Stembureau stb.016: CKC Rheko in Rheden
Postcode 6991 ZP · Wijk Rheden
Hier waren 651 kiezers toegelaten (3,2% van alle toegelaten kiezers in Rheden) en zijn 644 geldige stemmen uitgebracht. Burgerbelangen werd hier de grootste met 31,2% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| Burgerbelangen | 201 | 31,2% | 19,5% | +11,7 pp | 5,1% |
| PvdA | 94 | 14,6% | 19,3% | −4,7 pp | 2,4% |
| Volkspartij Politiek Rheden | 85 | 13,2% | 10,7% | +2,5 pp | 3,9% |
| VVD | 78 | 12,1% | 12,4% | −0,3 pp | 3,1% |
| CDA | 44 | 6,8% | 7,5% | −0,6 pp | 2,9% |
| 50PLUS | 41 | 6,4% | 5,8% | +0,6 pp | 3,5% |
| D66 | 36 | 5,6% | 12,3% | −6,7 pp | 1,4% |
| Partij voor de Dieren | 30 | 4,7% | 6,0% | −1,3 pp | 2,5% |
| ChristenUnie | 24 | 3,7% | 3,2% | +0,5 pp | 3,7% |
| Volt | 11 | 1,7% | 3,5% | −1,8 pp | 1,5% |
| Blanco | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 2 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Rheden, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Ronald ter Hoeven (Burgerbelangen) · 98 stemmen · 15,2% van alle stemmen hier
- Jelte Kolkman (VVD) · 51 stemmen · 7,9% van alle stemmen hier
- Theo Kooijmans (Volkspartij Politiek Rheden) · 41 stemmen · 6,4% van alle stemmen hier
- Jeroen Ooijevaar (PvdA) · 36 stemmen · 5,6% van alle stemmen hier
- André Verschoor (50PLUS) · 35 stemmen · 5,4% van alle stemmen hier
- John Farkas (Burgerbelangen) · 30 stemmen · 4,7% van alle stemmen hier
- Frans Kooistra (Burgerbelangen) · 23 stemmen · 3,6% van alle stemmen hier
- Marcel Kromdijk (Volkspartij Politiek Rheden) · 20 stemmen · 3,1% van alle stemmen hier
- Alma Frederiks (PvdA) · 18 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- Cyril Weijers (CDA) · 17 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
- Niek Brunninkhuis (Partij voor de Dieren) · 17 stemmen · 2,6% van alle stemmen hier
- Krista Heins (D66) · 15 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Nienke Overvliet-van der Veen (CDA) · 14 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Liza van der Salm (VVD) · 12 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Steven Marshall (D66) · 11 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: Burgerbelangen haalde hier +11,7 pp meer dan gemiddeld in Rheden.
- Qua gewicht is dit het 19e van de 25 stembureaus: 3,2% van alle geldige stemmen in Rheden en 0,0084% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 32 stemmen in Rheden komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 584 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 67 |
| Toegelaten kiezers | 651 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 647 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | −4 |
| Blanco en ongeldig | 3 (0,5%) |
Er zijn 4 stembiljetten minder geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 0,46% van de stembiljetten, tegen 0,48% in Rheden en 0,58% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Rheden
- stb.014: MFC het Kasteel/buurthuis De Poort 647 stemmen · Burgerbelangen 33%
- stb.026: Kindcentrum Robin 607 stemmen · Burgerbelangen 27%
- stb.019: Dorpshuis Ellecom 680 stemmen · PvdA 26%
- stb.029: 't Sprengenhus Laag-Soeren 588 stemmen · VVD 19%
- stb.024: Gymzaal Huygenslaan 706 stemmen · Burgerbelangen 24%
- stb.010: Lorentzhuis 540 stemmen · Burgerbelangen 23%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.