Uitslag per stembureau in Rheden (2018)
Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 21 maart 2018 telde Rheden 26 stembureaus. Het zwaarste stembureau, stb.20:Attent wwz loc. Oude Plataan, leverde 5,5% van alle geldige stemmen; de drie grootste samen 16%.
Bekijk de uitslag per wijk in Rheden
Wat valt op
- 8 van de 26 stembureaus (31%) telde een ander aantal stembiljetten dan er kiezers waren toegelaten; landelijk is dat 36% van de stembureaus.
- 0 stembureaus (0%) telden de stembiljetten (deels) opnieuw; landelijk 0%.
- Ongeldige en blanco stemmen: 1,05% van de getelde stembiljetten (landelijk 0,85%).
Opvallende stembureaus
- Zwaarste stembureau: stb.20:Attent wwz loc. Oude Plataan 5,5% van de stemmen
- Lichtste stembureau: stb.28:Dorpshuis Spankeren 2,2% van de stemmen
- Meest afwijkend stemgedrag: stb.11:Wooncentrum De Ulenpas SP +17,8 procentpunt
- Meeste ongeldige en blanco stemmen: stb.21:Zalencentrum Theothorne 3,4% van de stembiljetten
Zoek een stembureau op postcode · Telverschillen in alle gemeenten
Een klein verschil tussen het aantal stembiljetten en het aantal toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude: stembureaus onderzoeken zulke verschillen en tellen zo nodig opnieuw. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel. Een verschil telt hier als opvallend bij 3 stembiljetten of 1% van de kiezers of meer.
Stembureaus met een opvallende telling
| Stembureau | Stemmen | Wat is er gemeld |
|---|---|---|
| stb.21:Zalencentrum Theothorne | 736 | Opvallend veel ongeldige of blanco stemmen (3,4%) |
| stb.26.Obs de Wensvogel | 606 | 2 stembiljetten minder geteld dan er kiezers waren toegelaten; opvallend veel ongeldige of blanco stemmen (2,1%) |
Alle stembureaus, van zwaarst naar lichtst
| Stembureau | Toegelaten kiezers | Aandeel opkomst | Geldige stemmen | Gewicht gemeente | Gewicht landelijk | Grootste partij | Wijkt het meest af | Ongeldig/blanco | Telverschil |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| stb.20:Attent wwz loc. Oude Plataan 6953 CG | 1.069 | 5,5% | 1.054 | #1 · 5,5% | 0,0156% | VVD (16%) | GROENLINKS +3,7 procentpunt | 14 (1,3%) | −1 |
| stb.27:Wijkcentrum De Drieschaar 6951 LZ | 1.014 | 5,2% | 1.013 | #2 · 5,3% | 0,0150% | CDA (17%) | CDA +3,1 procentpunt | 2 (0,2%) | +1 |
| stb.15:Attent wwz locatie Rhederhof 6991 DV | 980 | 5,0% | 965 | #3 · 5,0% | 0,0143% | CDA (18%) | D66 −4,5 procentpunt | 11 (1,1%) | −4 |
| stb.05:PC Basisschool De Arnhorst 6881 NV | 940 | 4,8% | 937 | #4 · 4,9% | 0,0139% | VVD (22%) | D66 +7,7 procentpunt | 2 (0,2%) | −1 |
| stb.06:RK Basisschool Fredericus 6881 SV | 885 | 4,5% | 876 | #5 · 4,6% | 0,0130% | VVD (21%) | GROENLINKS +5,3 procentpunt | 9 (1,0%) | 0 |
| stb.04:Parkstaete Zalencentrum Vof 6881 JA | 865 | 4,4% | 853 | #6 · 4,4% | 0,0126% | VVD (30%) | VVD +12,0 procentpunt | 12 (1,4%) | 0 |
| stb.25:Attent wwz locatie Beverode 6952 GG | 853 | 4,4% | 848 | #7 · 4,4% | 0,0126% | CDA (19%) | CDA +4,3 procentpunt | 3 (0,4%) | −2 |
| stb18:Sport/gezondh.centr De Cirkel 6991 HE | 850 | 4,4% | 843 | #8 · 4,4% | 0,0125% | VVD (20%) | CDA −1,9 procentpunt | 7 (0,8%) | 0 |
| stb.17:Ons Huis 6991 EW | 837 | 4,3% | 829 | #9 · 4,3% | 0,0123% | VVD (17%) | GPR Burgerbelangen +3,2 procentpunt | 8 (1,0%) | 0 |
| stb.02:Woonzorgcompl. Nw-Schoonoord 6881 TV | 833 | 4,3% | 826 | #10 · 4,3% | 0,0122% | VVD (35%) | VVD +16,2 procentpunt | 7 (0,8%) | 0 |
| stb.08:Wooncomplex Broeckerhave 6883 BD | 799 | 4,1% | 793 | #11 · 4,1% | 0,0117% | VVD (20%) | D66 +4,7 procentpunt | 6 (0,8%) | 0 |
| stb.03:Verzorgingshuis De Biesdel 6881 CD | 791 | 4,1% | 786 | #12 · 4,1% | 0,0116% | VVD (35%) | VVD +16,7 procentpunt | 5 (0,6%) | 0 |
| stb.23: Intermezzo (Geldershof) 6952 AA | 774 | 4,0% | 766 | #13 · 4,0% | 0,0113% | PvdA (16%) | VVD −7,1 procentpunt | 8 (1,0%) | 0 |
| stb.01:Trouwzl. gemeentehuis Rheden 6994 AB | 757 | 3,9% | 752 | #14 · 3,9% | 0,0111% | VVD (21%) | PvdA −3,7 procentpunt | 5 (0,7%) | 0 |
| stb.24:Obs. Annie M.G. Schmidt 6952 EK | 764 | 3,9% | 750 | #15 · 3,9% | 0,0111% | SP (22%) | SP +8,3 procentpunt | 13 (1,7%) | −1 |
| stb.21:Zalencentrum Theothorne 6951 CN | 762 | 3,9% | 736 | #16 · 3,8% | 0,0109% | SP (23%) | VVD −11,1 procentpunt | 26 (3,4%) | 0 |
| stb.09:Voorm.Van Voorthuijsenschool 6882 NS | 729 | 3,7% | 724 | #17 · 3,8% | 0,0107% | GROENLINKS (18%) | GROENLINKS +5,7 procentpunt | 5 (0,7%) | 0 |
| stb.07: Woonzorgcentrum Oosterwolde 6883 JK | 683 | 3,5% | 667 | #18 · 3,5% | 0,0099% | VVD (23%) | VVD +4,7 procentpunt | 14 (2,1%) | −2 |
| stb.14:Soc.Cult.Centr. De Poort 6882 DA | 667 | 3,4% | 658 | #19 · 3,4% | 0,0097% | SP (26%) | SP +11,9 procentpunt | 9 (1,3%) | 0 |
| stb.19: M.F.A. Nieuw Bergstein 6955 AX | 635 | 3,3% | 633 | #20 · 3,3% | 0,0094% | GROENLINKS (19%) | GROENLINKS +6,4 procentpunt | 2 (0,3%) | 0 |
| stb.26.Obs de Wensvogel 6951 GZ | 621 | 3,2% | 606 | #21 · 3,1% | 0,0090% | SP (23%) | VVD −10,7 procentpunt | 13 (2,1%) | −2 |
| stb.16:CKC Rheko 6991 ZP | 529 | 2,7% | 522 | #22 · 2,7% | 0,0077% | PvdA (18%) | PvdA +4,1 procentpunt | 7 (1,3%) | 0 |
| stb.10:Verzorgingshuis H.A. Lorentz 6882 LR | 512 | 2,6% | 507 | #23 · 2,6% | 0,0075% | SP (23%) | SP +9,3 procentpunt | 5 (1,0%) | 0 |
| stb.29: 't Sprengenhus Laag-Soeren 6957 AB | 466 | 2,4% | 465 | #24 · 2,4% | 0,0069% | VVD (26%) | VVD +7,2 procentpunt | 1 (0,2%) | 0 |
| stb.11:Wooncentrum De Ulenpas 6882 GS | 429 | 2,2% | 421 | #25 · 2,2% | 0,0062% | SP (31%) | SP +17,8 procentpunt | 8 (1,9%) | 0 |
| stb.28:Dorpshuis Spankeren 6956 CP | 419 | 2,2% | 417 | #26 · 2,2% | 0,0062% | GPR Burgerbelangen (21%) | GPR Burgerbelangen +10,4 procentpunt | 2 (0,5%) | 0 |
Aandeel opkomst: het deel van alle toegelaten kiezers in Rheden dat bij dit stembureau stemde. De Kiesraad publiceert niet hoeveel kiesgerechtigden bij een stembureau horen, dus een opkomstpercentage per stembureau is niet te geven. Gewicht: het aandeel van de geldige stemmen van dit stembureau in de gemeente en in heel Nederland. Wijkt het meest af: de partij (vanaf 3% in de gemeente) waarvan het aandeel hier het meest afwijkt van het gemeentelijke aandeel; stembureaus met minder dan 30 stemmen zijn overgeslagen. Telverschil: getelde stembiljetten min toegelaten kiezers.
De uitslag van Rheden per partij
Dit zijn de cijfers van de telling; de officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.