Hoe stemde Eelde in Tynaarlo in 2025?

Ook bekijken: 2026 · 2023 · 2022 · 2018

Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 29 oktober 2025 zijn bij de 5 stembureaus in Eelde 4.619 geldige stemmen uitgebracht (19,8% van alle stemmen in Tynaarlo). D66 werd hier de grootste met 24,4%. Vergeleken met heel Tynaarlo scoorden GroenLinks-PvdA (+2,0 pp) en D66 (+1,8 pp) hier hoger en VVD (−2,7 pp) lager.

Wat is hier gestemd

PartijStemmenAandeel in de wijkAandeel gemeenteVerschil
D66 1.125 24,4% 22,6% +1,8 pp
GroenLinks-PvdA 917 19,9% 17,9% +2,0 pp
VVD 649 14,1% 16,7% −2,7 pp
PVV 514 11,1% 10,0% +1,2 pp
CDA 506 11,0% 11,8% −0,8 pp
JA21 199 4,3% 4,0% +0,3 pp
Forum voor Democratie 149 3,2% 3,5% −0,3 pp
BBB 115 2,5% 3,5% −1,0 pp
SP 113 2,4% 2,4% +0,1 pp
Partij voor de Dieren 87 1,9% 1,8% +0,1 pp
ChristenUnie 71 1,5% 2,3% −0,8 pp
50PLUS 58 1,3% 1,1% +0,2 pp
Volt 42 0,9% 1,0% −0,1 pp
NSC 25 0,5% 0,4% +0,2 pp
SGP 14 0,3% 0,4% −0,1 pp
DENK 12 0,3% 0,2% +0,1 pp
BVNL 9 0,2% 0,2% +0,0 pp
Vrede voor Dieren 7 0,2% 0,2% −0,0 pp
BIJ1 5 0,1% 0,1% +0,0 pp
LP 2 0,0% 0,1% −0,0 pp
FNP 0 0,0% 0,0% −0,0 pp

Stembureaus in Eelde

Andere wijken in Tynaarlo

Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.

Alle wijken in Tynaarlo · Alle stembureaus