Hoe stemde Paterswolde in Tynaarlo in 2025?

Ook bekijken: 2026 · 2023 · 2022 · 2018

Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 29 oktober 2025 zijn bij de 2 stembureaus in Paterswolde 2.482 geldige stemmen uitgebracht (10,6% van alle stemmen in Tynaarlo). D66 werd hier de grootste met 24,7%. Vergeleken met heel Tynaarlo scoorden GroenLinks-PvdA (+4,4 pp) en D66 (+2,1 pp) hier hoger en CDA (−2,6 pp) lager.

Wat is hier gestemd

PartijStemmenAandeel in de wijkAandeel gemeenteVerschil
D66 613 24,7% 22,6% +2,1 pp
GroenLinks-PvdA 554 22,3% 17,9% +4,4 pp
VVD 408 16,4% 16,7% −0,3 pp
CDA 227 9,1% 11,8% −2,6 pp
PVV 215 8,7% 10,0% −1,3 pp
JA21 99 4,0% 4,0% −0,1 pp
Forum voor Democratie 83 3,3% 3,5% −0,2 pp
SP 71 2,9% 2,4% +0,5 pp
Partij voor de Dieren 52 2,1% 1,8% +0,3 pp
BBB 49 2,0% 3,5% −1,5 pp
ChristenUnie 37 1,5% 2,3% −0,8 pp
Volt 28 1,1% 1,0% +0,2 pp
50PLUS 15 0,6% 1,1% −0,4 pp
NSC 11 0,4% 0,4% +0,1 pp
DENK 5 0,2% 0,2% +0,0 pp
Vrede voor Dieren 5 0,2% 0,2% +0,0 pp
SGP 4 0,2% 0,4% −0,3 pp
BIJ1 3 0,1% 0,1% +0,0 pp
BVNL 2 0,1% 0,2% −0,1 pp
LP 1 0,0% 0,1% −0,0 pp
FNP 0 0,0% 0,0% −0,0 pp

Stembureaus in Paterswolde

Andere wijken in Tynaarlo

Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.

Alle wijken in Tynaarlo · Alle stembureaus