Stembureau Wijkcentrum Aldlân in Leeuwarden (2023)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2022

Postcode 8935 SC · Wijk Aldlân & De Hemrik

Hier zijn 1.150 geldige stemmen uitgebracht. PVV werd hier de grootste met 26,3% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
PVV 302 26,3% 21,6% +4,7 pp 1,8%
GroenLinks-PvdA 240 20,9% 22,3% −1,5 pp 1,4%
Nieuw Sociaal Contract 174 15,1% 13,9% +1,2 pp 1,6%
VVD 112 9,7% 11,3% −1,5 pp 1,3%
D66 62 5,4% 6,3% −0,9 pp 1,3%
ChristenUnie 41 3,6% 2,1% +1,5 pp 2,6%
SP 37 3,2% 4,0% −0,8 pp 1,2%
Forum voor Democratie 35 3,0% 2,7% +0,4 pp 1,7%
BBB 34 3,0% 4,3% −1,3 pp 1,0%
CDA 28 2,4% 3,4% −0,9 pp 1,1%
Partij voor de Dieren 22 1,9% 2,8% −0,9 pp 1,0%
Volt 18 1,6% 1,5% +0,1 pp 1,6%
BVNL / Groep Van Haga 12 1,0% 0,6% +0,4 pp 2,4%
DENK 7 0,6% 0,8% −0,2 pp 1,1%
JA21 7 0,6% 0,7% −0,1 pp 1,3%
SGP 7 0,6% 0,4% +0,2 pp 2,4%
50PLUS 6 0,5% 0,5% +0,1 pp 1,7%
Splinter 3 0,3% 0,2% +0,1 pp 2,4%
BIJ1 2 0,2% 0,4% −0,2 pp 0,6%
Piratenpartij - De Groenen 1 0,1% 0,1% −0,0 pp 1,0%
LEF - Voor de Nieuwe Generatie 0 0,0% 0,1% −0,1 pp 0,0%
LP 0 0,0% 0,1% −0,1 pp 0,0%
Nederland met een PLAN 0 0,0% 0,1% −0,1 pp 0,0%
Politieke Partij voor Basisinkomen 0 0,0% 0,0% −0,0 pp 0,0%
Samen voor Nederland 0 0,0% 0,0% −0,0 pp 0,0%

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Leeuwarden, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: PVV haalde hier +4,7 pp meer dan gemiddeld in Leeuwarden.
  • Qua gewicht is dit het 26e van de 80 stembureaus: 1,5% van alle geldige stemmen in Leeuwarden en 0,0112% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 67 stemmen in Leeuwarden komt van dit stembureau.

Andere stembureaus in Leeuwarden

Alle stembureaus in Leeuwarden

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.