Stembureau stb.19: M.F.A. Nieuw Bergstein in Rheden (2018)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2022

Postcode 6955 AX · Wijk Dieren

Hier waren 635 kiezers toegelaten (3,3% van alle toegelaten kiezers in Rheden) en zijn 633 geldige stemmen uitgebracht. GROENLINKS werd hier de grootste met 19,0% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
GROENLINKS 120 19,0% 12,5% +6,4 pp 5,0%
CDA 112 17,7% 14,3% +3,4 pp 4,1%
VVD 106 16,7% 18,4% −1,7 pp 3,0%
SP 88 13,9% 13,6% +0,3 pp 3,4%
D66 73 11,5% 12,7% −1,2 pp 3,0%
PvdA 68 10,7% 13,6% −2,8 pp 2,6%
GPR Burgerbelangen 42 6,6% 10,2% −3,6 pp 2,1%
ChristenUnie 24 3,8% 4,7% −0,9 pp 2,7%
Blanco2Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig0Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Rheden, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Ronald Haverkamp (VVD) · 63 stemmen · 10,0% van alle stemmen hier
  2. Bert de Lange (CDA) · 52 stemmen · 8,2% van alle stemmen hier
  3. Peter van den Hazel (GROENLINKS) · 51 stemmen · 8,1% van alle stemmen hier
  4. Jorine Dirks (SP) · 50 stemmen · 7,9% van alle stemmen hier
  5. Gea Hofstede (PvdA) · 48 stemmen · 7,6% van alle stemmen hier
  6. Dorus Klomberg (D66) · 32 stemmen · 5,1% van alle stemmen hier
  7. Magda Rook (GPR Burgerbelangen) · 32 stemmen · 5,1% van alle stemmen hier
  8. Herman Boesveld (CDA) · 28 stemmen · 4,4% van alle stemmen hier
  9. Constans Pos (GROENLINKS) · 27 stemmen · 4,3% van alle stemmen hier
  10. Monique Reinders - Lueb (CDA) · 23 stemmen · 3,6% van alle stemmen hier
  11. Krista den Hertog-Heins (D66) · 20 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
  12. Adry van der Velden (SP) · 19 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
  13. Sjir Hanssen (VVD) · 18 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
  14. Yola Hopmans (VVD) · 17 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
  15. Linda Nieuwenhoven (GROENLINKS) · 17 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: GROENLINKS haalde hier +6,4 pp meer dan gemiddeld in Rheden.
  • Qua gewicht is dit het 20e van de 26 stembureaus: 3,3% van alle geldige stemmen in Rheden en 0,0094% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 30 stemmen in Rheden komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen581
Geldige volmachtbewijzen54
Toegelaten kiezers635
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)635
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)0
Blanco en ongeldig2 (0,3%)

Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,31% van de stembiljetten, tegen 1,05% in Rheden en 0,85% in heel Nederland.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in Rheden

Alle stembureaus in Rheden

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.