Hoe stemde Vossepark & Helicon in Leeuwarden in 2023?

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2022

Met stembureaus in onder meer: Vossepark

Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 22 november 2023 zijn bij de 2 stembureaus in Vossepark & Helicon 2.442 geldige stemmen uitgebracht (3,2% van alle stemmen in Leeuwarden). GroenLinks-PvdA werd hier de grootste met 28,3%. Vergeleken met heel Leeuwarden scoorden GroenLinks-PvdA (+5,9 pp) en VVD (+4,0 pp) hier hoger en PVV (−6,7 pp) lager.

Wat is hier gestemd

PartijStemmenAandeel in de wijkAandeel gemeenteVerschil
GroenLinks-PvdA 690 28,3% 22,3% +5,9 pp
VVD 372 15,2% 11,3% +4,0 pp
PVV 365 14,9% 21,6% −6,7 pp
Nieuw Sociaal Contract 326 13,3% 13,9% −0,6 pp
D66 240 9,8% 6,3% +3,6 pp
Partij voor de Dieren 76 3,1% 2,8% +0,3 pp
CDA 69 2,8% 3,4% −0,5 pp
SP 69 2,8% 4,0% −1,2 pp
BBB 45 1,8% 4,3% −2,4 pp
ChristenUnie 43 1,8% 2,1% −0,3 pp
Forum voor Democratie 41 1,7% 2,7% −1,0 pp
Volt 35 1,4% 1,5% −0,0 pp
BVNL / Groep Van Haga 19 0,8% 0,6% +0,1 pp
JA21 16 0,7% 0,7% −0,1 pp
DENK 9 0,4% 0,8% −0,4 pp
BIJ1 8 0,3% 0,4% −0,1 pp
50PLUS 6 0,2% 0,5% −0,2 pp
SGP 5 0,2% 0,4% −0,2 pp
Piratenpartij - De Groenen 3 0,1% 0,1% −0,0 pp
Splinter 3 0,1% 0,2% −0,0 pp
LP 2 0,1% 0,1% +0,0 pp
LEF - Voor de Nieuwe Generatie 0 0,0% 0,1% −0,1 pp
Nederland met een PLAN 0 0,0% 0,1% −0,1 pp
Politieke Partij voor Basisinkomen 0 0,0% 0,0% −0,0 pp
Samen voor Nederland 0 0,0% 0,0% −0,0 pp

Stembureaus in Vossepark & Helicon

Andere wijken in Leeuwarden

Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.

Alle wijken in Leeuwarden · Alle stembureaus