Hoe stemde Zuidlaren in Tynaarlo in 2023?
Met stembureaus in onder meer: Zuid-Es
Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 22 november 2023 zijn bij de 6 stembureaus in Zuidlaren 5.518 geldige stemmen uitgebracht (23,9% van alle stemmen in Tynaarlo). GroenLinks-PvdA werd hier de grootste met 20,3%. Vergeleken met heel Tynaarlo scoorden Nieuw Sociaal Contract (+1,7 pp) en CDA (+1,2 pp) hier hoger en GroenLinks-PvdA (−1,9 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| GroenLinks-PvdA | 1.121 | 20,3% | 22,3% | −1,9 pp |
| VVD | 895 | 16,2% | 16,2% | −0,0 pp |
| Nieuw Sociaal Contract | 875 | 15,9% | 14,2% | +1,7 pp |
| PVV | 854 | 15,5% | 15,7% | −0,2 pp |
| D66 | 431 | 7,8% | 8,9% | −1,1 pp |
| BBB | 277 | 5,0% | 6,1% | −1,1 pp |
| CDA | 233 | 4,2% | 3,1% | +1,2 pp |
| ChristenUnie | 209 | 3,8% | 2,7% | +1,1 pp |
| SP | 190 | 3,4% | 3,0% | +0,5 pp |
| Partij voor de Dieren | 118 | 2,1% | 2,3% | −0,2 pp |
| Volt | 97 | 1,8% | 1,8% | −0,0 pp |
| Forum voor Democratie | 74 | 1,3% | 1,6% | −0,3 pp |
| JA21 | 41 | 0,7% | 0,5% | +0,3 pp |
| SGP | 26 | 0,5% | 0,3% | +0,1 pp |
| 50PLUS | 25 | 0,5% | 0,3% | +0,1 pp |
| BVNL / Groep Van Haga | 24 | 0,4% | 0,5% | −0,0 pp |
| DENK | 8 | 0,1% | 0,2% | −0,0 pp |
| Splinter | 8 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp |
| BIJ1 | 7 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp |
| Samen voor Nederland | 3 | 0,1% | 0,0% | +0,0 pp |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 1 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp |
| Piratenpartij - De Groenen | 1 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp |
| LP | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
Stembureaus in Zuidlaren
- Sporthal De Zwet Zuid-Es · 9472 RN · 1.229 stemmen · GroenLinks-PvdA 22%
- Sporthal De Zwet Zuid-Es · 9472 RN · 1.153 stemmen · GroenLinks-PvdA 24%
- Brinkhotel Zuidlaren · 9471 AE · 918 stemmen · VVD 21%
- Speelpark Sprookjeshof Zuidlaren · 9471 AR · 854 stemmen · PVV 19%
- Mozaiek Woonzorgcentrum Zuidlaren · 9471 JD · 801 stemmen · GroenLinks-PvdA 21%
- Mfc De Ludinge Zuidlaren · 9471 JD · 563 stemmen · GroenLinks-PvdA 20%
Andere wijken in Tynaarlo
- Eelde 4.668 stemmen · GroenLinks-PvdA 26%
- Vries 2.981 stemmen · GroenLinks-PvdA 20%
- Paterswolde 2.390 stemmen · GroenLinks-PvdA 27%
- Eelderwolde 2.035 stemmen · VVD 27%
- Tynaarlo 1.167 stemmen · PVV 20%
- Westlaren 1.117 stemmen · GroenLinks-PvdA 22%
- Yde 795 stemmen · PVV 25%
- Bunne 556 stemmen · BBB 18%
- Zeijen 539 stemmen · PVV 20%
- Zeegse 469 stemmen · GroenLinks-PvdA 26%
- De Groeve 340 stemmen · PVV 31%
- Midlaren 262 stemmen · GroenLinks-PvdA 33%
- Zuidlaarderveen 208 stemmen · Nieuw Sociaal Contract 18%
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.