Hoe stemde Vries in Tynaarlo in 2025?

Ook bekijken: 2026 · 2023 · 2022 · 2018

Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 29 oktober 2025 zijn bij de 4 stembureaus in Vries 3.044 geldige stemmen uitgebracht (13,1% van alle stemmen in Tynaarlo). D66 werd hier de grootste met 18,9%. Vergeleken met heel Tynaarlo scoorden PVV (+1,8 pp) en Forum voor Democratie (+1,2 pp) hier hoger en D66 (−3,7 pp) lager.

Wat is hier gestemd

PartijStemmenAandeel in de wijkAandeel gemeenteVerschil
D66 575 18,9% 22,6% −3,7 pp
VVD 515 16,9% 16,7% +0,2 pp
GroenLinks-PvdA 502 16,5% 17,9% −1,4 pp
CDA 379 12,5% 11,8% +0,7 pp
PVV 359 11,8% 10,0% +1,8 pp
Forum voor Democratie 143 4,7% 3,5% +1,2 pp
BBB 142 4,7% 3,5% +1,2 pp
JA21 125 4,1% 4,0% +0,1 pp
SP 84 2,8% 2,4% +0,4 pp
ChristenUnie 67 2,2% 2,3% −0,1 pp
Partij voor de Dieren 45 1,5% 1,8% −0,3 pp
50PLUS 44 1,4% 1,1% +0,4 pp
Volt 23 0,8% 1,0% −0,2 pp
SGP 14 0,5% 0,4% +0,0 pp
NSC 6 0,2% 0,4% −0,2 pp
DENK 5 0,2% 0,2% +0,0 pp
Vrede voor Dieren 5 0,2% 0,2% +0,0 pp
BVNL 5 0,2% 0,2% −0,0 pp
BIJ1 4 0,1% 0,1% +0,0 pp
FNP 1 0,0% 0,0% −0,0 pp
LP 1 0,0% 0,1% −0,0 pp

Stembureaus in Vries

Andere wijken in Tynaarlo

Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.

Alle wijken in Tynaarlo · Alle stembureaus