Hoe stemde Hempens/Teerns & Zuiderburen in Leeuwarden in 2023?

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2022

Met stembureaus in onder meer: Hempens/Teerns, Zuiderburen

Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 22 november 2023 zijn bij de 3 stembureaus in Hempens/Teerns & Zuiderburen 3.630 geldige stemmen uitgebracht (4,7% van alle stemmen in Leeuwarden). VVD werd hier de grootste met 20,9%. Vergeleken met heel Leeuwarden scoorden VVD (+9,7 pp) en D66 (+2,6 pp) hier hoger en PVV (−4,3 pp) lager.

Wat is hier gestemd

PartijStemmenAandeel in de wijkAandeel gemeenteVerschil
VVD 760 20,9% 11,3% +9,7 pp
GroenLinks-PvdA 691 19,0% 22,3% −3,3 pp
PVV 630 17,4% 21,6% −4,3 pp
Nieuw Sociaal Contract 555 15,3% 13,9% +1,4 pp
D66 321 8,8% 6,3% +2,6 pp
CDA 132 3,6% 3,4% +0,3 pp
BBB 100 2,8% 4,3% −1,5 pp
SP 84 2,3% 4,0% −1,7 pp
ChristenUnie 79 2,2% 2,1% +0,1 pp
Partij voor de Dieren 69 1,9% 2,8% −0,9 pp
Forum voor Democratie 64 1,8% 2,7% −0,9 pp
Volt 49 1,3% 1,5% −0,1 pp
DENK 25 0,7% 0,8% −0,1 pp
JA21 19 0,5% 0,7% −0,2 pp
BVNL / Groep Van Haga 15 0,4% 0,6% −0,2 pp
SGP 13 0,4% 0,4% −0,0 pp
50PLUS 10 0,3% 0,5% −0,2 pp
Splinter 5 0,1% 0,2% −0,0 pp
BIJ1 4 0,1% 0,4% −0,3 pp
LEF - Voor de Nieuwe Generatie 3 0,1% 0,1% −0,0 pp
Samen voor Nederland 1 0,0% 0,0% −0,0 pp
Piratenpartij - De Groenen 1 0,0% 0,1% −0,1 pp
LP 0 0,0% 0,1% −0,1 pp
Nederland met een PLAN 0 0,0% 0,1% −0,1 pp
Politieke Partij voor Basisinkomen 0 0,0% 0,0% −0,0 pp

Stembureaus in Hempens/Teerns & Zuiderburen

Andere wijken in Leeuwarden

Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.

Alle wijken in Leeuwarden · Alle stembureaus