Stembureau Universiteitsrestaurant De Refter in Nijmegen (2018)
Postcode 6525 HT · Wijk Nijmegen-Midden
Hier waren 1.803 kiezers toegelaten (2,2% van alle toegelaten kiezers in Nijmegen) en zijn 1.782 geldige stemmen uitgebracht. GROENLINKS werd hier de grootste met 41,4% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| GROENLINKS | 737 | 41,4% | 24,8% | +16,6 pp | 3,7% |
| D66 | 413 | 23,2% | 14,8% | +8,4 pp | 3,4% |
| VVD | 169 | 9,5% | 10,3% | −0,9 pp | 2,0% |
| Partij voor de Dieren | 103 | 5,8% | 4,5% | +1,2 pp | 2,8% |
| SP | 84 | 4,7% | 13,4% | −8,6 pp | 0,8% |
| PvdA | 83 | 4,7% | 7,1% | −2,4 pp | 1,4% |
| CDA | 63 | 3,5% | 5,0% | −1,5 pp | 1,5% |
| DNF | 47 | 2,6% | 7,8% | −5,2 pp | 0,7% |
| ChristenUnie | 45 | 2,5% | 1,5% | +1,0 pp | 3,6% |
| Gewoon Nijmegen | 18 | 1,0% | 3,5% | −2,5 pp | 0,6% |
| VoorNijmegen.NU | 16 | 0,9% | 2,3% | −1,4 pp | 0,9% |
| 50PLUS | 3 | 0,2% | 3,7% | −3,5 pp | 0,1% |
| OPA | 1 | 0,1% | 1,1% | −1,0 pp | 0,1% |
| 0 | 0,0% | 0,2% | −0,2 pp | 0,0% | |
| Blanco | 15 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 6 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Nijmegen, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- April Ranshuijsen (GROENLINKS) · 238 stemmen · 13,4% van alle stemmen hier
- Tobias van Elferen (D66) · 139 stemmen · 7,8% van alle stemmen hier
- Cherelle de Leeuw (GROENLINKS) · 94 stemmen · 5,3% van alle stemmen hier
- Inge van Dijk (VVD) · 81 stemmen · 4,5% van alle stemmen hier
- Cilia Daemen (GROENLINKS) · 60 stemmen · 3,4% van alle stemmen hier
- Michelle van Doorn (Partij voor de Dieren) · 59 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
- Renske Helmer-Englebert (SP) · 50 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- Grete Visser (D66) · 50 stemmen · 2,8% van alle stemmen hier
- Marieke Smit (GROENLINKS) · 48 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
- Lusanne Bouwmans (D66) · 40 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Sophie Luijpen (D66) · 38 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Quirijn Lokker (GROENLINKS) · 34 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
- Faysal Zouay (GROENLINKS) · 30 stemmen · 1,7% van alle stemmen hier
- Nazima Shaikh (GROENLINKS) · 29 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
- Daan Moerkerk (GROENLINKS) · 27 stemmen · 1,5% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: GROENLINKS haalde hier +16,6 pp meer dan gemiddeld in Nijmegen.
- Qua gewicht is dit het 3e van de 86 stembureaus: 2,2% van alle geldige stemmen in Nijmegen en 0,0264% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 46 stemmen in Nijmegen komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 1.737 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 66 |
| Toegelaten kiezers | 1.803 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 1.803 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 21 (1,2%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 1,16% van de stembiljetten, tegen 0,73% in Nijmegen en 0,85% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Nijmegen
- Het Badhuis 1.844 stemmen · GROENLINKS 34%
- De Klif 1.753 stemmen · GROENLINKS 20%
- Centraal Station 2.010 stemmen · GROENLINKS 35%
- Stadswinkel 1.718 stemmen · GROENLINKS 28%
- Wijkcentrum Titus Brandsma 1.652 stemmen · GROENLINKS 31%
- Stadhuis 1.551 stemmen · GROENLINKS 28%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.