Stembureau stb.16:CKC Rheko in Rheden (2018)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2022

Postcode 6991 ZP · Wijk Rheden

Hier waren 529 kiezers toegelaten (2,7% van alle toegelaten kiezers in Rheden) en zijn 522 geldige stemmen uitgebracht. PvdA werd hier de grootste met 17,6% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
PvdA 92 17,6% 13,6% +4,1 pp 3,5%
VVD 90 17,2% 18,4% −1,2 pp 2,5%
SP 88 16,9% 13,6% +3,3 pp 3,4%
CDA 75 14,4% 14,3% +0,1 pp 2,7%
GPR Burgerbelangen 61 11,7% 10,2% +1,5 pp 3,1%
GROENLINKS 57 10,9% 12,5% −1,6 pp 2,4%
D66 47 9,0% 12,7% −3,7 pp 1,9%
ChristenUnie 12 2,3% 4,7% −2,4 pp 1,3%
Blanco5Niet meegeteld in de aandelen hierboven
Ongeldig2Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Rheden, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Kandidaten met de meeste stemmen

  1. Gea Hofstede (PvdA) · 61 stemmen · 11,7% van alle stemmen hier
  2. Jorine Dirks (SP) · 53 stemmen · 10,2% van alle stemmen hier
  3. Ronald Haverkamp (VVD) · 49 stemmen · 9,4% van alle stemmen hier
  4. Monique Reinders - Lueb (CDA) · 36 stemmen · 6,9% van alle stemmen hier
  5. Magda Rook (GPR Burgerbelangen) · 35 stemmen · 6,7% van alle stemmen hier
  6. Bert de Lange (CDA) · 28 stemmen · 5,4% van alle stemmen hier
  7. Dorus Klomberg (D66) · 23 stemmen · 4,4% van alle stemmen hier
  8. Yola Hopmans (VVD) · 22 stemmen · 4,2% van alle stemmen hier
  9. Linda Nieuwenhoven (GROENLINKS) · 21 stemmen · 4,0% van alle stemmen hier
  10. Constans Pos (GROENLINKS) · 20 stemmen · 3,8% van alle stemmen hier
  11. Frans Kooistra (GPR Burgerbelangen) · 18 stemmen · 3,4% van alle stemmen hier
  12. Inge Butterman (SP) · 17 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
  13. Krista den Hertog-Heins (D66) · 12 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
  14. Marleen Noorland (PvdA) · 11 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
  15. Tanco Frijlink (CDA) · 8 stemmen · 1,5% van alle stemmen hier

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: PvdA haalde hier +4,1 pp meer dan gemiddeld in Rheden.
  • Qua gewicht is dit het 22e van de 26 stembureaus: 2,7% van alle geldige stemmen in Rheden en 0,0077% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 37 stemmen in Rheden komt van dit stembureau.

De telling

Geldige stempassen473
Geldige volmachtbewijzen56
Toegelaten kiezers529
Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig)529
Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers)0
Blanco en ongeldig7 (1,3%)

Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 1,32% van de stembiljetten, tegen 1,05% in Rheden en 0,85% in heel Nederland.

Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.

Andere stembureaus in Rheden

Alle stembureaus in Rheden

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.