Stembureau Obs De Nieuwe Wereld in Purmerend (2023)
Postcode 1448 XW · Wijk Weidevenne
Hier zijn 1.463 geldige stemmen uitgebracht. PVV werd hier de grootste met 34,8% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| PVV | 509 | 34,8% | 32,5% | +2,3 pp | 2,9% |
| VVD | 257 | 17,6% | 17,0% | +0,6 pp | 2,8% |
| GroenLinks-PvdA | 169 | 11,6% | 13,2% | −1,7 pp | 2,3% |
| Nieuw Sociaal Contract | 165 | 11,3% | 10,8% | +0,5 pp | 2,8% |
| D66 | 78 | 5,3% | 5,0% | +0,3 pp | 2,8% |
| Forum voor Democratie | 49 | 3,3% | 2,8% | +0,5 pp | 3,1% |
| BBB | 44 | 3,0% | 4,2% | −1,2 pp | 1,9% |
| DENK | 34 | 2,3% | 2,0% | +0,4 pp | 3,2% |
| SP | 25 | 1,7% | 3,3% | −1,6 pp | 1,4% |
| Partij voor de Dieren | 21 | 1,4% | 2,1% | −0,7 pp | 1,8% |
| CDA | 20 | 1,4% | 1,7% | −0,4 pp | 2,1% |
| Volt | 19 | 1,3% | 1,1% | +0,2 pp | 3,1% |
| 50PLUS | 14 | 1,0% | 0,7% | +0,2 pp | 3,6% |
| JA21 | 13 | 0,9% | 0,8% | +0,1 pp | 3,1% |
| BIJ1 | 11 | 0,8% | 0,6% | +0,1 pp | 3,3% |
| ChristenUnie | 11 | 0,8% | 0,6% | +0,1 pp | 3,1% |
| BVNL / Groep Van Haga | 10 | 0,7% | 0,6% | +0,1 pp | 3,0% |
| Splinter | 6 | 0,4% | 0,2% | +0,2 pp | 6,2% |
| Nederland met een PLAN | 3 | 0,2% | 0,1% | +0,1 pp | 3,9% |
| PartijvdSport | 2 | 0,1% | 0,1% | +0,1 pp | 5,3% |
| Samen voor Nederland | 2 | 0,1% | 0,1% | +0,1 pp | 6,1% |
| Piratenpartij - De Groenen | 1 | 0,1% | 0,1% | −0,1 pp | 1,4% |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| LP | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| SGP | 0 | 0,0% | 0,2% | −0,2 pp | 0,0% |
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Purmerend, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: PVV haalde hier +2,3 pp meer dan gemiddeld in Purmerend.
- Qua gewicht is dit het 13e van de 47 stembureaus: 2,7% van alle geldige stemmen in Purmerend en 0,0142% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 37 stemmen in Purmerend komt van dit stembureau.
Andere stembureaus in Purmerend
- Buurthuis Zuidoost 1.545 stemmen · VVD 32%
- Wijkplein Where 1.439 stemmen · PVV 32%
- Buurtcentrum Gildeplein (grote zaal) 1.603 stemmen · PVV 40%
- De Zorgcirkel Molentocht 1.363 stemmen · PVV 38%
- Squash en Fitness Purmerend 1.631 stemmen · PVV 33%
- Clup Welzijn Heel Europa 1.360 stemmen · PVV 30%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.