Stembureau Dorpsboerderij Dronten in Dronten (2023)
Postcode 8251 PB · Wijk Dronten west
Hier zijn 1.021 geldige stemmen uitgebracht. VVD werd hier de grootste met 23,2% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| VVD | 237 | 23,2% | 16,6% | +6,6 pp | 5,4% |
| PVV | 227 | 22,2% | 25,4% | −3,1 pp | 3,4% |
| Nieuw Sociaal Contract | 149 | 14,6% | 14,9% | −0,3 pp | 3,8% |
| BBB | 89 | 8,7% | 9,6% | −0,9 pp | 3,5% |
| GroenLinks-PvdA | 86 | 8,4% | 9,0% | −0,6 pp | 3,6% |
| D66 | 50 | 4,9% | 4,1% | +0,8 pp | 4,6% |
| ChristenUnie | 39 | 3,8% | 3,9% | −0,0 pp | 3,8% |
| CDA | 38 | 3,7% | 4,4% | −0,7 pp | 3,2% |
| Partij voor de Dieren | 18 | 1,8% | 1,4% | +0,3 pp | 4,8% |
| SP | 16 | 1,6% | 2,4% | −0,9 pp | 2,5% |
| Forum voor Democratie | 13 | 1,3% | 2,4% | −1,1 pp | 2,0% |
| JA21 | 13 | 1,3% | 0,8% | +0,5 pp | 6,5% |
| SGP | 13 | 1,3% | 1,2% | +0,1 pp | 4,1% |
| Volt | 11 | 1,1% | 0,9% | +0,2 pp | 4,6% |
| DENK | 9 | 0,9% | 1,3% | −0,4 pp | 2,6% |
| 50PLUS | 4 | 0,4% | 0,6% | −0,2 pp | 2,6% |
| BIJ1 | 2 | 0,2% | 0,2% | +0,0 pp | 4,8% |
| BVNL / Groep Van Haga | 2 | 0,2% | 0,6% | −0,4 pp | 1,2% |
| Piratenpartij - De Groenen | 2 | 0,2% | 0,1% | +0,1 pp | 11,1% |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 1 | 0,1% | 0,0% | +0,1 pp | 10,0% |
| Nederland met een PLAN | 1 | 0,1% | 0,0% | +0,1 pp | 12,5% |
| Samen voor Nederland | 1 | 0,1% | 0,1% | +0,0 pp | 5,0% |
| LP | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Politieke Partij voor Basisinkomen | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Splinter | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Dronten, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: VVD haalde hier +6,6 pp meer dan gemiddeld in Dronten.
- Qua gewicht is dit het 17e van de 21 stembureaus: 3,9% van alle geldige stemmen in Dronten en 0,0099% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 26 stemmen in Dronten komt van dit stembureau.
Andere stembureaus in Dronten
- De Meerpaal 1.154 stemmen · PVV 21%
- Clubhuis Golfresidentie 987 stemmen · VVD 32%
- De Meerpaal 1.161 stemmen · PVV 22%
- Dorpshuis De Steiger 972 stemmen · PVV 32%
- Kerkcentrum De Ark 1.211 stemmen · PVV 20%
- Mimar Sinan Moskee 869 stemmen · PVV 29%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.