Hoe stemde Haren-West e.o. in Groningen in 2023?
Met stembureaus in onder meer: Haren-Zuidwest, Haren-Zuidoost, Haren-Noord, Haren-Centrum
Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 22 november 2023 zijn bij de 9 stembureaus in Haren-West e.o. 8.379 geldige stemmen uitgebracht (5,7% van alle stemmen in Groningen). GroenLinks-PvdA werd hier de grootste met 25,6%. Vergeleken met heel Groningen scoorden VVD (+9,5 pp) en D66 (+4,1 pp) hier hoger en PVV (−5,1 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| GroenLinks-PvdA | 2.142 | 25,6% | 30,5% | −4,9 pp |
| VVD | 1.683 | 20,1% | 10,6% | +9,5 pp |
| D66 | 1.105 | 13,2% | 9,0% | +4,1 pp |
| Nieuw Sociaal Contract | 1.084 | 12,9% | 11,6% | +1,3 pp |
| PVV | 678 | 8,1% | 13,2% | −5,1 pp |
| CDA | 321 | 3,8% | 2,1% | +1,8 pp |
| Partij voor de Dieren | 301 | 3,6% | 4,1% | −0,6 pp |
| ChristenUnie | 236 | 2,8% | 2,6% | +0,2 pp |
| SP | 206 | 2,5% | 4,3% | −1,9 pp |
| Volt | 182 | 2,2% | 3,8% | −1,7 pp |
| BBB | 141 | 1,7% | 2,3% | −0,6 pp |
| Forum voor Democratie | 116 | 1,4% | 2,0% | −0,6 pp |
| SGP | 44 | 0,5% | 0,5% | +0,0 pp |
| JA21 | 40 | 0,5% | 0,7% | −0,2 pp |
| BVNL / Groep Van Haga | 24 | 0,3% | 0,4% | −0,1 pp |
| 50PLUS | 23 | 0,3% | 0,3% | +0,0 pp |
| DENK | 21 | 0,3% | 0,9% | −0,6 pp |
| BIJ1 | 7 | 0,1% | 0,6% | −0,6 pp |
| Splinter | 7 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp |
| Piratenpartij - De Groenen | 5 | 0,1% | 0,1% | −0,1 pp |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 4 | 0,0% | 0,1% | −0,0 pp |
| LP | 4 | 0,0% | 0,1% | −0,0 pp |
| Nederland met een PLAN | 4 | 0,0% | 0,1% | −0,0 pp |
| Samen voor Nederland | 1 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
Stembureaus in Haren-West e.o.
- Westerse Drift 98 Haren-Zuidwest · 9752 LK · 1.070 stemmen · VVD 25%
- P. Wierengaweg 2 Haren-Zuidoost · 9751 CN · 1.045 stemmen · GroenLinks-PvdA 27%
- Kerklaan 34 Haren-Noord · 9751 NN · 1.021 stemmen · GroenLinks-PvdA 32%
- Van Maerlantlaan 1 Haren-Zuidwest · 9752 JT · 904 stemmen · GroenLinks-PvdA 25%
- Dilgtweg 3 Haren-Noord · 9751 ND · 882 stemmen · VVD 25%
- Raadhuisplein 10 Haren-Centrum · 9751 AN · 872 stemmen · GroenLinks-PvdA 26%
- Raadhuisplein 10 Haren-Centrum · 9751 AN · 870 stemmen · GroenLinks-PvdA 27%
- Hemsterhuislaan 8 Haren-Zuidwest · 9752 ND · 862 stemmen · VVD 23%
- Raadhuisplein 10 Haren-Centrum · 9751 AN · 853 stemmen · GroenLinks-PvdA 26%
Andere wijken in Groningen
- Centrum 21.827 stemmen · GroenLinks-PvdA 36%
- Oud-Zuid 14.008 stemmen · GroenLinks-PvdA 35%
- Midden-Zuid 11.926 stemmen · GroenLinks-PvdA 33%
- Nieuw-Oost 9.741 stemmen · GroenLinks-PvdA 26%
- Oud-Noord 9.726 stemmen · GroenLinks-PvdA 33%
- Nieuw-Noord 9.652 stemmen · GroenLinks-PvdA 29%
- Oud-West 9.178 stemmen · GroenLinks-PvdA 38%
- Nieuw-West 8.654 stemmen · GroenLinks-PvdA 24%
- Noordoost 8.429 stemmen · GroenLinks-PvdA 32%
- Zuidwest 7.092 stemmen · GroenLinks-PvdA 30%
- Hoogkerk e.o. 6.848 stemmen · PVV 25%
- Oud-Oost 6.627 stemmen · GroenLinks-PvdA 32%
- Ten Boer e.o. 3.842 stemmen · GroenLinks-PvdA 19%
- Haren-Oost e.o. 3.334 stemmen · GroenLinks-PvdA 29%
- Meerstad e.o. 2.381 stemmen · GroenLinks-PvdA 25%
- Glimmen-Onnen-Noordlaren 2.074 stemmen · GroenLinks-PvdA 27%
- Zuidoost 1.355 stemmen · GroenLinks-PvdA 31%
- Ten Post e.o. 902 stemmen · PVV 21%
- Meerdorpen 674 stemmen · GroenLinks-PvdA 22%
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.