Hoe stemde Swifterbant in Dronten in 2023?
Met stembureaus in onder meer: Centrum Swifterbant, Spelbuurt
Bij de Tweede Kamerverkiezingen van 22 november 2023 zijn bij de 3 stembureaus in Swifterbant 3.666 geldige stemmen uitgebracht (13,9% van alle stemmen in Dronten). PVV werd hier de grootste met 30,7%. Vergeleken met heel Dronten scoorden PVV (+5,3 pp) en BBB (+1,0 pp) hier hoger en ChristenUnie (−2,0 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| PVV | 1.125 | 30,7% | 25,4% | +5,3 pp |
| VVD | 541 | 14,8% | 16,6% | −1,9 pp |
| Nieuw Sociaal Contract | 529 | 14,4% | 14,9% | −0,4 pp |
| BBB | 388 | 10,6% | 9,6% | +1,0 pp |
| GroenLinks-PvdA | 267 | 7,3% | 9,0% | −1,7 pp |
| CDA | 148 | 4,0% | 4,4% | −0,4 pp |
| SP | 120 | 3,3% | 2,4% | +0,8 pp |
| D66 | 114 | 3,1% | 4,1% | −1,0 pp |
| Forum voor Democratie | 92 | 2,5% | 2,4% | +0,1 pp |
| ChristenUnie | 68 | 1,9% | 3,9% | −2,0 pp |
| Partij voor de Dieren | 64 | 1,7% | 1,4% | +0,3 pp |
| 50PLUS | 36 | 1,0% | 0,6% | +0,4 pp |
| DENK | 32 | 0,9% | 1,3% | −0,4 pp |
| Volt | 32 | 0,9% | 0,9% | −0,0 pp |
| SGP | 30 | 0,8% | 1,2% | −0,4 pp |
| BVNL / Groep Van Haga | 25 | 0,7% | 0,6% | +0,1 pp |
| JA21 | 24 | 0,7% | 0,8% | −0,1 pp |
| BIJ1 | 15 | 0,4% | 0,2% | +0,3 pp |
| Samen voor Nederland | 7 | 0,2% | 0,1% | +0,1 pp |
| LP | 3 | 0,1% | 0,0% | +0,1 pp |
| Piratenpartij - De Groenen | 2 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp |
| Politieke Partij voor Basisinkomen | 2 | 0,1% | 0,0% | +0,0 pp |
| Splinter | 2 | 0,1% | 0,1% | −0,1 pp |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
| Nederland met een PLAN | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp |
Stembureaus in Swifterbant
- Kerkcentrum De Hoeksteen Centrum Swifterbant · 8255 AA · 1.469 stemmen · PVV 28%
- Dorpshuis De Steiger Spelbuurt · 8255 DM · 1.225 stemmen · PVV 32%
- Dorpshuis De Steiger Spelbuurt · 8255 DM · 972 stemmen · PVV 32%
Andere wijken in Dronten
- Dronten Zuid 6.128 stemmen · PVV 22%
- Dronten west 6.121 stemmen · PVV 24%
- Dronten Midden 4.770 stemmen · PVV 22%
- Biddinghuizen 3.672 stemmen · PVV 30%
- Dronten Noord 1.602 stemmen · PVV 30%
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.