSC 20 0,4% 0,4% −0,0 pp
Vrede voor Dieren 12 0,2% 0,2% +0,1 pp
BVNL 12 0,2% 0,2% +0,0 pp
LP 4 0,1% 0,1% +0,0 pp
BIJ1 2 0,0% 0,1% −0,1 pp
FNP 2 0,0% 0,0% +0,0 pp
DENK 2 0,0% 0,2% −0,1 pp

Stembureaus in Zuidlaren

Andere wijken in Tynaarlo

Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.

Alle wijken in Tynaarlo · Alle stembureaus