Stembureau Erica Terpstra Sportfondsenbad in Nijmegen (2018)
Postcode 6523 MJ · Wijk Nijmegen-Oost
Hier waren 984 kiezers toegelaten (1,2% van alle toegelaten kiezers in Nijmegen) en zijn 977 geldige stemmen uitgebracht. VVD werd hier de grootste met 22,4% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| VVD | 219 | 22,4% | 10,3% | +12,1 pp | 2,6% |
| GROENLINKS | 206 | 21,1% | 24,8% | −3,7 pp | 1,0% |
| D66 | 178 | 18,2% | 14,8% | +3,4 pp | 1,5% |
| SP | 89 | 9,1% | 13,4% | −4,2 pp | 0,8% |
| CDA | 69 | 7,1% | 5,0% | +2,0 pp | 1,7% |
| Partij voor de Dieren | 51 | 5,2% | 4,5% | +0,7 pp | 1,4% |
| PvdA | 50 | 5,1% | 7,1% | −1,9 pp | 0,9% |
| DNF | 45 | 4,6% | 7,8% | −3,2 pp | 0,7% |
| Gewoon Nijmegen | 22 | 2,3% | 3,5% | −1,2 pp | 0,8% |
| 50PLUS | 21 | 2,1% | 3,7% | −1,5 pp | 0,7% |
| VoorNijmegen.NU | 17 | 1,7% | 2,3% | −0,5 pp | 0,9% |
| ChristenUnie | 7 | 0,7% | 1,5% | −0,8 pp | 0,6% |
| OPA | 2 | 0,2% | 1,1% | −0,9 pp | 0,2% |
| 1 | 0,1% | 0,2% | −0,1 pp | 0,5% | |
| Blanco | 3 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 2 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Nijmegen, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Inge van Dijk (VVD) · 150 stemmen · 15,4% van alle stemmen hier
- April Ranshuijsen (GROENLINKS) · 98 stemmen · 10,0% van alle stemmen hier
- Tobias van Elferen (D66) · 84 stemmen · 8,6% van alle stemmen hier
- Renske Helmer-Englebert (SP) · 57 stemmen · 5,8% van alle stemmen hier
- Grete Visser (D66) · 39 stemmen · 4,0% van alle stemmen hier
- Mark Buck (CDA) · 37 stemmen · 3,8% van alle stemmen hier
- Michelle van Doorn (Partij voor de Dieren) · 37 stemmen · 3,8% van alle stemmen hier
- Wendy Grutters (DNF) · 22 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Lusanne Bouwmans (D66) · 18 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
- Charlotte Brand (PvdA) · 18 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
- Ammar Selman (PvdA) · 16 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
- Jo Janssen (Gewoon Nijmegen) · 16 stemmen · 1,6% van alle stemmen hier
- Erik van Zanten (VVD) · 14 stemmen · 1,4% van alle stemmen hier
- Maarten Bakker (VVD) · 14 stemmen · 1,4% van alle stemmen hier
- Marieke Smit (GROENLINKS) · 13 stemmen · 1,3% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: VVD haalde hier +12,1 pp meer dan gemiddeld in Nijmegen.
- Qua gewicht is dit het 36e van de 86 stembureaus: 1,2% van alle geldige stemmen in Nijmegen en 0,0145% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 83 stemmen in Nijmegen komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 876 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 108 |
| Toegelaten kiezers | 984 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 982 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | −2 |
| Blanco en ongeldig | 5 (0,5%) |
Er zijn 2 stembiljetten minder geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 0,51% van de stembiljetten, tegen 0,73% in Nijmegen en 0,85% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Nijmegen
- Turks Cultureel Centrum 999 stemmen · GROENLINKS 28%
- Martinus van Beekschool 973 stemmen · GROENLINKS 30%
- Cordium Centrum voor groei en ontwikkeling 999 stemmen · GROENLINKS 28%
- Stip Oost 969 stemmen · GROENLINKS 29%
- Basisschool Klein Heyendaal 1.011 stemmen · GROENLINKS 25%
- Betuweland lokatie St. Jozef 946 stemmen · GROENLINKS 20%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.