Stembureau Nicolaïkerk in Eemsdelta (2025)
Postcode 9901 AJ · Wijk Appingedam-Centrum
Hier zijn 1.435 geldige stemmen uitgebracht. PVV werd hier de grootste met 17,5% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| PVV | 251 | 17,5% | 21,3% | −3,8 pp | 4,5% |
| D66 | 236 | 16,4% | 11,5% | +4,9 pp | 7,8% |
| CDA | 205 | 14,3% | 13,6% | +0,7 pp | 5,8% |
| VVD | 197 | 13,7% | 11,7% | +2,0 pp | 6,4% |
| GroenLinks-PvdA | 194 | 13,5% | 11,6% | +1,9 pp | 6,4% |
| SP | 73 | 5,1% | 6,0% | −0,9 pp | 4,6% |
| JA21 | 57 | 4,0% | 4,0% | −0,0 pp | 5,5% |
| Forum voor Democratie | 49 | 3,4% | 6,0% | −2,5 pp | 3,1% |
| BBB | 44 | 3,1% | 4,6% | −1,5 pp | 3,7% |
| ChristenUnie | 37 | 2,6% | 3,1% | −0,5 pp | 4,6% |
| Partij voor de Dieren | 26 | 1,8% | 1,3% | +0,5 pp | 7,6% |
| 50PLUS | 23 | 1,6% | 1,7% | −0,1 pp | 5,3% |
| Volt | 13 | 0,9% | 0,5% | +0,4 pp | 9,5% |
| DENK | 8 | 0,6% | 1,0% | −0,4 pp | 3,1% |
| NSC | 7 | 0,5% | 0,3% | +0,1 pp | 7,9% |
| BVNL | 5 | 0,3% | 0,2% | +0,2 pp | 10,0% |
| BIJ1 | 3 | 0,2% | 0,1% | +0,1 pp | 7,7% |
| FNP | 3 | 0,2% | 0,1% | +0,1 pp | 10,0% |
| SGP | 3 | 0,2% | 1,1% | −0,9 pp | 1,1% |
| Vrede voor Dieren | 1 | 0,1% | 0,1% | −0,1 pp | 2,9% |
| LP | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Piratenpartij | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Eemsdelta, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: D66 haalde hier +4,9 pp meer dan gemiddeld in Eemsdelta.
- Qua gewicht is dit het 5e van de 28 stembureaus: 5,5% van alle geldige stemmen in Eemsdelta en 0,0138% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 18 stemmen in Eemsdelta komt van dit stembureau.
Andere stembureaus in Eemsdelta
- Hippolytushal 1.629 stemmen · CDA 18%
- Noorderzorg Van Julsingha 1.344 stemmen · PVV 21%
- Gemeentehuis Loppersum 1.788 stemmen · CDA 19%
- Brede School Noord 1.289 stemmen · PVV 25%
- Gemeentehuis Delfzijl 1.978 stemmen · PVV 23%
- Nieuw-Apostolische kerk 1.175 stemmen · PVV 18%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.