Hoe stemde Aldlân & De Hemrik in Leeuwarden in 2023?

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2022

Met stembureaus in onder meer: Aldlân-Oost, Rapenburg

Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 22 november 2023 zijn bij de 4 stembureaus in Aldlân & De Hemrik 4.415 geldige stemmen uitgebracht (5,7% van alle stemmen in Leeuwarden). PVV werd hier de grootste met 25,6%. Vergeleken met heel Leeuwarden scoorden PVV (+4,0 pp) en Nieuw Sociaal Contract (+0,4 pp) hier hoger en BBB (−1,3 pp) lager.

Wat is hier gestemd

PartijStemmenAandeel in de wijkAandeel gemeenteVerschil
PVV 1.132 25,6% 21,6% +4,0 pp
GroenLinks-PvdA 939 21,3% 22,3% −1,1 pp
Nieuw Sociaal Contract 631 14,3% 13,9% +0,4 pp
VVD 449 10,2% 11,3% −1,1 pp
D66 241 5,5% 6,3% −0,8 pp
SP 184 4,2% 4,0% +0,2 pp
CDA 157 3,6% 3,4% +0,2 pp
BBB 131 3,0% 4,3% −1,3 pp
ChristenUnie 127 2,9% 2,1% +0,8 pp
Forum voor Democratie 110 2,5% 2,7% −0,2 pp
Partij voor de Dieren 103 2,3% 2,8% −0,5 pp
Volt 61 1,4% 1,5% −0,1 pp
50PLUS 28 0,6% 0,5% +0,2 pp
JA21 25 0,6% 0,7% −0,1 pp
SGP 23 0,5% 0,4% +0,1 pp
BVNL / Groep Van Haga 23 0,5% 0,6% −0,1 pp
DENK 22 0,5% 0,8% −0,3 pp
BIJ1 11 0,2% 0,4% −0,2 pp
Splinter 8 0,2% 0,2% +0,0 pp
Nederland met een PLAN 3 0,1% 0,1% +0,0 pp
Piratenpartij - De Groenen 3 0,1% 0,1% −0,1 pp
Samen voor Nederland 2 0,0% 0,0% −0,0 pp
LP 1 0,0% 0,1% −0,0 pp
Politieke Partij voor Basisinkomen 1 0,0% 0,0% −0,0 pp
LEF - Voor de Nieuwe Generatie 0 0,0% 0,1% −0,1 pp

Stembureaus in Aldlân & De Hemrik

Andere wijken in Leeuwarden

Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.

Alle wijken in Leeuwarden · Alle stembureaus