Uitslag per stembureau in Eemsdelta (2025)
Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 29 oktober 2025 telde Eemsdelta 28 stembureaus. De opkomst in de hele gemeente was 73,7%. Het zwaarste stembureau, Cadanz Welzijn, leverde 8,2% van alle geldige stemmen; de drie grootste samen 23%.
Bekijk de uitslag per wijk in Eemsdelta
Opvallende stembureaus
- Zwaarste stembureau: Cadanz Welzijn 8,2% van de stemmen
- Lichtste stembureau: Dorpshuis Vinkenhorst 1,2% van de stemmen
- Meest afwijkend stemgedrag: Sporthal De Vennen PVV +13,9 procentpunt
Zoek een stembureau op postcode · Telverschillen in alle gemeenten
Alle stembureaus, van zwaarst naar lichtst
| Stembureau | Geldige stemmen | Gewicht gemeente | Gewicht landelijk | Grootste partij | Wijkt het meest af |
|---|---|---|---|---|---|
| Cadanz Welzijn 9902 KZ | 2.131 | #1 · 8,2% | 0,0205% | PVV (28%) | PVV +6,4 procentpunt |
| Gemeentehuis Delfzijl 9934 EA | 1.978 | #2 · 7,6% | 0,0190% | PVV (23%) | VVD +2,9 procentpunt |
| Gemeentehuis Loppersum 9919 AH | 1.788 | #3 · 6,8% | 0,0172% | CDA (19%) | PVV −7,1 procentpunt |
| Hippolytushal 9991 CC | 1.629 | #4 · 6,2% | 0,0157% | CDA (18%) | PVV −7,2 procentpunt |
| Nicolaïkerk 9901 AJ | 1.435 | #5 · 5,5% | 0,0138% | PVV (17%) | D66 +4,9 procentpunt |
| Noorderzorg Van Julsingha 9934 EH | 1.344 | #6 · 5,1% | 0,0129% | PVV (21%) | BBB −1,6 procentpunt |
| Brede School Noord 9933 KH | 1.289 | #7 · 4,9% | 0,0124% | PVV (25%) | PVV +3,8 procentpunt |
| Nieuw-Apostolische kerk 9932 GA | 1.175 | #8 · 4,5% | 0,0113% | PVV (18%) | VVD +4,6 procentpunt |
| Ons Centrum 9945 SG | 1.122 | #9 · 4,3% | 0,0108% | PVV (23%) | GroenLinks-PvdA −3,2 procentpunt |
| Buurthuis 't Kaarnhoes 9932 BS | 1.011 | #10 · 3,9% | 0,0097% | PVV (28%) | PVV +6,5 procentpunt |
| Zonnehuis Betingestaete 9933 KJ | 953 | #11 · 3,6% | 0,0092% | PVV (21%) | VVD −2,5 procentpunt |
| Paasweide 9901 EZ | 907 | #12 · 3,5% | 0,0087% | PVV (21%) | CDA +2,8 procentpunt |
| Dorpshuis Aeolus 9936 CS | 892 | #13 · 3,4% | 0,0086% | PVV (34%) | PVV +12,7 procentpunt |
| Multifunctioneel centrum 9909 AV | 873 | #14 · 3,3% | 0,0084% | PVV (24%) | GroenLinks-PvdA −5,1 procentpunt |
| Multifunctioneel ontmoetingscentrum Kabzeël 9901 AP | 856 | #15 · 3,3% | 0,0082% | PVV (17%) | PVV −4,3 procentpunt |
| Buurtgebouw Westerdraai 9903 BD | 777 | #16 · 3,0% | 0,0075% | PVV (21%) | VVD +5,1 procentpunt |
| Dorpshuis De Heekt 9905 PD | 752 | #17 · 2,9% | 0,0072% | PVV (21%) | CDA −3,7 procentpunt |
| Hervormd Centrum 9921 PL | 643 | #18 · 2,5% | 0,0062% | CDA (20%) | PVV −9,4 procentpunt |
| Sporthal De Vennen 9946 PM | 594 | #19 · 2,3% | 0,0057% | PVV (35%) | PVV +13,9 procentpunt |
| Dorpshuis Eenum 9913 TD | 549 | #20 · 2,1% | 0,0053% | GroenLinks-PvdA (19%) | GroenLinks-PvdA +7,5 procentpunt |
| Dorpshuis Weersterheem 9918 PR | 545 | #21 · 2,1% | 0,0052% | D66 (16%) | PVV −6,3 procentpunt |
| Dorpshuis 't Zandt 9915 PC | 543 | #22 · 2,1% | 0,0052% | PVV (21%) | BBB +3,7 procentpunt |
| Samen-onder-1-dak 9947 PA | 506 | #23 · 1,9% | 0,0049% | PVV (35%) | PVV +13,3 procentpunt |
| Ons Dorpshuis 9922 PJ | 422 | #24 · 1,6% | 0,0041% | GroenLinks-PvdA (19%) | PVV −11,1 procentpunt |
| Baaiermerstee 9906 PE | 418 | #25 · 1,6% | 0,0040% | CDA (21%) | CDA +7,3 procentpunt |
| Dorpsherberg Lanting 9937 PB | 363 | #26 · 1,4% | 0,0035% | PVV (24%) | CDA −6,9 procentpunt |
| Damsterheerd 9901 CC | 334 | #27 · 1,3% | 0,0032% | PVV (18%) | D66 +4,3 procentpunt |
| Dorpshuis Vinkenhorst 9908 PD | 302 | #28 · 1,2% | 0,0029% | PVV (22%) | Forum voor Democratie +4,3 procentpunt |
Gewicht: het aandeel van de geldige stemmen van dit stembureau in de gemeente en in heel Nederland. Wijkt het meest af: de partij (vanaf 3% in de gemeente) waarvan het aandeel hier het meest afwijkt van het gemeentelijke aandeel; stembureaus met minder dan 30 stemmen zijn overgeslagen.
De uitslag van Eemsdelta per partij
Dit zijn de cijfers van de telling; de officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.