Stembureau Dorpshuis De Steiger in Dronten (2023)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2022 · 2018

Postcode 8255 DM · Wijk Swifterbant

Hier zijn 1.225 geldige stemmen uitgebracht. PVV werd hier de grootste met 32,2% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
PVV 395 32,2% 25,4% +6,9 pp 5,9%
Nieuw Sociaal Contract 167 13,6% 14,9% −1,2 pp 4,2%
VVD 163 13,3% 16,6% −3,3 pp 3,7%
BBB 126 10,3% 9,6% +0,7 pp 5,0%
GroenLinks-PvdA 97 7,9% 9,0% −1,1 pp 4,1%
D66 44 3,6% 4,1% −0,5 pp 4,0%
CDA 42 3,4% 4,4% −1,0 pp 3,6%
Forum voor Democratie 33 2,7% 2,4% +0,3 pp 5,2%
SP 33 2,7% 2,4% +0,3 pp 5,1%
Partij voor de Dieren 31 2,5% 1,4% +1,1 pp 8,3%
ChristenUnie 21 1,7% 3,9% −2,1 pp 2,1%
50PLUS 15 1,2% 0,6% +0,6 pp 9,8%
SGP 11 0,9% 1,2% −0,3 pp 3,5%
JA21 10 0,8% 0,8% +0,1 pp 5,0%
BVNL / Groep Van Haga 9 0,7% 0,6% +0,1 pp 5,6%
Volt 9 0,7% 0,9% −0,2 pp 3,8%
DENK 8 0,7% 1,3% −0,7 pp 2,3%
Samen voor Nederland 4 0,3% 0,1% +0,3 pp 20,0%
BIJ1 3 0,2% 0,2% +0,1 pp 7,1%
LP 2 0,2% 0,0% +0,1 pp 25,0%
Splinter 2 0,2% 0,1% +0,0 pp 6,7%
LEF - Voor de Nieuwe Generatie 0 0,0% 0,0% −0,0 pp 0,0%
Nederland met een PLAN 0 0,0% 0,0% −0,0 pp 0,0%
Piratenpartij - De Groenen 0 0,0% 0,1% −0,1 pp 0,0%
Politieke Partij voor Basisinkomen 0 0,0% 0,0% −0,0 pp 0,0%

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Dronten, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: PVV haalde hier +6,9 pp meer dan gemiddeld in Dronten.
  • Qua gewicht is dit het 13e van de 21 stembureaus: 4,6% van alle geldige stemmen in Dronten en 0,0119% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 22 stemmen in Dronten komt van dit stembureau.

Andere stembureaus in Dronten

Alle stembureaus in Dronten

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.