Stembureau De Meerpaal in Dronten (2023)
Postcode 8251 EX · Wijk Dronten Midden
Hier zijn 1.154 geldige stemmen uitgebracht. PVV werd hier de grootste met 21,5% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| PVV | 248 | 21,5% | 25,4% | −3,9 pp | 3,7% |
| VVD | 196 | 17,0% | 16,6% | +0,4 pp | 4,5% |
| Nieuw Sociaal Contract | 163 | 14,1% | 14,9% | −0,8 pp | 4,1% |
| BBB | 124 | 10,7% | 9,6% | +1,1 pp | 4,9% |
| GroenLinks-PvdA | 121 | 10,5% | 9,0% | +1,5 pp | 5,1% |
| CDA | 70 | 6,1% | 4,4% | +1,6 pp | 6,0% |
| D66 | 49 | 4,2% | 4,1% | +0,1 pp | 4,5% |
| ChristenUnie | 38 | 3,3% | 3,9% | −0,6 pp | 3,7% |
| Forum voor Democratie | 31 | 2,7% | 2,4% | +0,3 pp | 4,9% |
| SP | 29 | 2,5% | 2,4% | +0,1 pp | 4,5% |
| DENK | 27 | 2,3% | 1,3% | +1,0 pp | 7,8% |
| SGP | 14 | 1,2% | 1,2% | +0,0 pp | 4,4% |
| Partij voor de Dieren | 10 | 0,9% | 1,4% | −0,6 pp | 2,7% |
| Volt | 9 | 0,8% | 0,9% | −0,1 pp | 3,8% |
| JA21 | 8 | 0,7% | 0,8% | −0,1 pp | 4,0% |
| BVNL / Groep Van Haga | 7 | 0,6% | 0,6% | −0,0 pp | 4,3% |
| 50PLUS | 4 | 0,3% | 0,6% | −0,2 pp | 2,6% |
| Piratenpartij - De Groenen | 3 | 0,3% | 0,1% | +0,2 pp | 16,7% |
| BIJ1 | 1 | 0,1% | 0,2% | −0,1 pp | 2,4% |
| Samen voor Nederland | 1 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp | 5,0% |
| Splinter | 1 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp | 3,3% |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| LP | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Nederland met een PLAN | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Politieke Partij voor Basisinkomen | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Dronten, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: PVV haalde hier −3,9 pp minder dan gemiddeld in Dronten.
- Qua gewicht is dit het 16e van de 21 stembureaus: 4,4% van alle geldige stemmen in Dronten en 0,0112% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 23 stemmen in Dronten komt van dit stembureau.
Andere stembureaus in Dronten
- De Meerpaal 1.161 stemmen · PVV 22%
- Dorpsboerderij Dronten 1.021 stemmen · VVD 23%
- Kerkcentrum De Ark 1.211 stemmen · PVV 20%
- Clubhuis Golfresidentie 987 stemmen · VVD 32%
- Dorpshuis De Steiger 1.225 stemmen · PVV 32%
- Dorpshuis De Steiger 972 stemmen · PVV 32%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.