Stembureau Kerkcentrum De Ark in Dronten (2023)

Ook bekijken: 2026 · 2025 · 2022 · 2018

Postcode 8251 CV · Wijk Dronten Midden

Hier zijn 1.211 geldige stemmen uitgebracht. PVV werd hier de grootste met 20,1% van de stemmen.

Wat hier is gestemd

PartijStemmenAandeel hierAandeel gemeenteVerschilVan alle stemmen op de partij
PVV 244 20,1% 25,4% −5,2 pp 3,6%
Nieuw Sociaal Contract 216 17,8% 14,9% +3,0 pp 5,5%
VVD 141 11,6% 16,6% −5,0 pp 3,2%
GroenLinks-PvdA 116 9,6% 9,0% +0,6 pp 4,9%
CDA 107 8,8% 4,4% +4,4 pp 9,1%
ChristenUnie 97 8,0% 3,9% +4,2 pp 9,5%
BBB 84 6,9% 9,6% −2,7 pp 3,3%
D66 47 3,9% 4,1% −0,2 pp 4,3%
SP 44 3,6% 2,4% +1,2 pp 6,8%
Forum voor Democratie 31 2,6% 2,4% +0,1 pp 4,9%
Partij voor de Dieren 21 1,7% 1,4% +0,3 pp 5,6%
50PLUS 12 1,0% 0,6% +0,4 pp 7,8%
BVNL / Groep Van Haga 12 1,0% 0,6% +0,4 pp 7,4%
DENK 12 1,0% 1,3% −0,3 pp 3,5%
Volt 10 0,8% 0,9% −0,1 pp 4,2%
SGP 9 0,7% 1,2% −0,4 pp 2,9%
JA21 6 0,5% 0,8% −0,3 pp 3,0%
BIJ1 2 0,2% 0,2% +0,0 pp 4,8%
LEF - Voor de Nieuwe Generatie 0 0,0% 0,0% −0,0 pp 0,0%
LP 0 0,0% 0,0% −0,0 pp 0,0%
Nederland met een PLAN 0 0,0% 0,0% −0,0 pp 0,0%
Piratenpartij - De Groenen 0 0,0% 0,1% −0,1 pp 0,0%
Politieke Partij voor Basisinkomen 0 0,0% 0,0% −0,0 pp 0,0%
Samen voor Nederland 0 0,0% 0,1% −0,1 pp 0,0%
Splinter 0 0,0% 0,1% −0,1 pp 0,0%

Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Dronten, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.

Hoe belangrijk is dit stembureau

  • Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: PVV haalde hier −5,2 pp minder dan gemiddeld in Dronten.
  • Qua gewicht is dit het 14e van de 21 stembureaus: 4,6% van alle geldige stemmen in Dronten en 0,0118% van alle stemmen in Nederland.
  • Ongeveer 1 op de 22 stemmen in Dronten komt van dit stembureau.

Andere stembureaus in Dronten

Alle stembureaus in Dronten

De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.