Stembureau Parochiehuis Antonius van Paduakerk in Nijmegen (2018)
Postcode 6524 JL · Wijk Nijmegen-Oost
Hier waren 816 kiezers toegelaten (1,0% van alle toegelaten kiezers in Nijmegen) en zijn 806 geldige stemmen uitgebracht. GROENLINKS werd hier de grootste met 32,1% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| GROENLINKS | 259 | 32,1% | 24,8% | +7,4 pp | 1,3% |
| D66 | 159 | 19,7% | 14,8% | +4,9 pp | 1,3% |
| VVD | 99 | 12,3% | 10,3% | +1,9 pp | 1,2% |
| DNF | 72 | 8,9% | 7,8% | +1,1 pp | 1,1% |
| PvdA | 47 | 5,8% | 7,1% | −1,2 pp | 0,8% |
| CDA | 47 | 5,8% | 5,0% | +0,8 pp | 1,1% |
| Partij voor de Dieren | 42 | 5,2% | 4,5% | +0,7 pp | 1,1% |
| SP | 35 | 4,3% | 13,4% | −9,0 pp | 0,3% |
| ChristenUnie | 16 | 2,0% | 1,5% | +0,5 pp | 1,3% |
| VoorNijmegen.NU | 12 | 1,5% | 2,3% | −0,8 pp | 0,7% |
| Gewoon Nijmegen | 10 | 1,2% | 3,5% | −2,2 pp | 0,4% |
| 50PLUS | 7 | 0,9% | 3,7% | −2,8 pp | 0,2% |
| OPA | 1 | 0,1% | 1,1% | −1,0 pp | 0,1% |
| 0 | 0,0% | 0,2% | −0,2 pp | 0,0% | |
| Blanco | 2 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 1 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Nijmegen, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- April Ranshuijsen (GROENLINKS) · 104 stemmen · 12,9% van alle stemmen hier
- Tobias van Elferen (D66) · 63 stemmen · 7,8% van alle stemmen hier
- Inge van Dijk (VVD) · 62 stemmen · 7,7% van alle stemmen hier
- Wendy Grutters (DNF) · 31 stemmen · 3,8% van alle stemmen hier
- Michelle van Doorn (Partij voor de Dieren) · 26 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
- Grete Visser (D66) · 24 stemmen · 3,0% van alle stemmen hier
- Renske Helmer-Englebert (SP) · 23 stemmen · 2,9% van alle stemmen hier
- Charlotte Brand (PvdA) · 22 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
- Mark Buck (CDA) · 22 stemmen · 2,7% van alle stemmen hier
- Volkert Vintges (GROENLINKS) · 18 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Cilia Daemen (GROENLINKS) · 18 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Ammar Selman (PvdA) · 18 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Marieke Smit (GROENLINKS) · 17 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Faysal Zouay (GROENLINKS) · 16 stemmen · 2,0% van alle stemmen hier
- Cherelle de Leeuw (GROENLINKS) · 15 stemmen · 1,9% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: SP haalde hier −9,0 pp minder dan gemiddeld in Nijmegen.
- Qua gewicht is dit het 51e van de 86 stembureaus: 1,0% van alle geldige stemmen in Nijmegen en 0,0119% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 101 stemmen in Nijmegen komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 746 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 70 |
| Toegelaten kiezers | 816 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 809 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | −7 |
| Blanco en ongeldig | 3 (0,4%) |
Er zijn 7 stembiljetten minder geteld dan er kiezers waren toegelaten. Ongeldig en blanco was 0,37% van de stembiljetten, tegen 0,73% in Nijmegen en 0,85% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Nijmegen
- Creatief Centrum Nijmegen-Zuid 807 stemmen · SP 26%
- School De Vossenburcht 805 stemmen · SP 21%
- Woonzorgcentrum Boszicht 821 stemmen · GROENLINKS 22%
- Wijkcentrum Dukenburg 797 stemmen · SP 23%
- Agneskerk Lindenholt 822 stemmen · GROENLINKS 15%
- Wijkcentrum Heseweide 796 stemmen · GROENLINKS 21%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.