Hoe stemde Meerstad e.o. in Groningen in 2023?
Met stembureaus in onder meer: Tersluis, De Wierden
Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 22 november 2023 zijn bij de 3 stembureaus in Meerstad e.o. 2.381 geldige stemmen uitgebracht (1,6% van alle stemmen in Groningen). GroenLinks-PvdA werd hier de grootste met 25,3%. Vergeleken met heel Groningen scoorden VVD (+7,5 pp) en D66 (+3,1 pp) hier hoger en GroenLinks-PvdA (−5,2 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| GroenLinks-PvdA | 603 | 25,3% | 30,5% | −5,2 pp |
| VVD | 431 | 18,1% | 10,6% | +7,5 pp |
| Nieuw Sociaal Contract | 328 | 13,8% | 11,6% | +2,2 pp |
| D66 | 288 | 12,1% | 9,0% | +3,1 pp |
| PVV | 262 | 11,0% | 13,2% | −2,2 pp |
| Partij voor de Dieren | 74 | 3,1% | 4,1% | −1,0 pp |
| SP | 69 | 2,9% | 4,3% | −1,4 pp |
| BBB | 65 | 2,7% | 2,3% | +0,5 pp |
| ChristenUnie | 61 | 2,6% | 2,6% | −0,0 pp |
| Volt | 51 | 2,1% | 3,8% | −1,7 pp |
| Forum voor Democratie | 36 | 1,5% | 2,0% | −0,4 pp |
| CDA | 35 | 1,5% | 2,1% | −0,6 pp |
| DENK | 22 | 0,9% | 0,9% | +0,1 pp |
| BVNL / Groep Van Haga | 19 | 0,8% | 0,4% | +0,4 pp |
| JA21 | 14 | 0,6% | 0,7% | −0,1 pp |
| SGP | 8 | 0,3% | 0,5% | −0,2 pp |
| BIJ1 | 5 | 0,2% | 0,6% | −0,4 pp |
| 50PLUS | 4 | 0,2% | 0,3% | −0,1 pp |
| Splinter | 2 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 2 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp |
| Piratenpartij - De Groenen | 2 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp |
| LP | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp |
| Nederland met een PLAN | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp |
| Samen voor Nederland | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
Stembureaus in Meerstad e.o.
- Zijlkade 2 Tersluis · 9613 CV · 840 stemmen · GroenLinks-PvdA 22%
- Zijlkade 2 Tersluis · 9613 CV · 825 stemmen · GroenLinks-PvdA 24%
- Waterviolier 5 De Wierden · 9613 BH · 716 stemmen · GroenLinks-PvdA 30%
Andere wijken in Groningen
- Centrum 21.827 stemmen · GroenLinks-PvdA 36%
- Oud-Zuid 14.008 stemmen · GroenLinks-PvdA 35%
- Midden-Zuid 11.926 stemmen · GroenLinks-PvdA 33%
- Nieuw-Oost 9.741 stemmen · GroenLinks-PvdA 26%
- Oud-Noord 9.726 stemmen · GroenLinks-PvdA 33%
- Nieuw-Noord 9.652 stemmen · GroenLinks-PvdA 29%
- Oud-West 9.178 stemmen · GroenLinks-PvdA 38%
- Nieuw-West 8.654 stemmen · GroenLinks-PvdA 24%
- Noordoost 8.429 stemmen · GroenLinks-PvdA 32%
- Haren-West e.o. 8.379 stemmen · GroenLinks-PvdA 26%
- Zuidwest 7.092 stemmen · GroenLinks-PvdA 30%
- Hoogkerk e.o. 6.848 stemmen · PVV 25%
- Oud-Oost 6.627 stemmen · GroenLinks-PvdA 32%
- Ten Boer e.o. 3.842 stemmen · GroenLinks-PvdA 19%
- Haren-Oost e.o. 3.334 stemmen · GroenLinks-PvdA 29%
- Glimmen-Onnen-Noordlaren 2.074 stemmen · GroenLinks-PvdA 27%
- Zuidoost 1.355 stemmen · GroenLinks-PvdA 31%
- Ten Post e.o. 902 stemmen · PVV 21%
- Meerdorpen 674 stemmen · GroenLinks-PvdA 22%
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.