Stembureau San Salvatorkerk in Groningen
Postcode 9721 HW · Wijk Midden-Zuid
Hier waren 826 kiezers toegelaten (0,7% van alle toegelaten kiezers in Groningen) en zijn 820 geldige stemmen uitgebracht. GroenLinks-PvdA werd hier de grootste met 28,3% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| GroenLinks-PvdA | 232 | 28,3% | 25,0% | +3,3 pp | 0,8% |
| D66 | 133 | 16,2% | 12,3% | +3,9 pp | 0,9% |
| Partij voor de Dieren | 81 | 9,9% | 8,1% | +1,8 pp | 0,9% |
| VVD | 77 | 9,4% | 8,9% | +0,5 pp | 0,7% |
| CDA | 57 | 7,0% | 7,0% | −0,0 pp | 0,7% |
| Stadspartij 100% voor Groningen | 42 | 5,1% | 7,0% | −1,8 pp | 0,5% |
| SP | 39 | 4,8% | 6,5% | −1,7 pp | 0,5% |
| Student en Stad | 37 | 4,5% | 7,5% | −3,0 pp | 0,4% |
| Forum voor Democratie | 31 | 3,8% | 3,7% | +0,1 pp | 0,7% |
| Volt | 24 | 2,9% | 2,6% | +0,3 pp | 0,8% |
| Partij voor het Noorden | 23 | 2,8% | 3,4% | −0,6 pp | 0,6% |
| PVV | 21 | 2,6% | 3,2% | −0,6 pp | 0,6% |
| ChristenUnie | 17 | 2,1% | 3,8% | −1,8 pp | 0,4% |
| DURF | 6 | 0,7% | 0,4% | +0,3 pp | 1,2% |
| BBB | 0 | 0,0% | 0,6% | −0,6 pp | 0,0% |
| Blanco | 4 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
| Ongeldig | 2 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | |||
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Groningen, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Kandidaten met de meeste stemmen
- Mirjam Wijnja (GroenLinks-PvdA) · 76 stemmen · 9,3% van alle stemmen hier
- Rik van Niejenhuis (GroenLinks-PvdA) · 65 stemmen · 7,9% van alle stemmen hier
- Janette Bosma (Partij voor de Dieren) · 47 stemmen · 5,7% van alle stemmen hier
- Jim Lo-A-Njoe (D66) · 42 stemmen · 5,1% van alle stemmen hier
- Andrea Poelstra-Bos (D66) · 40 stemmen · 4,9% van alle stemmen hier
- Rik Heiner (VVD) · 37 stemmen · 4,5% van alle stemmen hier
- Jalt de Haan (CDA) · 28 stemmen · 3,4% van alle stemmen hier
- Yaneth Menger (Stadspartij 100% voor Groningen) · 27 stemmen · 3,3% van alle stemmen hier
- Anna Westerhof (Forum voor Democratie) · 26 stemmen · 3,2% van alle stemmen hier
- Stephanie Bennett (GroenLinks-PvdA) · 19 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Kelly Blauw (PVV) · 19 stemmen · 2,3% van alle stemmen hier
- Jint Hoeksema (CDA) · 18 stemmen · 2,2% van alle stemmen hier
- Hans de Waard (SP) · 17 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Robin Twickler (Volt) · 17 stemmen · 2,1% van alle stemmen hier
- Maria Martinez Doubiani (D66) · 15 stemmen · 1,8% van alle stemmen hier
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: D66 haalde hier +3,9 pp meer dan gemiddeld in Groningen.
- Qua gewicht is dit het 51e van de 153 stembureaus: 0,7% van alle geldige stemmen in Groningen en 0,0107% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 141 stemmen in Groningen komt van dit stembureau.
De telling
| Geldige stempassen | 763 |
|---|---|
| Geldige volmachtbewijzen | 63 |
| Toegelaten kiezers | 826 |
| Getelde stembiljetten (geldig, blanco en ongeldig) | 826 |
| Verschil (getelde stembiljetten min toegelaten kiezers) | 0 |
| Blanco en ongeldig | 6 (0,7%) |
Het aantal getelde stembiljetten kwam precies overeen met het aantal toegelaten kiezers. Ongeldig en blanco was 0,73% van de stembiljetten, tegen 0,46% in Groningen en 0,58% in heel Nederland.
Een klein verschil tussen stembiljetten en toegelaten kiezers komt bij handmatig tellen vaak voor en wijst op zichzelf niet op fouten of fraude. Een hertelling is juist een controle: het gemeentelijk stembureau onderzoekt dan het verschil. Wij tonen wat de officiële tellingsbestanden zeggen, zonder oordeel.
Andere stembureaus in Groningen
- De Puddingfabriek 820 stemmen · GroenLinks-PvdA 24%
- ZINN (locatie De Brink) 818 stemmen · GroenLinks-PvdA 33%
- The Social Hub Groningen 823 stemmen · GroenLinks-PvdA 27%
- Willem Dreesflat 815 stemmen · GroenLinks-PvdA 27%
- Gymzaal Slenk 825 stemmen · GroenLinks-PvdA 27%
- Gymzaal Slenk 809 stemmen · GroenLinks-PvdA 24%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.