Hoe stemde Rustenburg en Oostbroek in Den Haag?

Ook bekijken: 2025 · 2023 · 2022

Met stembureaus in onder meer: Rustenburg, Oostbroek-Noord, Oostbroek-Zuid

Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart 2026 zijn bij de 4 stembureaus in Rustenburg en Oostbroek 2.636 geldige stemmen uitgebracht (1,3% van alle stemmen in Den Haag). Hart voor Den Haag / Groep de Mos werd hier de grootste met 41,7%. Vergeleken met heel Den Haag scoorden Hart voor Den Haag / Groep de Mos (+10,6 pp) en Partij voor de Dieren (+0,3 pp) hier hoger en D66 (−7,0 pp) lager.

Wat is hier gestemd

PartijStemmenAandeel in de wijkAandeel gemeenteVerschil
Hart voor Den Haag / Groep de Mos 1.098 41,7% 31,1% +10,6 pp
GroenLinks-PvdA 388 14,7% 15,5% −0,8 pp
D66 228 8,6% 15,7% −7,0 pp
DENK 167 6,3% 6,4% −0,1 pp
Partij voor de Dieren 135 5,1% 4,8% +0,3 pp
SP 87 3,3% 2,2% +1,1 pp
ChristenUnie-SGP 74 2,8% 2,0% +0,8 pp
Forum voor Democratie 73 2,8% 2,1% +0,7 pp
CDA 65 2,5% 4,3% −1,9 pp
PVV 54 2,0% 1,3% +0,7 pp
Volt 53 2,0% 2,0% +0,0 pp
DvD 45 1,7% 1,4% +0,3 pp
Haagse Stadspartij 42 1,6% 0,9% +0,7 pp
VVD 41 1,6% 7,4% −5,9 pp
50PLUS 29 1,1% 1,1% −0,0 pp
24 0,9% 1,0% −0,1 pp
NSC 15 0,6% 0,3% +0,2 pp
INL Den Haag 15 0,6% 0,3% +0,2 pp
Partij voor de Rechtsstaat 2 0,1% 0,1% −0,0 pp
(19) 1 0,0% 0,1% −0,0 pp
Blanco en ongeldig13Niet meegeteld in de aandelen hierboven

Stembureaus in Rustenburg en Oostbroek

Andere wijken in Den Haag

Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.

Alle wijken in Den Haag · Alle stembureaus