Hoe stemde Bilgaard & Havankpark e.o. in Leeuwarden in 2023?

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2022

Met stembureaus in onder meer: Bilgaard

Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 22 november 2023 zijn bij de 3 stembureaus in Bilgaard & Havankpark e.o. 3.228 geldige stemmen uitgebracht (4,2% van alle stemmen in Leeuwarden). PVV werd hier de grootste met 26,5%. Vergeleken met heel Leeuwarden scoorden PVV (+4,9 pp) en SP (+1,0 pp) hier hoger en VVD (−3,8 pp) lager.

Wat is hier gestemd

PartijStemmenAandeel in de wijkAandeel gemeenteVerschil
PVV 856 26,5% 21,6% +4,9 pp
GroenLinks-PvdA 728 22,6% 22,3% +0,2 pp
Nieuw Sociaal Contract 391 12,1% 13,9% −1,8 pp
VVD 240 7,4% 11,3% −3,8 pp
SP 162 5,0% 4,0% +1,0 pp
DENK 124 3,8% 0,8% +3,0 pp
D66 123 3,8% 6,3% −2,4 pp
Forum voor Democratie 109 3,4% 2,7% +0,7 pp
CDA 100 3,1% 3,4% −0,3 pp
BBB 97 3,0% 4,3% −1,3 pp
Partij voor de Dieren 88 2,7% 2,8% −0,1 pp
ChristenUnie 68 2,1% 2,1% +0,0 pp
JA21 26 0,8% 0,7% +0,1 pp
Volt 24 0,7% 1,5% −0,7 pp
BIJ1 24 0,7% 0,4% +0,3 pp
50PLUS 18 0,6% 0,5% +0,1 pp
BVNL / Groep Van Haga 16 0,5% 0,6% −0,1 pp
SGP 11 0,3% 0,4% −0,0 pp
Piratenpartij - De Groenen 7 0,2% 0,1% +0,1 pp
Splinter 5 0,2% 0,2% −0,0 pp
LEF - Voor de Nieuwe Generatie 4 0,1% 0,1% +0,0 pp
Samen voor Nederland 4 0,1% 0,0% +0,1 pp
Nederland met een PLAN 2 0,1% 0,1% +0,0 pp
LP 1 0,0% 0,1% −0,0 pp
Politieke Partij voor Basisinkomen 0 0,0% 0,0% −0,0 pp

Stembureaus in Bilgaard & Havankpark e.o.

Andere wijken in Leeuwarden

Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.

Alle wijken in Leeuwarden · Alle stembureaus