Hoe stemde Scheveningen in Den Haag?
Met stembureaus in onder meer: Visserijbuurt, Scheveningen Badplaats, Vissershaven, Oud Scheveningen, Rijslag
Bij de gemeenteraadsverkiezingen van 18 maart 2026 zijn bij de 12 stembureaus in Scheveningen 9.378 geldige stemmen uitgebracht (4,6% van alle stemmen in Den Haag). Hart voor Den Haag / Groep de Mos werd hier de grootste met 39,6%. Vergeleken met heel Den Haag scoorden Hart voor Den Haag / Groep de Mos (+8,5 pp) en VVD (+0,7 pp) hier hoger en DENK (−5,9 pp) lager.
Wat is hier gestemd
| Partij | Stemmen | Aandeel in de wijk | Aandeel gemeente | Verschil |
|---|---|---|---|---|
| Hart voor Den Haag / Groep de Mos | 3.713 | 39,6% | 31,1% | +8,5 pp |
| D66 | 1.368 | 14,6% | 15,7% | −1,1 pp |
| GroenLinks-PvdA | 1.261 | 13,4% | 15,5% | −2,0 pp |
| VVD | 763 | 8,1% | 7,4% | +0,7 pp |
| Partij voor de Dieren | 502 | 5,4% | 4,8% | +0,5 pp |
| CDA | 405 | 4,3% | 4,3% | −0,0 pp |
| ChristenUnie-SGP | 280 | 3,0% | 2,0% | +1,0 pp |
| Forum voor Democratie | 279 | 3,0% | 2,1% | +0,9 pp |
| Volt | 174 | 1,9% | 2,0% | −0,1 pp |
| SP | 167 | 1,8% | 2,2% | −0,4 pp |
| PVV | 109 | 1,2% | 1,3% | −0,2 pp |
| 50PLUS | 84 | 0,9% | 1,1% | −0,2 pp |
| DvD | 75 | 0,8% | 1,4% | −0,6 pp |
| Haagse Stadspartij | 73 | 0,8% | 0,9% | −0,1 pp |
| DENK | 52 | 0,6% | 6,4% | −5,9 pp |
| INL Den Haag | 33 | 0,4% | 0,3% | +0,0 pp |
| NSC | 29 | 0,3% | 0,3% | −0,0 pp |
| Partij voor de Rechtsstaat | 5 | 0,1% | 0,1% | −0,1 pp |
| 4 | 0,0% | 1,0% | −0,9 pp | |
| (19) | 2 | 0,0% | 0,1% | −0,0 pp |
| Blanco en ongeldig | 42 | Niet meegeteld in de aandelen hierboven | ||
Stembureaus in Scheveningen
- Wijkcentrum Het Kalhuis Visserijbuurt · 2584 HH · 1.159 stemmen · Hart voor Den Haag / Groep de Mos 39%
- Grand Hotel Amrâth Kurhaus Scheveningen Badplaats · 2586 CK · 1.066 stemmen · Hart voor Den Haag / Groep de Mos 31%
- Muzee Scheveningen Scheveningen Badplaats · 2586 GT · 1.058 stemmen · Hart voor Den Haag / Groep de Mos 37%
- Buurtcentrum De Mallemok Vissershaven · 2583 EH · 1.040 stemmen · Hart voor Den Haag / Groep de Mos 50%
- Stadsboerderij 't Waaygat Scheveningen Badplaats · 2586 TW · 1.032 stemmen · Hart voor Den Haag / Groep de Mos 30%
- Respect Het Uiterjoon Vissershaven · 2583 DG · 758 stemmen · Hart voor Den Haag / Groep de Mos 51%
- Buurtcentrum Kommunika Visserijbuurt · 2586 SH · 728 stemmen · Hart voor Den Haag / Groep de Mos 47%
- Stichting See Lab Oud Scheveningen · 2584 AW · 678 stemmen · Hart voor Den Haag / Groep de Mos 37%
- Wijkgebouw Rehoboth Oud Scheveningen · 2584 RV · 616 stemmen · Hart voor Den Haag / Groep de Mos 47%
- Live Petit Café Vissershaven · 2583 DX · 595 stemmen · Hart voor Den Haag / Groep de Mos 37%
- Huize Royal / Royal Rustique Visserijbuurt · 2584 CV · 400 stemmen · Hart voor Den Haag / Groep de Mos 24%
- Stichting Cardia-Duinrust, Thuishaven Rijslag · 2586 GP · 248 stemmen · Hart voor Den Haag / Groep de Mos 49%
Andere wijken in Den Haag
- Centrum 14.872 stemmen · GroenLinks-PvdA 24%
- Ypenburg 10.072 stemmen · Hart voor Den Haag / Groep de Mos 39%
- Bomen- en Bloemenbuurt 9.288 stemmen · Hart voor Den Haag / Groep de Mos 30%
- Loosduinen 8.458 stemmen · Hart voor Den Haag / Groep de Mos 49%
- Laakkwartier en Spoorwijk 8.286 stemmen · Hart voor Den Haag / Groep de Mos 32%
- Benoordenhout 8.141 stemmen · D66 31%
- Wateringse Veld 8.020 stemmen · Hart voor Den Haag / Groep de Mos 44%
- Bezuidenhout 6.961 stemmen · D66 25%
- Geuzen- en Statenkwartier 6.954 stemmen · Hart voor Den Haag / Groep de Mos 25%
- Leyenburg 6.685 stemmen · Hart voor Den Haag / Groep de Mos 46%
- Waldeck 6.625 stemmen · Hart voor Den Haag / Groep de Mos 45%
- Mariahoeve en Marlot 6.270 stemmen · Hart voor Den Haag / Groep de Mos 32%
- Schildersbuurt 6.144 stemmen · DENK 43%
- Leidschenveen 5.992 stemmen · Hart voor Den Haag / Groep de Mos 40%
- Transvaalkwartier 5.931 stemmen · DENK 38%
- Stationsbuurt 5.666 stemmen · GroenLinks-PvdA 27%
- Regentessekwartier 5.479 stemmen · GroenLinks-PvdA 29%
- Bouwlust 5.079 stemmen · Hart voor Den Haag / Groep de Mos 37%
- Valkenboskwartier 4.928 stemmen · GroenLinks-PvdA 26%
- Morgenstond 4.662 stemmen · Hart voor Den Haag / Groep de Mos 39%
- Zeeheldenkwartier 4.413 stemmen · GroenLinks-PvdA 25%
- Bohemen en Meer en Bos 4.254 stemmen · Hart voor Den Haag / Groep de Mos 38%
- Vogelwijk 3.549 stemmen · Hart voor Den Haag / Groep de Mos 35%
- Archipelbuurt 3.405 stemmen · D66 29%
- Kraayenstein en Vroondaal 3.385 stemmen · Hart voor Den Haag / Groep de Mos 44%
- Vruchtenbuurt 3.214 stemmen · Hart voor Den Haag / Groep de Mos 30%
- Belgisch Park 3.200 stemmen · Hart voor Den Haag / Groep de Mos 33%
- Moerwijk 3.185 stemmen · Hart voor Den Haag / Groep de Mos 37%
- Duinoord 2.701 stemmen · D66 27%
- Rustenburg en Oostbroek 2.636 stemmen · Hart voor Den Haag / Groep de Mos 42%
- Duindorp 2.033 stemmen · Hart voor Den Haag / Groep de Mos 68%
- Kijkduin en Ockenburgh 1.763 stemmen · Hart voor Den Haag / Groep de Mos 39%
- Zorgvliet 1.536 stemmen · D66 23%
- Westbroekpark en Duttendel 1.353 stemmen · Hart voor Den Haag / Groep de Mos 26%
- Groente- en Fruitmarkt 1.244 stemmen · Hart voor Den Haag / Groep de Mos 30%
- Binckhorst 1.015 stemmen · D66 22%
- Willemspark 992 stemmen · D66 26%
- Van Stolkpark en Scheveningse Bosjes 872 stemmen · D66 27%
- Zuiderpark 545 stemmen · Hart voor Den Haag / Groep de Mos 30%
- Haagse Bos 474 stemmen · D66 27%
Een stembureau is niet hetzelfde als een wijk. Kiezers kunnen in elk stembureau van de gemeente stemmen en een bureau trekt ook mensen uit de omgeving. De stembureaus hierboven zijn in deze wijk ingedeeld op basis van hun postcodegebied (CBS-wijkindeling via de BAG). Zie dit als een benadering van hoe de buurt stemde, niet als een telling van de bewoners.