Stembureau Dorpshuis De Steiger in Dronten (2025)
Postcode 8255 DM · Wijk Swifterbant
Hier zijn 1.362 geldige stemmen uitgebracht. PVV werd hier de grootste met 26,0% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| PVV | 354 | 26,0% | 17,5% | +8,5 pp | 7,5% |
| VVD | 164 | 12,0% | 15,8% | −3,7 pp | 3,9% |
| D66 | 151 | 11,1% | 13,1% | −2,0 pp | 4,3% |
| CDA | 147 | 10,8% | 15,4% | −4,6 pp | 3,6% |
| Forum voor Democratie | 121 | 8,9% | 6,5% | +2,4 pp | 7,0% |
| JA21 | 94 | 6,9% | 6,6% | +0,3 pp | 5,3% |
| BBB | 89 | 6,5% | 5,9% | +0,6 pp | 5,6% |
| GroenLinks-PvdA | 78 | 5,7% | 7,3% | −1,6 pp | 4,0% |
| 50PLUS | 39 | 2,9% | 1,4% | +1,4 pp | 10,1% |
| SP | 35 | 2,6% | 1,5% | +1,1 pp | 8,7% |
| ChristenUnie | 21 | 1,5% | 3,4% | −1,9 pp | 2,3% |
| Partij voor de Dieren | 19 | 1,4% | 1,1% | +0,3 pp | 6,3% |
| DENK | 12 | 0,9% | 1,2% | −0,3 pp | 3,6% |
| SGP | 11 | 0,8% | 1,4% | −0,6 pp | 2,9% |
| Volt | 11 | 0,8% | 0,7% | +0,1 pp | 5,8% |
| BVNL | 5 | 0,4% | 0,2% | +0,2 pp | 9,6% |
| BIJ1 | 3 | 0,2% | 0,1% | +0,1 pp | 10,3% |
| NSC | 3 | 0,2% | 0,4% | −0,2 pp | 2,6% |
| Piratenpartij | 2 | 0,1% | 0,1% | +0,1 pp | 8,3% |
| Vrede voor Dieren | 2 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp | 5,6% |
| FNP | 1 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp | 6,3% |
| ELLECT | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| LP | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Vrij Verbond | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Dronten, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: PVV haalde hier +8,5 pp meer dan gemiddeld in Dronten.
- Qua gewicht is dit het 7e van de 22 stembureaus: 5,1% van alle geldige stemmen in Dronten en 0,0131% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 20 stemmen in Dronten komt van dit stembureau.
Andere stembureaus in Dronten
- kerkcentrum De Voorhof 1.366 stemmen · PVV 23%
- Kerkcentrum De Ark 1.311 stemmen · CDA 21%
- Sportzaal De Beurs 1.407 stemmen · D66 17%
- Sportzaal De Landing 1.291 stemmen · CDA 16%
- kerkcentrum De Voorhof 1.529 stemmen · PVV 24%
- Sportzaal De Stal 1.291 stemmen · CDA 21%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.