Uitslag per stembureau in Nijmegen (2018)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2023 · 2022

Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 21 maart 2018 telde Nijmegen 86 stembureaus. Het zwaarste stembureau, Centraal Station, leverde 2,5% van alle geldige stemmen; de drie grootste samen 7%.

Bekijk de uitslag per wijk in Nijmegen

Wat valt op

  • 56 van de 86 stembureaus (65%) telde een ander aantal stembiljetten dan er kiezers waren toegelaten; landelijk is dat 36% van de stembureaus.
  • 0 stembureaus (0%) telden de stembiljetten (deels) opnieuw; landelijk 0%.
  • Ongeldige en blanco stemmen: 0,73% van de getelde stembiljetten (landelijk 0,85%).

Opvallende stembureaus

Zoek een stembureau op postcode · Telverschillen in alle gemeenten

Een klein verschil tussen het aantal stembiljetten en het aantal toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude: stembureaus onderzoeken zulke verschillen en tellen zo nodig opnieuw. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel. Een verschil telt hier als opvallend bij 3 stembiljetten of 1% van de kiezers of meer.

Stembureaus met een opvallende telling

StembureauStemmenWat is er gemeld
Voorzieningenhart 't Hert 1.266 5 stembiljetten minder geteld dan er kiezers waren toegelaten; opvallend veel ongeldige of blanco stemmen (1,6%)
Wijkcentrum De Schalmei 1.044 Opvallend veel ongeldige of blanco stemmen (2,3%)
Wijkcentrum Dukenburg 797 Opvallend veel ongeldige of blanco stemmen (1,7%)
De Waalboog locatie Nijevelt 766 Opvallend veel ongeldige of blanco stemmen (1,5%)
Wijkcentrum De Turf 748 Opvallend veel ongeldige of blanco stemmen (1,7%)
Basisschool De Aldenhove 727 3 stembiljetten meer geteld dan er kiezers waren toegelaten; opvallend veel ongeldige of blanco stemmen (1,8%)
Brede School De Zonnewende 627 18 stembiljetten minder geteld dan er kiezers waren toegelaten
CWZ 515 1 stembiljet meer geteld dan er kiezers waren toegelaten; opvallend veel ongeldige of blanco stemmen (1,7%)
Sportfondsenbad Nijmegen-West 508 3 stembiljetten minder geteld dan er kiezers waren toegelaten; opvallend veel ongeldige of blanco stemmen (1,7%)
School De Meiboom 480 Opvallend veel ongeldige of blanco stemmen (2,0%)

Alle stembureaus, van zwaarst naar lichtst

Stembureau Toegelaten kiezers Aandeel opkomst Geldige stemmen Gewicht gemeente Gewicht landelijk Grootste partij Wijkt het meest af Ongeldig/blanco Telverschil
Centraal Station 6512 AB 2.045 2,5% 2.010 #1 · 2,5% 0,0298% GROENLINKS (35%) GROENLINKS +10,4 procentpunt 20 (1,0%) −15
Het Badhuis 6523 CD 1.866 2,3% 1.844 #2 · 2,3% 0,0273% GROENLINKS (34%) GROENLINKS +9,3 procentpunt 5 (0,3%) −17
Universiteitsrestaurant De Refter 6525 HT 1.803 2,2% 1.782 #3 · 2,2% 0,0264% GROENLINKS (41%) GROENLINKS +16,6 procentpunt 21 (1,2%) 0
De Klif 6515 DJ 1.763 2,1% 1.753 #4 · 2,2% 0,0260% GROENLINKS (20%) SP −6,6 procentpunt 6 (0,3%) −4
Stadswinkel 6511 PS 1.736 2,1% 1.718 #5 · 2,1% 0,0254% GROENLINKS (28%) D66 +4,7 procentpunt 18 (1,0%) 0
Wijkcentrum Titus Brandsma 6542 VJ 1.661 2,0% 1.652 #6 · 2,0% 0,0245% GROENLINKS (31%) GROENLINKS +6,2 procentpunt 8 (0,5%) −1
Stadhuis 6511 PP 1.554 1,9% 1.551 #7 · 1,9% 0,0230% GROENLINKS (28%) GROENLINKS +3,4 procentpunt 4 (0,3%) +1
Radboudumc 6525 GA 1.493 1,8% 1.480 #8 · 1,8% 0,0219% GROENLINKS (28%) D66 +11,9 procentpunt 12 (0,8%) −1
De Biezantijn 6541 TN 1.458 1,8% 1.440 #9 · 1,8% 0,0213% GROENLINKS (22%) SP +5,0 procentpunt 8 (0,6%) −10
Wijkcentrum Burghardt 6512 DR 1.410 1,7% 1.394 #10 · 1,7% 0,0206% GROENLINKS (34%) GROENLINKS +9,1 procentpunt 10 (0,7%) −6
Voorzieningenhart De Ster 6663 HA 1.348 1,6% 1.345 #11 · 1,7% 0,0199% GROENLINKS (26%) SP −3,9 procentpunt 4 (0,3%) +1
Buurthuis Het Oude Weeshuis 6511 WT 1.341 1,6% 1.331 #12 · 1,6% 0,0197% GROENLINKS (26%) Gewoon Nijmegen +6,6 procentpunt 11 (0,8%) +1
VC Nijmegen 6531 TH 1.283 1,6% 1.282 #13 · 1,6% 0,0190% GROENLINKS (30%) GROENLINKS +5,6 procentpunt 4 (0,3%) +3
Voorzieningenhart 't Hert 6531 CS 1.292 1,6% 1.266 #14 · 1,6% 0,0188% GROENLINKS (30%) GROENLINKS +4,8 procentpunt 21 (1,6%) −5
Café Piet Huisman 6533 BT 1.252 1,5% 1.248 #15 · 1,5% 0,0185% GROENLINKS (26%) D66 +2,7 procentpunt 3 (0,2%) −1
Oud Burgeren Gasthuis 6524 PJ 1.246 1,5% 1.234 #16 · 1,5% 0,0183% GROENLINKS (23%) CDA +4,9 procentpunt 10 (0,8%) −2
Kolpinghuis 6511 ER 1.249 1,5% 1.233 #17 · 1,5% 0,0183% GROENLINKS (27%) SP −6,5 procentpunt 18 (1,4%) +2
Sportcentrum De Spil 6663 CD 1.224 1,5% 1.219 #18 · 1,5% 0,0181% GROENLINKS (23%) SP −5,6 procentpunt 6 (0,5%) +1
Hennes Automobielen BV 6533 HJ 1.214 1,5% 1.192 #19 · 1,5% 0,0177% GROENLINKS (22%) SP +6,0 procentpunt 11 (0,9%) −11
Wijkcentrum Hatert 6535 RZ 1.198 1,5% 1.192 #20 · 1,5% 0,0177% SP (32%) SP +19,1 procentpunt 6 (0,5%) 0
Roomsch Leven 6525 SG 1.183 1,4% 1.176 #21 · 1,4% 0,0174% GROENLINKS (26%) D66 −4,9 procentpunt 11 (0,9%) +4
Wijkcentrum Daalsehof 6521 GT 1.166 1,4% 1.158 #22 · 1,4% 0,0172% GROENLINKS (32%) GROENLINKS +7,0 procentpunt 7 (0,6%) −1
Amrâth Hotel Belvoir 6522 AX 1.156 1,4% 1.155 #23 · 1,4% 0,0171% GROENLINKS (25%) SP −7,6 procentpunt 9 (0,8%) +8
School ROC Marterstraat 6531 KA 1.146 1,4% 1.143 #24 · 1,4% 0,0169% GROENLINKS (35%) GROENLINKS +10,7 procentpunt 0 (0,0%) −3
Euro-Center Nimco 6521 NP 1.143 1,4% 1.138 #25 · 1,4% 0,0169% GROENLINKS (33%) GROENLINKS +8,5 procentpunt 5 (0,4%) 0
Prins Clausschool 6536 DB 1.116 1,4% 1.114 #26 · 1,4% 0,0165% GROENLINKS (16%) GROENLINKS −8,3 procentpunt 5 (0,4%) +3
Sportzaal De Zwaluw 6541 NP 1.108 1,4% 1.102 #27 · 1,4% 0,0163% GROENLINKS (29%) GROENLINKS +4,6 procentpunt 6 (0,5%) 0
Wijkcentrum De Schakel 6533 MA 1.072 1,3% 1.070 #28 · 1,3% 0,0158% SP (22%) SP +8,5 procentpunt 7 (0,6%) +5
Basisschool De Sterredans 6522 HE 1.059 1,3% 1.054 #29 · 1,3% 0,0156% GROENLINKS (22%) SP −6,1 procentpunt 5 (0,5%) 0
Wijkcentrum De Schalmei 6544 TN 1.069 1,3% 1.044 #30 · 1,3% 0,0155% SP (22%) SP +9,1 procentpunt 25 (2,3%) 0
Dependance OBS De Oversteek 6515 AE 1.041 1,3% 1.043 #31 · 1,3% 0,0154% GROENLINKS (23%) VVD +11,3 procentpunt 3 (0,3%) +5
De Waalboog locatie Joachim en Anna 6523 PA 1.026 1,3% 1.020 #32 · 1,3% 0,0151% GROENLINKS (28%) VVD +7,7 procentpunt 6 (0,6%) 0
Basisschool Klein Heyendaal 6524 NP 1.015 1,2% 1.011 #33 · 1,2% 0,0150% GROENLINKS (25%) SP −6,5 procentpunt 4 (0,4%) 0
Cordium Centrum voor groei en ontwikkeling 6512 GB 1.007 1,2% 999 #34 · 1,2% 0,0148% GROENLINKS (28%) GROENLINKS +3,0 procentpunt 8 (0,8%) 0
Turks Cultureel Centrum 6533 SZ 1.007 1,2% 999 #35 · 1,2% 0,0148% GROENLINKS (28%) GROENLINKS +3,0 procentpunt 8 (0,8%) 0
Erica Terpstra Sportfondsenbad 6523 MJ 984 1,2% 977 #36 · 1,2% 0,0145% VVD (22%) VVD +12,1 procentpunt 5 (0,5%) −2
Martinus van Beekschool 6531 RR 975 1,2% 973 #37 · 1,2% 0,0144% GROENLINKS (30%) GROENLINKS +5,7 procentpunt 2 (0,2%) 0
Stip Oost 6523 EV 974 1,2% 969 #38 · 1,2% 0,0144% GROENLINKS (29%) VVD −4,8 procentpunt 4 (0,4%) −1
Betuweland lokatie St. Jozef 6663 CP 949 1,2% 946 #39 · 1,2% 0,0140% GROENLINKS (20%) VVD +7,2 procentpunt 4 (0,4%) +1
Bibliotheek Zwanenveld 6538 SC 949 1,2% 942 #40 · 1,2% 0,0140% SP (27%) SP +14,0 procentpunt 8 (0,8%) +1
Wijkcentrum Villanova 6542 JP 944 1,2% 932 #41 · 1,1% 0,0138% GROENLINKS (27%) SP +5,5 procentpunt 11 (1,2%) −1
Wijkcentrum De Brack 6546 XS 914 1,1% 908 #42 · 1,1% 0,0135% SP (19%) GROENLINKS −12,1 procentpunt 6 (0,7%) 0
Wijkcentrum De Klokketoren 6532 AD 890 1,1% 887 #43 · 1,1% 0,0131% GROENLINKS (30%) GROENLINKS +5,6 procentpunt 2 (0,2%) −1
Karel de Grote College 6524 AJ 886 1,1% 883 #44 · 1,1% 0,0131% GROENLINKS (32%) GROENLINKS +7,4 procentpunt 3 (0,3%) 0
HAN 6525 EN 873 1,1% 864 #45 · 1,1% 0,0128% GROENLINKS (35%) GROENLINKS +10,2 procentpunt 9 (1,0%) 0
Zorgcentrum Huize Rosa 6543 JG 863 1,1% 858 #46 · 1,1% 0,0127% GROENLINKS (23%) CDA +6,4 procentpunt 5 (0,6%) 0
De Blikvanger 6532 DB 843 1,0% 838 #47 · 1,0% 0,0124% GROENLINKS (21%) GROENLINKS −4,1 procentpunt 6 (0,7%) +1
Agneskerk Lindenholt 6545 AW 835 1,0% 822 #48 · 1,0% 0,0122% GROENLINKS (15%) GROENLINKS −9,7 procentpunt 8 (1,0%) −5
Woonzorgcentrum Boszicht 6525 TJ 826 1,0% 821 #49 · 1,0% 0,0122% GROENLINKS (22%) SP +2,7 procentpunt 3 (0,4%) −2
Creatief Centrum Nijmegen-Zuid 6537 PN 812 1,0% 807 #50 · 1,0% 0,0120% SP (26%) SP +12,5 procentpunt 5 (0,6%) 0
Parochiehuis Antonius van Paduakerk 6524 JL 816 1,0% 806 #51 · 1,0% 0,0119% GROENLINKS (32%) SP −9,0 procentpunt 3 (0,4%) −7
School De Vossenburcht 6535 TK 811 1,0% 805 #52 · 1,0% 0,0119% SP (21%) GROENLINKS −12,0 procentpunt 5 (0,6%) −1
Wijkcentrum Dukenburg 6537 EP 811 1,0% 797 #53 · 1,0% 0,0118% SP (23%) GROENLINKS −12,6 procentpunt 14 (1,7%) 0
Wijkcentrum Heseweide 6543 NA 805 1,0% 796 #54 · 1,0% 0,0118% GROENLINKS (21%) SP +4,2 procentpunt 9 (1,1%) 0
Sporthal De Horstacker 6546 EK 800 1,0% 791 #55 · 1,0% 0,0117% SP (25%) SP +11,8 procentpunt 7 (0,9%) −2
De Dageraad 6536 AC 776 0,9% 773 #56 · 1,0% 0,0115% SP (18%) GROENLINKS −10,4 procentpunt 2 (0,3%) −1
De Waalboog locatie Nijevelt 6525 AH 778 0,9% 766 #57 · 0,9% 0,0113% GROENLINKS (37%) GROENLINKS +12,2 procentpunt 12 (1,5%) 0
Stichting GVO 6532 XP 763 0,9% 753 #58 · 0,9% 0,0112% GROENLINKS (31%) GROENLINKS +5,9 procentpunt 9 (1,2%) −1
Wijkcentrum De Turf 6538 DH 761 0,9% 748 #59 · 0,9% 0,0111% SP (26%) GROENLINKS −14,1 procentpunt 13 (1,7%) 0
Restaurant Bij de Buren 6535 NB 738 0,9% 739 #60 · 0,9% 0,0109% SP (21%) GROENLINKS −11,5 procentpunt 6 (0,8%) +7
Maatschap v. Fysiother. Lankforst 6538 HA 734 0,9% 730 #61 · 0,9% 0,0108% SP (23%) GROENLINKS −12,3 procentpunt 3 (0,4%) −1
Basisschool De Aldenhove 6537 DG 737 0,9% 727 #62 · 0,9% 0,0108% SP (30%) SP +16,8 procentpunt 13 (1,8%) +3
Titus Brandsma kapel 6511 DW 680 0,8% 676 #63 · 0,8% 0,0100% GROENLINKS (28%) D66 +4,0 procentpunt 6 (0,9%) +2
Thermion 6663 MM 668 0,8% 664 #64 · 0,8% 0,0098% GROENLINKS (21%) VVD +7,4 procentpunt 4 (0,6%) 0
De Villa 6511 NW 652 0,8% 649 #65 · 0,8% 0,0096% GROENLINKS (26%) VVD +9,1 procentpunt 3 (0,5%) 0
Voormalig Montessori College Verbaas Jezelf 6522 CH 638 0,8% 635 #66 · 0,8% 0,0094% GROENLINKS (26%) DNF −2,9 procentpunt 2 (0,3%) −1
Ontmoetingscentrum De Toermalijn 6534 VZ 637 0,8% 634 #67 · 0,8% 0,0094% SP (19%) SP +6,0 procentpunt 4 (0,6%) +1
School De Luithorst 6545 LX 633 0,8% 631 #68 · 0,8% 0,0093% SP (20%) GROENLINKS −10,3 procentpunt 3 (0,5%) +1
Brede School De Zonnewende 6543 RN 647 0,8% 627 #69 · 0,8% 0,0093% GROENLINKS (26%) SP +5,1 procentpunt 2 (0,3%) −18
Meander Vrijeschool voor basisonderwijs 6524 KE 628 0,8% 624 #70 · 0,8% 0,0092% GROENLINKS (34%) GROENLINKS +9,7 procentpunt 6 (1,0%) +2
Kindcentrum De Verwondering 6663 MH 613 0,7% 608 #71 · 0,7% 0,0090% GROENLINKS (25%) D66 +4,3 procentpunt 5 (0,8%) 0
Woonzorgcentrum De Honinghoeve 6544 RA 613 0,7% 607 #72 · 0,7% 0,0090% SP (23%) SP +10,0 procentpunt 6 (1,0%) 0
Diaconaal Centrum De Haard 6531 HW 586 0,7% 584 #73 · 0,7% 0,0087% GROENLINKS (37%) GROENLINKS +12,4 procentpunt 4 (0,7%) +2
Ark van Oost 6523 HR 588 0,7% 583 #74 · 0,7% 0,0086% GROENLINKS (27%) SP +10,0 procentpunt 4 (0,7%) −1
School De Wingerd 6546 XN 590 0,7% 583 #75 · 0,7% 0,0086% DNF (15%) GROENLINKS −16,4 procentpunt 8 (1,4%) +1
Sint Jozefklooster 6543 KG 587 0,7% 578 #76 · 0,7% 0,0086% GROENLINKS (22%) SP −7,0 procentpunt 4 (0,7%) −5
JC De Sprok 6546 JZ 532 0,6% 528 #77 · 0,6% 0,0078% DNF (20%) GROENLINKS −15,7 procentpunt 4 (0,8%) 0
Bistro `t Zwaantje 6545 AV 527 0,6% 523 #78 · 0,6% 0,0077% SP (18%) GROENLINKS −8,9 procentpunt 0 (0,0%) −4
CWZ 6532 SZ 522 0,6% 515 #79 · 0,6% 0,0076% GROENLINKS (22%) GROENLINKS −2,8 procentpunt 9 (1,7%) +1
Sportfondsenbad Nijmegen-West 6543 VW 520 0,6% 508 #80 · 0,6% 0,0075% GROENLINKS (24%) SP −4,9 procentpunt 9 (1,7%) −3
Wooncomplex Insulinde 6542 RT 509 0,6% 506 #81 · 0,6% 0,0075% GROENLINKS (19%) GROENLINKS −5,4 procentpunt 1 (0,2%) −2
School Prins Maurits 6538 NK 489 0,6% 484 #82 · 0,6% 0,0072% SP (25%) GROENLINKS −13,0 procentpunt 5 (1,0%) 0
School De Meiboom 6537 HD 490 0,6% 480 #83 · 0,6% 0,0071% SP (27%) SP +13,7 procentpunt 10 (2,0%) 0
ROC Campusbaan 6512 BT 409 0,5% 402 #84 · 0,5% 0,0060% GROENLINKS (33%) GROENLINKS +8,1 procentpunt 3 (0,7%) −4
Basisschool Michiel De Ruyter 6542 VJ 367 0,4% 366 #85 · 0,4% 0,0054% GROENLINKS (37%) GROENLINKS +11,8 procentpunt 1 (0,3%) 0
Ontmoetingsruimte Leuvenshof 6538 ML 298 0,4% 295 #86 · 0,4% 0,0044% SP (27%) SP +13,8 procentpunt 3 (1,0%) 0

Aandeel opkomst: het deel van alle toegelaten kiezers in Nijmegen dat bij dit stembureau stemde. De Kiesraad publiceert niet hoeveel kiesgerechtigden bij een stembureau horen, dus een opkomstpercentage per stembureau is niet te geven. Gewicht: het aandeel van de geldige stemmen van dit stembureau in de gemeente en in heel Nederland. Wijkt het meest af: de partij (vanaf 3% in de gemeente) waarvan het aandeel hier het meest afwijkt van het gemeentelijke aandeel; stembureaus met minder dan 30 stemmen zijn overgeslagen. Telverschil: getelde stembiljetten min toegelaten kiezers.

De uitslag van Nijmegen per partij

Dit zijn de cijfers van de telling; de officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.