Stembureau Clubhuis Golfresidentie in Dronten (2023)
Postcode 8251 NS · Wijk Dronten Zuid
Hier zijn 987 geldige stemmen uitgebracht. VVD werd hier de grootste met 32,3% van de stemmen.
Wat hier is gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel hier | Aandeel gemeente | Verschil | Van alle stemmen op de partij |
|---|---|---|---|---|---|
| VVD | 319 | 32,3% | 16,6% | +15,7 pp | 7,3% |
| PVV | 157 | 15,9% | 25,4% | −9,5 pp | 2,3% |
| Nieuw Sociaal Contract | 141 | 14,3% | 14,9% | −0,6 pp | 3,6% |
| GroenLinks-PvdA | 94 | 9,5% | 9,0% | +0,5 pp | 4,0% |
| BBB | 60 | 6,1% | 9,6% | −3,5 pp | 2,4% |
| D66 | 58 | 5,9% | 4,1% | +1,8 pp | 5,3% |
| CDA | 42 | 4,3% | 4,4% | −0,2 pp | 3,6% |
| Partij voor de Dieren | 22 | 2,2% | 1,4% | +0,8 pp | 5,9% |
| ChristenUnie | 20 | 2,0% | 3,9% | −1,8 pp | 2,0% |
| Volt | 16 | 1,6% | 0,9% | +0,7 pp | 6,8% |
| Forum voor Democratie | 15 | 1,5% | 2,4% | −0,9 pp | 2,3% |
| SP | 11 | 1,1% | 2,4% | −1,3 pp | 1,7% |
| SGP | 10 | 1,0% | 1,2% | −0,2 pp | 3,2% |
| JA21 | 9 | 0,9% | 0,8% | +0,2 pp | 4,5% |
| BVNL / Groep Van Haga | 6 | 0,6% | 0,6% | −0,0 pp | 3,7% |
| DENK | 4 | 0,4% | 1,3% | −0,9 pp | 1,2% |
| BIJ1 | 1 | 0,1% | 0,2% | −0,1 pp | 2,4% |
| LP | 1 | 0,1% | 0,0% | +0,1 pp | 12,5% |
| Splinter | 1 | 0,1% | 0,1% | −0,0 pp | 3,3% |
| 50PLUS | 0 | 0,0% | 0,6% | −0,6 pp | 0,0% |
| LEF - Voor de Nieuwe Generatie | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Nederland met een PLAN | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Piratenpartij - De Groenen | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
| Politieke Partij voor Basisinkomen | 0 | 0,0% | 0,0% | −0,0 pp | 0,0% |
| Samen voor Nederland | 0 | 0,0% | 0,1% | −0,1 pp | 0,0% |
Verschil: het aandeel hier min het aandeel in heel Dronten, in procentpunt. Laatste kolom: welk deel van alle stemmen op deze partij in de gemeente hier is uitgebracht.
Hoe belangrijk is dit stembureau
- Het meest afwijkend van de gemeente als geheel: VVD haalde hier +15,7 pp meer dan gemiddeld in Dronten.
- Qua gewicht is dit het 18e van de 21 stembureaus: 3,7% van alle geldige stemmen in Dronten en 0,0096% van alle stemmen in Nederland.
- Ongeveer 1 op de 27 stemmen in Dronten komt van dit stembureau.
Andere stembureaus in Dronten
- Dorpsboerderij Dronten 1.021 stemmen · VVD 23%
- Dorpshuis De Steiger 972 stemmen · PVV 32%
- De Meerpaal 1.154 stemmen · PVV 21%
- Mimar Sinan Moskee 869 stemmen · PVV 29%
- De Meerpaal 1.161 stemmen · PVV 22%
- De Stembus 471 stemmen · PVV 24%
De officiële uitslag stelt het centraal stembureau vast.