Stembureau stb.10:Verzorgingshuis H.A. Lorentz in Rheden (2018)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2022

Postcode 6882 LR · Wijk Velp

Hier waren 512 kiezers toegelaten (2,6% van alle toegelaten kiezers in Rheden) en zijn 507 geldige stemmen uitgebracht. SP werd hier de grootste met 22,9% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
SP 116 22,9% 13,6% +9,3 pp 4,4%
VVD 71 14,0% 18,4% −4,4 pp 2,0%
GPR Burgerbelangen 70 13,8% 10,2% +3,6 pp 3,6%
PvdA 65 12,8% 13,6% −0,7 pp 2,5%
GROENLINKS 61 12,0% 12,5% −0,5 pp 2,5%
CDA 55 10,8% 14,3% −3,5 pp 2,0%
D66 53 10,5% 12,7% −2,2 pp 2,2%
ChristenUnie 16 3,2% 4,7% −1,5 pp 1,8%
Blanco3Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig2Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Rheden, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Jorine Dirks (SP) · 86 stemmen · 17,0% van alle stemmen hier
  2. Ronald Haverkamp (VVD) · 55 stemmen · 10,8% van alle stemmen hier
  3. Gea Hofstede (PvdA) · 43 stemmen · 8,5% van alle stemmen hier
  4. Magda Rook (GPR Burgerbelangen) · 35 stemmen · 6,9% van alle stemmen hier
  5. Bert de Lange (CDA) · 34 stemmen · 6,7% van alle stemmen hier
  6. Dorus Klomberg (D66) · 28 stemmen · 5,5% van alle stemmen hier
  7. Constans Pos (GROENLINKS) · 23 stemmen · 4,5% van alle stemmen hier
  8. Linda Nieuwenhoven (GROENLINKS) · 22 stemmen · 4,3% van alle stemmen hier
  9. Henk Molenaar (SP) · 20 stemmen · 3,9% van alle stemmen hier
  10. Arjan Bosveld (GPR Burgerbelangen) · 19 stemmen · 3,7% van alle stemmen hier
  11. Krista den Hertog-Heins (D66) · 13 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
  12. Hendri Witteveen (ChristenUnie) · 11 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
  13. Tanco Frijlink (CDA) · 9 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
  14. Monique Reinders - Lueb (CDA) · 8 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
  15. Gerda Eulink-van Straaten (GPR Burgerbelangen) · 7 stemmen · 1,4% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: SP haalde hier +9,3 pp meer dan gemiddeld in Rheden.
  • Qua gewicht is dit het 23e van de 26 stembureaus: 2,6% van alle geldige stemmen in Rheden en 0,0075% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 38 stemmen in Rheden komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen475
Geldige volmachtbewijzen37
Toegelaten kiezers512
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)512
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)0
Blanco en ongeldig5 (1,0%)

Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,98% van de stembiljetten, tegen 1,05% in Rheden en 0,85% in heel Nederland.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in Rheden

Alle stembureaus in Rheden

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.